خانه سلامتی خواص و مضرات روغن پالم

خواص و مضرات روغن پالم

۱
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
نزدیک به 5000 سال است که از گیاه و روغن پالم در آشپزی استفاده می‌شود. این گیاه به طور کلی در مناطق گرمسیر مثل آفریقا و بعضی نقاط آسیا رشد می‌کند.
مضرات روغن پالم

روغن پالم

در چند سال اخیر روغن پالم سروصدای زیادی به پا کرده است؛ مخصوصا پس از انتشار خبری مبنی بر استفاده از روغن پالم در لبنیات! به همین دلیل تصمیم گرفتیم یک مطلب اختصاصی در مجله دلتا به این موضوع اختصاص دهیم. در این مطلب درباره فواید و مضرات روغن پالم صحبت خواهیم کرد.

روغن پالم در دمای اتاق نیمه جامد است و مشابه روغن نارگیل است. همچنین قیمت این روغن در جهان بسیار ارزان است و میزان تقاضای این روغن به سرعت در حال افزایش است، در واقع حدود یک سوم روغن تولیدی در جهان این روغن است.

فواید روغن پالم

ترکیبات تغذیه‌ای روغن پالم

ترکیبات تغذیه‌ای این روغن مشابه دیگر روغن‌های آشپزی است. یک قاشق غذا خوری از این روغن ۱۲۰ کالری انرژی تامین می‌کند و حاوی ۱۴ گرم روغن است.

روغن پالم منبع خوبی از ویتامین E و ویتامین K است. همچنین رنگ قرمز مانند این گیاه به دلیل وجود گروهی از آنتی اکسیدان‌ها به نام کاروتنوئیدها است.

در مقایسه با روغن پالم، روغن زیتون تنها حاوی ۲ گرم اسید چرب اشباع است و ۱۰ گرم اسید چرب تک غیر اشباع دارد که فواید بسیار زیادی برای سلامتی دارد.

فواید روغن پالم

احتمالا این تیتر باعث تعجب شما شده است! اما مانند بسیاری از مواد غذایی دیگر، این روغن هم فوایدی دارد و هم مضراتی.

روغن پالم

تاثیر بر سلامتی

در مطالعات مشخص شده روغن پالم می‌تواند بعضی از ریسک فاکتورهای بیماری‌های قلبی را کاهش دهد و فوایدی برای عملکرد مغر دارد. همچنین این روغن می‌تواند بعضی از ویتامین‌های بدن را تامین کند.

روغن پالم غنی از ترکیبی به نام توکوتری انول است که این ترکیب شکلی از ویتامین E به حساب می‌آید. خواص آنتی اکسیدانی ویتامین E بر کسی پوشیده نیست و مصرف این ویتامین می‌تواند از پیشرفت بیماری‌های عصبی جلوگیری کند.

بجز ویتامین E، روغن پالم می‌تواند مقدار زیادی از نیاز بدن به ویتامین A را نیز تامین کند. این موضوع مخصوصا در افرادی که مبتلا به سو جذب چربی هستند، مانند مبتلایان به سیستیک فیبروزیس اهمیت دارد.

نداشتن اسید چرب ترانس

همچنین این روغن اسید چرب ترانس ندارد که این موضوع یک امتیاز مثبت برای آن محسوب می‌شود. اسید چرب ترانس نوعی اسید چرب است که مضرات بسیار زیادی بر سلامتی دارد و می‌‌توان آن را جز مضرترین ترکیبات به حساب آورد.

بسیاری از روغن‌های گیاهی در دمای اتاق مایع هستند و به جهت استفاده در صنایع غذایی باید طی فرایندی به نام هیدروژناسیون به ترکیبی نیمه جامد تبدیل شود. در طی این فرایند مقداری اسید چرب ترانس بوجود می‌آید. همانطور که گفتیم روغن پالم به طور طبیعی نیمه جامد است و نیازی به گذراندن فرایند هیدروژناسیون ندارد.

اسید چرب

ضررهای روغن پالم

از مضرات روغن پالم برای سلامتی بیشتر شنیده‌اید. مخصوصا زمانی که خبر استفاده از روغن پالم در لبنیات منتشر شد. به همین دلیل یکی از اصلی‌ترین بخش‌های این مقاله به ضررهای روغن پالم اختصاص دارد.

اسید چرب اشباع زیاد

با این حال تنها نداشتن اسید چرب ترانس کافی نیست. همانطور که قبلا توضیح دادیم نیمی از روغن پالم از اسید چرب اشباع تشکیل شده است و به نسبت دیگر روغن‌های گیاهی مقدار زیادی است.

اثرات اسید چرب اشباع بر بدن انسان کاملا مشخص نیست و مطالب ضد و نقیض زیادی در مورد آن وجود دارد. در گذشته اسید چرب اشباع یک چربی کاملا مضر در نظر گرفته می‌شد. اما امروزه مشخص شده است که اگر تعادل در مصرف این نوع چربی وجود داشته باشد، می‌تواند فویدی داشته باشد.

گفتیم که روغن پالم در بعضی مطالعات ریسک فاکتورهای بیماری‌های قلبی را کاهش داده، اما نتایج بعضی دیگر متفاوت است و نشان می‌دهد که مصرف این روغن می‌تواند باعث افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی در افراد شود. با این حال همچنان نمی‌توان یک نتیجه گیری کلی کرد.

ویتامین

بیشترین نگرانی در مورد روغن پالم میزان بالای اسید چرب اشباع آن است. با این حال اگر این اسید چرب به اندازه مصرف شود ضرری ندارد.

روغن پالم سرطان‌زا است؟!

این احتمال وجود دارد که بعضی ترکیبات در روغن پالم خاصیت سرطان زایی داشته باشند. وقتی این روغن حرارت می‌بیند، استرهای اسید چرب گلیسیدیل (GEs) تشکیل می‌شوند. وقتی ترکیبات GEs مصرف شوند ترکیب گلیسیدول را آزاد می‌کنند که این ترکیب خاصیت سرطان‌زایی دارد. البته خاصیت سرطان‌زایی این ترکیب در حیوانات اثبات شده و در مورد انسان هنوز شک و تردید وجود دارد.

در کل در مورد خاصیت سرطان‌زایی روغن پالم هیچ مدرکی وجود ندارد و تنها حدس و گمان است با این حال محققین توصیه می‌کنند جهت اطمینان به مقدار زیادی از این روغن استفاده نشود. البته این اصل در مورد تمامی روغن‌ها صادق است و هیچ روغنی نباید به مقدار زیادی مصرف شود.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

غذاهای سرشار از آهن را بشناسید!

آهن، یک ماده‌ی معدنی مهم است که باید به طور مرتب مصرف شود، زیرا بدن نمی‌تواند آن را بسازد.…