خانه دکوراسیون نورپردازی مناسب راهرو

نورپردازی مناسب راهرو

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دکوراسیون و نورپردازی داخلی منزل یکی از اصول مهم در زیباسازی است که در این میان راهروها جزو مناطق فراموش شده‌اند.
نورپردازی مناسب راهرو

لوستر مناسب راهرو

راهروها در واقع تونل‌های ورودی خانه‌اند که یا در امتداد درب ورودی قرار دارند یا در دیگر بخش‌های خانه به عنوان تقسیم کننده اتاق‌خواب‌ها و دیگر بخش‌های خانه ایفای نقش می‌کنند. در هر صورتی که باشد نمی‌توان تزیین راهرو ورودی منزل را نادیده گرفت و به سبب باریک بودن از خیر دکوراسیون آنها گذشت. نورپردازی و انتخاب لوستر و چراغ‌های متناسب با فضای راهرو می‌تواند از شدت کشیدگی و فضای تنگی که بر راهرو حاکم است بکاهد. در این نوشتار از مجله دلتا روش‌های نورپردازی راهرو را بررسی خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

نورپردازی راهرو

برای نورپردازی مناسب راهرو خانه از دو گزینه می‌توانید استفاده کنید، اول لوسترهای آویز یا سقفی است و بعد نوبت به دیوارکوب‌ها می‌رسد. اگر راهرو منزل باریک و سقف بلندی داشته باشد چراغ و لوسترهای آویز می‌توانند نمایی شیک و پر نور به دکوراسیون هال ورودی خانه بدهند. بهتر است مدل لوستری که برای راهرو انتخاب می‌کنید هماهنگ و تا حدی شبیه به روشنایی سالن پذیرایی و نشیمن باشد تا هارمونی نورپردازی خانه در این دو بخش رعایت شود. مثلا اگر در سالن لوستر کریستالی نصب کرده‌اید می‌توانید یک مدل ساده‌تر و کوچک‌تر از این مدل لوستر را برای نورپردازی و تزیین راهرو انتخاب کنید.

نورپردازی راهرو ورودی

اگر ارتفاع سقف راهرو منزل، اجازه نصب لوستر و چراغهای آویز را نمی‌دهد. آن وقت باید به سراغ پایه‌های هالوژنی رفت که روی سقف نصب می‌شوند. معمولا روی این پایه‌ها بسته به مدلی که دارند میتوان از سه تا هشت چراغ هالوژنی نصب کرد و امکان تغییر زاویه نوردهی چراغ‌ها وجود دارد. حالت فانتزی و تجملاتی که در لوسترهای آویز وجود دارد روی پایه‌های هالوژنی دیده نمی‌شود و در واقع این چراغ‌های ساده به شیک‌ترین شکل ممکن، تزیین راهرو خانه را بر عهده می‌گیرند.

نورپردازی

گزینه آخری که می‌توان برای دکوراسیون و نورپردازی مناسب راهرو منزل در نظر گرفت چراغهای دیوارکوب است. این مدل چراغ‌ها به دلیل زاویه نصبی که دارند معمولا تابش نور لایت و ملایم‌تری نسبت به لوسترهای سقفی دارند. کسانی که مایلند دکوراسیون راهرو خانه، شاعرانه و رمانتیک به نظر بیاید می‌توانند از این مدل نورپردازی بهره ببرند. بعضی افراد، کشیدگی دیوار کریدور را با کمک تابلوهای تزیینی به یک گالری کوچک تبدیل می‌کنند. در این مواقع نورپردازی با دیوارکوب‌ها در کنار تابلوهای دیواری می‌تواند پیام‌آور خوش‌سلیقگی صاحب‌خانه باشد.

نورپردازی راهرو

پیشنهاد مطالعه : برای مطالعه بیشتر نوشتار “کاغذ دیواری مناسب راهرو” را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

نکاتی برای انتخاب رنگ مبلمان

مبلمان یکی از مهم‌ترین اثاثیه اتاق پذیرایی است؛ پس انتخاب رنگ و طرح مناسب آن نقش مهمی در ز…