خانه گزارش های ملکی با یک میلیارد کجای تهران می‌توان خانه خرید؟

با یک میلیارد کجای تهران می‌توان خانه خرید؟

۰
0
شاید خرید خانه با بودجه یک میلیارد تومان دلسردکننده باشد، اما معاملات صورت گرفته نشان می‌دهد با این بودجه، هم امکان خرید واحدهای با سن کمتر وجود دارد و هم می‌توان واحدهایی با متراژ متوسط پیدا کرد.
خرید-آپارتمان-با-یک-میلیارد-تومان

در حالی ‌که تا 2 سال گذشته خرید آپارتمان با یک میلیارد تومان در گروه واحدهای محبوب با متراژ و امکانات مناسب وجود داشت، اکنون خرید خانه با این مبلغ محدودیت‌های بسیاری از نظر متراژ، سن بنا و محله به دنبال دارد.

به گزارش مجله دلتا منیریه، تهران‌سر، افسریه، مولوی، شهران، وحیدیه، حکیمیه، جوادیه، نازی آباد، مشیریه، شوش، آذری، امیریه، پیروزی، نظام آباد و… از مناطقی است که امکان خرید آپارتمان با یک میلیارد تومان در آن‌ها وجود دارد. البته شایان ذکر است که در همه جای این محله‌ها با این بودجه امکان خرید وجود ندارد و واحدها بر اساس سال ساخت، امکانات، متراژ و… قیمت‌گذاری می‌شود.

در مورد سال ساخت باید گفت شاید پیدا کردن آپارتمان نوساز کار راحتی نباشد ولی می‌توان واحدهای 5سال ساخت و بالاتر را خرید. البته درحالی که کارشناسان مشاور املاک ادعا می‌کنند، در بهترین حالت با بودجه یک میلیارد تومان می‌توان یک واحد 15سال ساخت خرید، معاملات انجام شده در مرداد و شهریور نشان می‌دهد که واحدهای 4 و 5 سال ساخت نیز با یک میلیارد تومان و کمتر به فروش رفته است.

بریانک، سبلان، نظام‌آباد، جوادیه، افسریه، سلسبیل و… از محله‌هایی است که راحت‌تر می‌توان واحد یک میلیارد تومانی پیدا کرد. کارشناسان مشاور املاک در این محله‌ها معتقدند با یک میلیارد تومان نهایتا امکان خرید یک واحد 65متری و 15سال ساخت به بالا وجود دارد.

یک کارشناس مشاور املاک در سلسبیل می‌گوید: واحدهای یک میلیارد و کمتر در این محله به‌طور معمول قدیمی‌ساز است. مثلا یک واحد 66متری و 20سال ساخت در خیابان کارون سلسبیل، 990میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

آپارتمان-ارزان

یک کارشناس مشاور املاک در محدوده پیروزی نیز اظهار داشت: قیمت یک واحد 65متری و 16سال ساخت در 30متری نیروهوایی یک میلیارد و 100میلیون تومان اعلام شده است که شاید بتوان آن را با یک میلیارد تومان معامله کرد. همچنین برای خرید یک واحد 62متری در خضرایی شرقی یک میلیارد تومان سرمایه لازم است. این واحد 18سال ساخت بوده و انباری ندارد.

واحدی 25سال ساخت و 52متری در میدان چهارم نارمک، یک میلیارد و 50میلیون تومان قیمت گذاری شده است. یک واحد 61متری و 15سال ساخت در جوادیه، آپارتمانی 60متری و 7سال ساخت در افسریه جنوبی، واحدی 58متری و 17سال ساخت در خیابان باشگاه تهران‌سر و همچنین یک واحد 60متری و 20سال ساخت در شادمان از مواردی است که کارشناسان مشاور املاک در بنگاه‌های خرید و فروش مسکن تهران با بودجه یک میلیارد تومان معرفی و پیشنهاد کرده‌اند.

برای خرید واحدهای کمی بزرگتر نیز، یک واحد 74متری و 15سال ساخت در بریانک و یک واحد 70متری در شهرک ولیعصر خیابان بازرگان، با این بودجه به فروش می‌رود. واحدهای یادشده، واحدهایی است که در بنگاه‌های خرید و فروش ملک در تهران وجود داشت.

شاید اگر با این بودجه به بنگاه‌ها برای خرید ملک مراجعه کنید، کمی دلسرد شوید. اما معاملات صورت گرفته نشان می‌دهد هم امکان خرید واحدهای با سن کمتر با این بودجه وجود دارد و هم می‌توان واحدهایی با متراژ متوسط خریداری کرد.

یک واحد 88متری و 5سال ساخت در ابوذر، در ماه اخیر 990میلیون تومان معامله شد. همچنین یک آپارتمان 80متری و 7سال ساخت در شمشیری، خیابان شهید رعنایی، 925میلیون تومان به فروش رفت. واحدی 63متری و 15سال ساخت در خیابان شهید نامجو از دیگر مواردی است که با بودجه‌ای کمتر از یک میلیارد یعنی 967میلیون تومان خریداری شده است.

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “با ۵۰۰ میلیون کجای تهران می‌توان خانه خرید؟” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

قیمت روز خانه در 2 منطقه پُرمتقاضی تهران

دو منطقه همجوار در محدوده مرکزی پایتخت به‌دلیل قیمت نسبتا مناسب آپارتمان مسکونی می‌تواند ب…