خانه مد و زیبایی محبوبیت سبک ساده گرایی در سال ۲۰۲۰

محبوبیت سبک ساده گرایی در سال ۲۰۲۰

۰
1
سبک مینیمال به یکی از پُرکاربردترین و در عین‌حال محبوب‌ترین سبک‌های طراحی مد و لباس در جهان تبدیل شده است.
استایل مینیمال

استایل مینیمال و یا به تعبیری دیگر مینیمالیستی در طراحی لباس، همان‌گونه که از عنوان آن برمی‌آید، به معنای حداقل‌ها و سادگی در سبک پوشش در طراحی مد است که در آن عنصر سادگی بیش از هر چیزی دیگری در کانون توجه است. با مجله دلتا همراه باشید.

ویژگی‌های سبک مینیمال

در این سبک زنانه و مردانه بودن لباس‌ها اهمیت چندانی ندارد و کاربردی بودن، موضوع مهم‌تری می‌باشد. پوشیدن لباس به سبک مینیمال به راحتی و به سرعت انجام می‌گیرد و شما در مدتی کوتاه، دارای ظاهری آراسته و خوش‌تیپ خواهید شد.

 

اصول و قواعد استایل مینیمال

 به کار نبردن تزئینات و اکسسوری‌های برجسته و اغراق‌آمیز

در استایل مینیمال از لباس‌های ساده ولی باکیفیت استفاده می‌شود. زرق و بررق، پارچه‌های براق، دکمه‌های طلایی، سنگ‌دوزی، گل‌دوزی، تکه‌دوزی، مروارید، مهره و … در سبک مینیمال هیچ جایگاهی ندارد. طرح‌های خط‌دار ساده، همانند راه‌راه نخستین انتخاب مینیمال‌ها به شمار می‌رود. در این سبک به جای تاکید بر تزئینات، برش‌های حرفه‌ای و کیفیت دوخت لباس‌ها مورد توجه و تاکید است.

جزئیات میمنیال

 استفاده از لباس‌های تک‌رنگ

استایل مینیمال، جایی برای طرح‌های رنگارنگ وجود ندارد. در این استایل رنگ‌های سیاه، سفید و خاکستری رنگ‌های برجسته‌ای به‌شمار می‌روند. شاید اولین انتخاب رنگ برای کسی که سبک مینیمال را ترجیح می‌دهد، سفید باشد. زیرا این رنگ جزو رنگ های لوکس محسوب می‌شود. دومین رنگ قطعاً مشکی است که تقریباً به همه می‌آید و یک رنگ کاربردی به‌شمار می‌رود.

 

 داشتن یک سیلوئیت زیبا در استایل مینیمال

سیلوئت(Silhouette) در دنیای مد و لباس به تیپ پوشش و فرم لباس‌ها و در کل به استایل شما گفته می‌شود، یعنی خطوط سایه روشنی که در اندام شما پس از پوشیدن لباس‌های‌تان ایجاد می‌شود. در سبک مینیمال، یکی از فاکتورهای موثر در زیبایی و آراستگی لباس‌های شما همین سیلوئت است که با انتخاب یک سیلوئت زیبا و جذاب، تیپ ساده‌تر و آراسته‌تری برای خودتان ایجاد کنید.

 مینیمال تک رنگ

پوشیدن لباس‌های اندازه

پوشیدن لباس‌های هم‌اندازه با بدن، اولین اصل در داشتن یک تیپ شیک محسوب می‌شود. جدا از این که سبک پوشش شما مینیمال، ماکسیمال، کلاسیک و یا هر چیز دیگری باشد، اندازه بودن لباس‌هایی که می‌پوشید اهمیت بسیاری دارد و اگر آن‌ها بلند، گشاد، کوتاه و … است. این امر سبب می‌شود که شما در میان افراد، خوشتیپ‌تر و آراسته‌تر ظاهر شوید.

استفاده نکردن از لباس‌های طرح‌دار در سبک مینیمال

 استایل مینیمال نباید طرح‌دار و تنها باید ساده و شیک باشد. البته در این مورد طرح راه‌راه یک استثنا است. فرقی ندارد که  طرح راه‌راه، افقی یا عمودی باشد اما رنگ آن باید ساده و محدود (مانند سیاه و سفید، یا سفید با رنگ‌های ملایم دیگر)، منظم و یک‌دست باشد و عرض راه‌های آن خیلی باریک و ریز نباشد تا اصول سبک مینیمال رعایت شود.

 مینیمال راه راه

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر “چگونه از لباس‌هایمان نگهداری کنیم” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

برند های حجاب در دنیای مد

حجاب امری جا افتاده در میان بشر است و زنان مسلمان همیشه برای فعالیت‌های اجتماعی خود نیاز ب…