خانه دکوراسیون ۷ وسیله که اتاق خواب شما کم دارد!

۷ وسیله که اتاق خواب شما کم دارد!

۰
1
اتاق‌خواب در عین پرداختن به نیازهای جسمی و رفع خستگی‌ها باید از لحاظ روحی و ذهنی نیز انسان را از خستگی خارج کند.
وسایل اتاق خواب

اتاق خواب

در دید اکثر ما در نگاه اول اتاق‌خواب محدود به تخت‌خواب و کمد می‌شود، اما شاید جزییات ریزی کنار این دو عنصر اصلی و اولیه قرار می‌گیرد که نقش بیشتری در جلوه و زیبایی بصری دکوراسیون داخلی اتاق خواب داشته باشد، جزییاتی که تاثیرگذاری آنها در برخی موارد بیشتر از داشتن یک تخت‌خواب نرم می‌تواند در آرامش‌پذیری ما موثر باشد. با این نوشتار از مجله دلتا همراه باشید تا با هم به بررسی برخی از وسایل اتاق خواب ساده اما کاربردی بپردازیم.

آباژور

یک آباژور منحصر به فرد همان چیزی است که در نگاه اول شما را جذب می‌کند. این آباژور حتی اگر در ترکیب رنگی با دیگر عناصر اتاق نباشد به عنوان یک عنصر جذاب و منحصر به فرد می‌تواند عمل کند. آباژور زیبا و جذاب از آن عناصر ویژه‌ای است که نیاز نیست فقط در زمان کاربرد حضورشان مفید باشد. حتی زمانی که خاموش است و کاربردی ندارد می‌تواند جذاب باشد و تاثیر خود را در محیط ایجاد کند.

اباژور اتاق خواب

آینه

آینه الزاما نباید با یک کنسول همراه باشد. خودتان را از قید و بندهای قوانین طراحی دکوراسیون رها کنید. آنچه که  بیشتر از همه برای شما با اهمیت است حس فردی و درونی نسبت به وسایل اتاق خواب است. البته این موضوع را نباید نادیده گرفت که هنجارشکنی‌ها هم باید روی قاعده و قانون باشند. به سادگی دیوار مقابل تخت را با یک آینه شیک و منحصربه‌فرد پر کنید.

وسیله اتاق خواب

کتابخانه

کتابخانه‌ یکی دیگر از همان عنصرهای دوست داشتنی است که کاربردی بیشتر از یک اکسسوری نظم دهنده دارد. می‌توانید این طبقات را با کتاب‌های رنگارنگ یا حتی مجلات روزمره و لوازم دکوری جذاب کنید. قطعا داشتن یک کتابخانه جذاب شما را بیشتر برای مطالعه ترغیب می‌کند.

تابلو

تاثیر چشم‌گیر تابلو‌ها را در فضای اتاق‌خواب جدی بگیرید. این تابلوها می‌تواند اثر هنری، منظره‌ای روح‌نواز یا حتی لحظات دوست‌داشتنی و خصوصی شما باشند. حتی می‌توانید از قاب عکس‌های زیبا استفاده کنید که پس زمینه آن‌ها قابل تعویض است و هر از گاهی عکس پس‌زمینه را عوض کنید و به سادگی یک تغییر دکوراسیون جذاب و بی‌دغدغه و مقرون به صرفه داشته باشید.

اتاق خواب

پاف

پوف‌های جذاب همان دوست داشتنی‌های خارق العاده‌اند که به سادگی می‌توانند با روح و روان ما بازی کنند. یکی از آن‌ها را تهیه کنید و در اتاق خواب قرار دهید و مطمئن باشید که همه شیفته‌اش می‌شوند.

دکور اتاق خواب

فرش

از فرش غافل نشوید. فرش‌ عنصر کاربردی در فضا است که می‌تواند فضا را منحصربه‌فرد کند. حتی اگر فرش شما ابعاد کوچکی دارد باید روی طرح و کیفیت آن تمرکز کنید. فرش می‌تواند نقطه کانونی اتاق‌خواب و در زیبایی بصری اتاق‌خواب تاثیر به‌سزایی داشته باشد.

سبد

اگر از آن دسته افراد پر مشغله هستید که فرصت شست و شو و اتو کشی لباس را ندارید و این پروسه خطیر را به آخر هفته‌ها موکول می‌کنید برای لباس‌های خود سبدی تهیه کنید و در کمد قرار دهید. طبقه‌بندی و نظم‌دهی کمدها به اندازه خود فضای داخلی اتاق بااهمیت است و در آرامش فکری  بسیار موثر خواهد بود.

دکوراسیون اتاق خواب

 

پیشنهاد مطالعه : برای مطالعه بیشتر نوشتار “دکوراسیون اتاق خواب بی نقص!” را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

تزیین دیوار خانه با ایده های جذاب

آثار هنری بزرگ بسیار گران است. حتی حمل‌ونقل آن‌ها نیز می‌تواند مشکل‌ساز باشد. در عوض، با ا…