خانه گردشگری سفر به سرزمین قصه‌ها

سفر به سرزمین قصه‌ها

۰
0
بعضی سرزمین‌ها، فقط در کتاب‌ها قابل مشاهده و تصورند اما برخی نیز، وجود خارجی دارند.
سرزمین قصه‌ها

سرزمین قصه‌ها کجا هستند؟

اگر می خواهید به معنای واقعی کلمه حس کنید که در میان صفحات کتاب‌های قصه قدم می‌‍زنید، در این مطلب زیبا همراه با ما، سری به سرزمین‌های خیالی این کره خاکی بزنید و جادوی سرزمین قصه‌ها را از نزدیک لمس کنید. زمان آن رسیده که کمی از زندگی روزمره فاصله بگیرید و به دنیای کودکی خود بازگردید.  با بخش گردشگری مجله دلتا همراه باشید.

قصه

1. فیری گلن، جزیره اسکای، اسکاتلند

این چشم‌انداز خیره کننده در جزیره اسکای پنهان شده است. تپه‌های سنگی مخروطی شکل، حوضچه‌ها و آبشارهای پراکنده با اشکال مارپیچ مرموزی ترکیب شده و منظره‌ای جادویی خلق کرده‌اند.

تاکنون هیچ افسانه‌ای راجع به این اشکال مارپیچ به وضوح تعریف نشده است. اما برخی بر این باورند که این مکان توسط پریان به این شکل درآمده و هنوز در گوشه و کنار آن زندگی می‌کنند.

اسکاتلند

2. کلیسای سنت میگوئل دلفی، اسپانیا

این صومعه پر زرق و برق در کنار صخره‌ای در کاتالونیا واقع شده و مشرف به آبشاری زیباست. البته همه صومعه‌های باستانی زیبا است اما این کلیسا درست به مانند قطعه‌ای از بهشت به نظر می‌رسد که انگار از کتاب‌های قصه برداشته شده و در این منطقه گذاشته شده است.

اسپانیا

3. جنگل ویستمن، دوون، انگلستان

این جنگل از خزه‌های پر پیچ و خم و گیاهان وحشی پوشیده شده است و طوری به نظر می‌رسد که انگار با ارواح، افسانه‌ها و اسطوره‌های فرا طبیعی ارتباط دارد. از آنجا که چنین افسانه‌هایی در رابطه با جنگل ویتسمن نقل شده، جای هیچ تعجبی نیست که چرا سالیان دراز دست نخورده باقی مانده و از گزند انسان‌ها و حیوانات غول پیکر در امان مانده است.

درختان قدیمی به طرز نامحدودی رشد کرده و در هم گره خورده اند. همه می‌دانیم که جادوگران تنها در قصه‌ها زندگی می‌کنند. اما جنگل ویستمن به گونه‌ای است که تصور می‌کنید هر لحظه ممکن است یکی از آن‌ها جلوی شما ظاهر شود.

انگلستان

4. کلیسای اندریاس، روسیه

درست در وسط دریاچه ویوکسی، در دو کیلومتری شمال سنت پترزبورگ، یک جزیره کوچک سنگی از آب سر برآورده است. کلیسای چوبی اندریاس روی این جزیره کوچک قرار دارد. این بنای حیرت انگیز که به نظر می‌رسد متعلق به بابا یاگا (جادوگر افسانه‌ای) باشد، در سال 2000 ساخته شده است.

روسیه

5. صومعه سانتا ماریا دلسولا، تروپئا، ایتالیا

این صومعه که قدمت آن به قرن چهارم قرون وسطی باز می‌گردد، روی پرتگاهی سنگی در ساحل نفس گیر دریای تیرنی یا همان “ساحل خدایان” واقع شده است.

مردم نزدیک به 2000 سال در تروپئا زندگی می‌کردند تا اینکه ستوس پمپی، امپراطور اکتاویوس را شکست داد. بر طبق افسانه‌ها، این شهر ساحلی توسط خود هرکول تاسیس شده است.

ایتالیا

6. جنگل کروکت، لهستان

ترکیبی حیرت آور از تخیل و بی نظمی زیست محیطی در جنگل‌های کروکت لهستان به چشم می‌خورند. در میان این جنگل پر رمز و راز 400 درخت وجود دارند که به طرز عجیبی خم شده‌اند.

لهستان

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر با مطالب گردشگری “جاده‌های رویایی‌” را مطالعه کنید.

 • جزیره عروسک ها

  جزیره روح های سرگردان

  در نقاط مختلف دنیا مکان‌های ترسناک و دلهره‌آور بسیاری وجود دارد که هر کسی جرعت ورود و بازد…
 • شهر زیرزمینی

  درنیکویو؛ شهری ۱۸ طبقه زیر زمین

  شگفت انگیزترین شهر ترکیه در زیرزمین قرار دارد. این شهر زیرزمینی با نام "درینکویو" به طرز ع…
 • شهرهای گمشده

  شهرهای گمشده زیر آب

  شهرهای عجیب و غریب در دنیا کم نیستند. برخی شهرهای زیبای دنیا و بعضی دیگر وحشتناک‌ترین شهره…
بیشتر ببینید در گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

جزیره روح های سرگردان

در نقاط مختلف دنیا مکان‌های ترسناک و دلهره‌آور بسیاری وجود دارد که هر کسی جرعت ورود و بازد…