محبوبیت سبک ساده گرایی در سال ۲۰۲۱

۱
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سبک مینیمال به یکی از پُرکاربردترین و در عین‌حال محبوب‌ترین سبک‌های طراحی مد و لباس در جهان تبدیل شده است.
استایل مینیمال

استایل مینیمال یا به تعبیری دیگر مینیمالیستی در طراحی لباس، همان‌گونه که از عنوان آن مشخص است، به معنای حداقل‌ها و سادگی در سبک پوشش در طراحی مد است که در آن عنصر سادگی بیش از هر چیزی دیگری در کانون توجه است. با مجله دلتا همراه باشید.

ویژگی‌های سبک مینیمال

در این سبک زنانه و مردانه بودن لباس‌ها اهمیت چندانی ندارد و کاربردی بودن، موضوع مهم‌تری است. پوشیدن لباس به سبک مینیمال به راحتی و به سرعت انجام می‌گیرد و شما در مدتی کوتاه، دارای ظاهری آراسته و خوش‌تیپ خواهید شد.

 به کار نبردن تزیینات و اکسسوری‌های برجسته و اغراق‌آمیز

در استایل مینیمال از لباس‌های ساده و باکیفیت استفاده می‌شود. زرق و برق، پارچه‌های براق، دکمه‌های طلایی، سنگ‌دوزی، گل‌دوزی، تکه‌دوزی، مروارید، مهره و … در سبک مینیمال هیچ جایگاهی ندارد. طرح‌های خط‌دار ساده، همانند راه‌راه نخستین انتخاب مینیمال‌ها به شمار می‌رود. در این سبک به جای تاکید بر تزیینات، برش‌های حرفه‌ای و کیفیت دوخت لباس‌ها مورد توجه و تاکید است.

جزئیات میمنیال

 استفاده از لباس‌های تک‌رنگ

در استایل مینیمال، جایی برای طرح‌های رنگارنگ وجود ندارد. در این استایل رنگ‌های سیاه، سفید و خاکستری رنگ‌های برجسته‌ای به‌شمار می‌روند. شاید اولین انتخاب رنگ برای کسی که سبک مینیمال را ترجیح می‌دهد، سفید باشد. زیرا این رنگ جزو رنگ‌های لوکس محسوب می‌شود.

 داشتن یک سیلوئیت زیبا در استایل مینیمال

سیلوئت(Silhouette) در دنیای مد و لباس به تیپ پوشش و فرم لباس‌ها و در کل به استایل زنانه شما گفته می‌شود، یعنی خطوط سایه روشنی که در اندام پس از پوشیدن لباس‌ها ایجاد می‌شود. در سبک مینیمال، یکی از فاکتورهای موثر در زیبایی و آراستگی لباس‌های شما همین سیلوئت است.

استفاده نکردن از لباس‌های طرح‌دار در سبک مینیمال

استایل مینیمال باید ساده و شیک باشد. البته در این مورد طرح راه‌راه یک استثنا است. فرقی ندارد که  طرح راه‌راه، افقی یا عمودی باشد اما رنگ آن باید ساده و محدود (مانند سیاه و سفید، یا سفید با رنگ‌های ملایم دیگر)، منظم و یک‌دست باشد و عرض راه‌های آن خیلی باریک و ریز نباشد تا اصول سبک مینیمال رعایت شود.

 مینیمال راه راه

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه «دستور پخت آبگوشت قرمه» بخش آشپزی دلتا را دنبال کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

هر لباسی را باید با چه کفشی بپوشیم

اگر شما ظاهری کاملا زیبا و حرفه‌ای برای خود درست کنید اما در نهایت انتخاب مناسبی برای کفش …