کیک یخچالی فوری با پودینگ و بیسکویت

۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کیک یخچالی از کیک‌هایی است که بدون کمک فر و در مدت‌زمان کوتاه تهیه شده و گزینه‌ای عالی برای سرو در میان‌وعده است.
کیک-یخچالی
پودینگ یکی از خوشمزه‌ترین دسرهای نشاسته‌ای در طعم‌ها و رنگ‌های مختلف است که به صورت ساده با طعم‌های مختلف از وانیلی گرفته تا شکلاتی و به صورت آماده و فوری می‌توان آن را تهیه کرد. از بهترین میان‌وعده‌هایی که می‌توان با پودینگ تهیه کرد کیک یخچالی است. طرز تهیه کیک یخچالی با پودینگ شکلاتی و موزی و بیسکویت پتی بور را در مجله دلتا بخوانید.

مواد لازم تهیه کیک یخچالی

  • پودینگ شکلاتی آماده ۴ بسته
  • پودینگ موز آماده ۱ بسته
  • بیسکویت پتی بور ۳ بسته

کیک-بدون-فر

طرز تهیه کیک یخچالی

برای درست کردن کیک یخچالی با پودینگ و بیسکویت از پودینگ آماده و فوری استفاده کنید که در طعم‌های مختلف در بازار وجود دارد. شما می‌توانید در این طرز تهیه، جای پودینگ موز و شکلاتی را عوض کنید، یعنی پودینگ غالب شما موزی باشد. یا از انواع دیگر پودینگ وانیلی، نسکافه، توت فرنگی، آلبالو و … همراه با پودینگ شکلاتی و طبق ذائقه خود استفاده کنید.

  • پودینگ‌ها را طبق دستور روی بسته درست کنید. عموما برای درست کرده پودر آماده پودینگ فقط به مقداری شیر طبق مقدار دستور روی بسته نیاز دارید. پودینگ شکلاتی و موزی را در ظروف جداگانه آماده کنید.
  • در یک ظرف پیرکس مستطیل ابتدا یک لایه بیسکویت پتی بور (یا هر بیسکویت دیگری مثل ساقه طلایی و …) بچینید. یک لایه پودینگ موز بریزید، یک لایه بیسکویت بچینید، یک لایه پودینگ شکلاتی بریزید، دو لایه بیسکویت بچینید و دوباره یک لایه پودینگ شکلاتی بریزید.
  • لایه آخر کیک باید پودینگ شکلاتی باشد. کیک یخچالی پودینگ شکلاتی را ۳ تا ۴ ساعت در یخچال بگذارید تا بیسکویت‌ها نرم شوند و پودینگ به خورد بیسکویت‌ها برود و حالت کیک پیدا کند.
  • روی کیک یخچالی پودینگ شکلاتی را با میوه یا خامه صبحانه فرم گرفته یا بیسکویت خرد شده و شکلات رنده شده تزیین کنید.
دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در آشپزی

همچنین بخوانید

۱۰ مدل تزیین سالاد الویه برای تولد

سالاد الویه غذایی است که سرد سرو‌ می‌شود. این سالاد در ایران به سالاد الویه و در اروپا و آ…