سفر به سرزمین قصه‌ها

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بعضی سرزمین‌ها، فقط در کتاب‌ها قابل مشاهده و تصور هستند اما برخی نیز، وجود خارجی دارند.
سرزمین قصه ها

اگر می‌خواهید به معنای واقعی کلمه حس کنید که در میان صفحات کتاب‌های قصه قدم می‌‍زنید، در این مطلب زیبا همراه با مجله دلتا، سری به سرزمین‌های خیالی این کره خاکی بزنید و جادوی سرزمین قصه‌ها را از نزدیک لمس کنید. زمان آن رسیده که کمی از زندگی روزمره فاصله بگیرید و به دنیای کودکی خود بازگردید.

۱. فیری گلن، جزیره اسکای، اسکاتلند

این چشم‌انداز خیره‌کننده در جزیره اسکای پنهان شده است. تپه‌های سنگی مخروطی شکل، حوضچه‌ها و آبشارهای پراکنده با اشکال مارپیچ مرموزی ترکیب شده و منظره‌ای جادویی خلق کرده‌اند.

تاکنون هیچ افسانه‌ای راجع به این اشکال مارپیچ به وضوح تعریف نشده است. اما برخی بر این باورند که این مکان توسط پریان به این شکل درآمده و هنوز در گوشه و کنار آن زندگی می‌کنند.

فیری گلن سرزمین قصه ها

۲. کلیسای سنت میگوئل دلفی، اسپانیا

این صومعه در کنار صخره‌ای در کاتالونیا واقع شده و مشرف به آبشاری زیباست. البته همه صومعه‌های باستانی زیبا است اما این کلیسا درست به مانند قطعه‌ای از بهشت به نظر می‌رسد که انگار از کتاب‌ سرزمین قصه‌ها برداشته شده و در این منطقه گذاشته شده است.

کلیسای سنت میگوئل دلفی از سرزمین قصه ها

۳. جنگل ویستمن، دوون، انگلستان

این جنگل از خزه‌های پر پیچ و خم و گیاهان وحشی پوشیده شده است و طوری به نظر می‌رسد که انگار با ارواح، افسانه‌ها و اسطوره‌های فراطبیعی ارتباط دارد. از آنجا که چنین افسانه‌هایی در رابطه با جنگل ویتسمن نقل شده، جای هیچ تعجبی نیست که چرا سالیان دراز دست نخورده باقی مانده و از گزند انسان‌ها و حیوانات غول پیکر در امان مانده است.

درختان قدیمی به طرز نامحدودی رشد کرده و در هم گره خورده‌اند. همه می‌دانیم که جادوگران تنها در سرزمین قصه ها زندگی می‌کنند. اما جنگل ویستمن به گونه‌ای است که تصور می‌کنید هر لحظه ممکن است یکی از آن‌ها جلوی شما ظاهر شود.

جنگل ویستمن سرزمین قصه ها

۴. کلیسای اندریاس، روسیه

درست در وسط دریاچه ویوکسی، یک جزیره کوچک سنگی از آب سر برآورده است. کلیسای چوبی اندریاس روی این جزیره کوچک قرار دارد.

کلیسای اندریاس سرزمین قصه ها

۵. صومعه سانتا ماریا دلسولا، تروپئا، ایتالیا

این صومعه که قدمت آن به قرن چهارم قرون وسطی باز می‌گردد، روی پرتگاهی سنگی در ساحل نفس‌گیر دریای تیرنی واقع شده است. مردم نزدیک به ۲۰۰۰ سال در تروپئا زندگی می‌کردند تا اینکه ستوس پمپی، امپراطور اکتاویوس را شکست داد. بر طبق افسانه‌ها، این شهر ساحلی توسط خود هرکول تاسیس شده است.

صومعه سانتا ماریا دلسولا از سرزمین قصه ها

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با مطالب گردشگری، دریاچه‌ای که حباب‌های آن آتش می‌گیرد! را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

طبیعتی شگفت‌انگیز در تنگه کافرین ایلام

برای لذت بردن از زیبایی‌های تنگه کافرین قایقی منتظر شماست تا سوار آن شوید و با پیمودن مسیر…