خانه دکوراسیون انتخاب میز عسلی مناسب

انتخاب میز عسلی مناسب

۱
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
این میزهای نقلی نه تنها زیبایی چشم‌نوازی در فضا به‌وجود می‌آورند؛ بلکه پذیرایی و میزبانی را به مراتب دلچسب‌تر می‌کنند.
میز عسلی

ممیز عسلی مناسب خانه

در نگاه اول شاید این میزها چندان کاربردی به‌نظر نرسند. اما کافی‌ است با کاربرد انواع میز عسلی در دکوراسیون‌ آشنا شوید؛ عسلی کارایی و زیبایی را همزمان به دکور خانه می‌آورد. کافی ‌است پس از اتمام چیدمان منزل چند قدم دورتر بایستید و نقاط خالی را علامت بزنید. با این نوشتار از مجله دلتا همراه باشید تا با برخی از ویژگی‌های انواع میز عسلی و موارد استفاده آن‌ها بیشتر آشنا شوید، چرا که کمبود یک میز عسلی تمام عیار در دکور شما احساس می‌شود.

ویژگی یک میز عسلی چیست؟

عسلی از جمله لوازمی است که مبلمان اتاق‌نشیمن یا پذیرایی را کامل می‌کند. بهترین میز آن است که با فضای خانه همخوانی داشته ‌باشد. میزعسلی کارکرد و کاربردهای متفاوتی دارد. با درنظر‌گرفتن فضای موجود میزها را تهیه کنید. استفاده بیش از اندازه از عسلی فضا را کوچک‌تر از آنچه که باید نشان می‌دهد. علاوه براین جابه‌جایی در چنین فضایی نیز چندان ساده نخواهد بود.

چیدمان میز عسلی تاشو

میزهای عسلی طبقاتی

میزهای کنار مبل نقش به سزایی در چیدمان منزل دارند. بنابراین اگر در فضای کوچکی زندگی می‌کنید؛ تمام قسمت‌های فضا برای شما ارزشمند است؛ بنابراین بهتر‌ است در انتخاب میز مورد نظر، نیازهای خود را درنظر بگیرید. به عنوان مثال یک میزعسلی طبقاتی فضای کافی برای نگهداری از وسایل مورد نظر را فراهم می‌کند. ارتفاع را متناسب با مبلمان‌های نزدیک انتخاب کنید. با انتخاب میزهای طبقاتی، محفظه‌ها و گنجه‌های ارزشمندی را به خانه خود اضافه می‌کنید.

میز کنار مبلی

میزهای عسلی در کنار مبل‌های بی‌دسته

نوع و سبک دکوراسیون شما در انتخاب میزها مؤثر است. به عنوان مثال اگر در چیدمان منزل خود از مبل‌های بدون‌دسته استفاده کرده‌اید، قطعاً به میزهای عسلی نیاز خواهید‌ داشت. در انتخاب میزها برای مبل بدون‌دسته به‌خاطر داشته‌ باشید که ارتفاع مناسب میزهای کنار مبل در واقع بهتر‌ است حدود ۵ تا ۷ سانتی‌متر از محل قرارگیر‌ی آرنج پایین‌تر باشد.

چیدمان میز عسلی

استفاده از میز عسلی تاشو

به عنوان مثال ممکن‌ است برخی اوقات در قسمتی از خانه به یک میز نیاز داشته‌ باشید و در باقی ساعات روز در این محل کاربردی نداشته باشد.  یکی از کاربردی‌ترین میزهای عسلی، میز تاشو وکیوم است. ‌این میز انتخاب فوق‌العاده‌ در تمام فضاها است. وکیوم، این میزها را در برابر رطوبت و آسیب‌های احتمالی محفوظ نگه می‌دارد.

میز عسلی تاشو

میز عسلی با استفاده از اشیای غیرمتعارف

ممکن‌است شما هم ایده‌های زیادی برای استفاده از اشیای متفاوت به عنوان جایگزینی برای یک عسلی داشته ‌باشید. در اینجا به برخی از جالب‌ترین ایده‌های موجود در این زمینه اشاره خواهیم‌کرد.

اگر صندوقچه قدیمی در خانه دارید، این صندوق را به عنوان میز کنار تخت در ‌نظر بگیرید. در واقع هر وسیله‌ که به ارتفاعی در حدود تخت یا مبلمان برسد و سطح صافی داشته‌باشد؛ یک میز عسلی مناسب است. تعدادی کتاب میز عسلی جذابی برای یک فرد دوست‌دار کتاب خواهد‌ بود. ایده‌ها و اشیای موجود در این زمینه فراوان است. هر چه باشد؛ اینجا خانه شما است؛ شما تعیین می‌کنید که چه میزی مناسب استفاده در خانه است.

میز کنار مبل

پیشنهاد مطالعه : برای مطالعه بیشتر نوشتار “میز جلو مبل و نکاتی برای تزیین آن” را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

ایده‌هایی برای جداسازی فضای خانه

جداسازی فضای خانه کار بسیار ساده‌ای است. تنها با کم و زیاد کردن چند المان ساده به خانه مثل…