ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا اپلیکیشن مجله دلتا را دانلود کنید
خانه گزارش های ملکی ودیعه اجاره آپارتمان‌های نقلی چقدر است؟

ودیعه اجاره آپارتمان‌های نقلی چقدر است؟

۰
0
در عمده مناطق تهران میانگین ارزش رهن کامل هر مترمربع آپارتمان مسکونی هم‌اینک بین ۲ تا ۳ میلیون تومان است.
آگهی‌ رهن و اجاره آپارتمان تهران
بررسی آپارتمان‌های اجاره‌ای عرضه شده نشان می‌دهد که هم‌اکنون عمده آگهی‌ رهن و اجاره آپارتمان تهران مربوط به واحدهایی با ودیعه زیر ۱۰۰ میلیون تومان و اجاره میلیونی است.

به گزارش مجله دلتا، برای کسانی که به دلیل محدودیت نقدینگی یا تمایل به سرمایه‌گذاری در یک بازار به‌خصوص، مایل به پرداخت ودیعه ۱۰۰ میلیون تومان به بالا به منظور اجاره مسکن نیستند، گزینه‌های موجود عمدتا از جنس آپارتمان‌های نقلی است.

در بازار آپارتمان‌های نقلی با مساحت تا ۶۰ مترمربع عمده آگهی‌های موجود نزد بنگاه‌های ملکی هم‌اکنون با بهای پیشنهادی ودیعه زیر ۱۰۰ میلیون تومانی به انضمام اجاره‌ای که اغلب بین یک تا سه میلیون تومان است، از سوی موجر اعلام قیمت شده‌اند. چندان تفاوتی نمی‌کند آپارتمان‌های اجاره‌ای در بازه متراژی مذکور در کدام منطقه واقع شده باشند، چراکه به جز چند منطقه لوکس پایتخت، تقریبا در تمام مناطق دیگر از این گروه متراژی می‌توان واحد اجاره‌ای یافت.

در تمام این مناطق نیز میانگین ارزش رهن کامل هر مترمربع آپارتمان مسکونی هم‌اینک بین ۲ تا ۳ میلیون تومان است، بنابراین برای رهن یک واحد آپارتمان ۵۰ مترمربعی رقمی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان ودیعه لازم است.

وضعیت آگهی‌ رهن و اجاره آپارتمان تهران نشان می‌دهد در یکی دو هفته اخیر میل به دریافت اجاره‌بها به ویژه در گروه کوچک‌متراژها بیش از میل به دریافت مبلغ ودیعه به‌صورت «رهن کامل» است. این تمایل احتمالا پس از افت شاخص بورس بیشتر از گذشته شده و به همین دلیل در روزهای اخیر محسوس شده است. به این ترتیب اکنون در بازار اجاره آپارتمان‌های نقلی اغلب ودیعه بین ۲۰ تا ۸۰ میلیون تومانی در کنار اجاره‌های عموما بیش از ۲ میلیون تومانی ماهانه در اعلام قیمت‌های پیشنهادی موجران مبنا قرار گرفته است.

100-میلیون-تومان-ودیعه

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “با ۵۰۰ میلیون کجای تهران می‌توان خانه خرید؟” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

آپارتمان‌های ۲۰ سال ساخت؛ چند؟

طی یک‌سال و نیم اخیر به‌دلیل جهش قیمت مسکن و کاهش شدید قدرت خرید متقاضیان، سهم آپارتمان‌ها…

پیشنهاد سردبیر

ممنوع المعامله

چه کسانی ممنوع المعامله هستند؟

اشخاص ممنوع المعامله به کسانی گفته می‌شود که از انجام دادن معامله یا مداخله در اموال خود به طور کلی یا نسبت به موردی خاص توسط قانون‌گذار منع شده‌اند.

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر
وب سایت دلتا؛ ثبت و جستجوی هر نوع ملک