ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا

قیمت روز خانه در ۲ منطقه پُرمتقاضی تهران

۱
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
با بالا رفتن قیمت مسکن، تمایل به خرید ملک در مناطق ارزان‌تر واقع در نیمه‌جنوبی و نزدیک به مرکز شهر تهران بیشتر از هر زمانی افزایش یافته است.
قیمت-روز-خانه قیمت-روز-خانه و آپارتمان

بررسی‌های میدانی از قیمت روز خانه و وضعیت خرید و فروش ملک در مناطق مختلف یایتخت نشان می‌دهد که مناطق ۹ و ۱۰، دو منطقه همجوار در محدوده مرکزی پایتخت یکی از کانون‌های مناسب جست‌و‌جوی آپارتمان مصرفی متناسب با بودجه متقاضیان خرید آپارتمان است.

به گزارش مجله دلتا مناطق ۹ و ۱۰ پایتخت در زمره مناطق مرکزی شهر در بخش جنوبی شهر تهران است که با مناطق ۱۱ و ۱۲ در نیمه‌جنوبی و مناطق ۲ و ۵ در نیمه‌شمالی مجاورت دارند. به‌‌دلیل وجود این مجاورت، آن دسته از تقاضای مصرفی مسکن که نتوانسته در منطقه ۵ و بخش‌های مصرفی منطقه ۲ نظیر محله‌های توحید، ستارخان و… خانه مناسب سکونت و متناسب با بودجه خرید خود را پیدا کند، به‌سراغ مناطق ۹ و ۱۰ می‌آید تا با یک مرحله تنزل مکانی به‌سمت جنوب تهران، بتواند خانه مسکونی موردنیاز خود را با بودجه محدودی که در اختیار دارد، خریداری کند.

البته گروه دیگری از متقاضیان ملک که بودجه بیشتری دارند، به‌جای منطقه ۵ به سراغ منطقه ۲۲ می‌روند و در آنجا خرید خود را انجام می‌دهند اما سرعت رشد قیمت‌مسکن در ماه‌های اخیر به‌حدی بالا بوده که تمایل به خرید ملک در مناطق ارزان‌تر واقع در نیمه‌جنوبی شهر تهران بیشتر از هر زمانی افزایش یافته است.

در جدول زیر قیمت روز خانه و آپارتمان در مناطق ۹ و ۱۰ طی چند روز اخیر گردآوری شده که نشان می‌دهد صرف‌نظر از معدود قیمت‌های تند اعلامی، عموم آگهی‌ها به‌بهای کمتر از میانگین قیمت مسکن در پایتخت یا حدود این میانگین (مترمربعی ۲۳ میلیون تومان) عرضه شده‌اند و از طرفی آپارتمان نوساز نیز هرچند در تعداد اندک اما در این مناطق قابل جست‌و‌جو است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

قیمت-روز آپارتمان

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “قیمت پاییزی خانه و آپارتمان در تهران” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

ترفندها برای زیباتر شدن خانه

ترفندهایی برای زیباتر شدن خانه

یکی از اصلی‌ترین وسایل هر خانه‌ای مبلمان هستند که در نگاه اول مخاطب را به خود جذب می‌کنند. انتخاب یک مبل درست و شیک برای خانه، اولین قدم برای داشتن خانه‌ای شیک و لوکس است.

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر