حفظ حریم تراس آپارتمان با گیاهان

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
زندگی آپارتمانی امروزی ارتباط ما را با فضای باز شخصی، تنها به تراس‌های کوچک خانه محدود کرده است.
پوشاندن دید تراس

پوشاندن دید تراس

همه ما خانه را فضایی خصوصی برای خود و خانواده‌مان می‌دانیم و قطعا در چنین موقعیتی برای حفظ حریم شخصی خود دنبال راه‌حل می‌گردیم. اگر دچار چنین مشکلی هستید، دیگر جایی برای نگرانی نیست. در این نوشتار از مجله دلتا قصد داریم راه‌حلی کاربردی برای پوشاندن دید تراس و حفظ حریم خانه را به شما آموزش دهیم. این کار را به‌راحتی می‌توانید به کمک گیاهان انجام دهید و با یک تیر دو نشان بزنید. در این صورت هم از وجود سرسبزی و زیبایی گیاهان در تراس لذت می‌برید و هم دید همسایگان به آن را محدود می‌کنید.

پوشاندن دید تراس

گیاه لاغر و قد بلند، حصار محدودکننده دید در تراس

گونه‌ای بلند و باریک گیاه بامبو یک راه‌حل عالی برای حفظ حریم خصوصی تراس خانه‌های مدرن محسوب می‌شود. این گیاه بدون اینکه رشد عرضی زیادی داشته باشد تا ارتفاع شش متر رشد می‌کند؛ بنابراین برای تراس‌هایی با مساحت کم بسیار مناسب است. به کمک روش در هم بافتن درختان بامبو حریمی مناسب برای تراس خانه شما فراهم خواهد شد. در روش در هم بافتن درختان، کاشت آنها با فاصله کم صورت می‌گیرد و باغبان با جدا کردن شاخ و برگ قسمت زیرین درختان، فضایی منفی را نسبت به قسمت بالای آن به وجود می‌آورد.

پوشاندن دید

گیاهان با مراقبت کمتر

اگر فکر می‌کنید زمان کافی برای نگهداری و مراقبت از گیاهان در تراس خانه‌ ندارید، باز هم جای نگرانی نیست؛ زیرا گیاهی مانند یوکا از آن دسته گیاهانی است که علاوه بر تامین حریم تراس خانه شما نیازمند نگهداری دائم و پیگیر نیست. این گیاه نسبت به شرایط نامساعد نور، دما و هوا بسیار مقاوم است و در هر جای خانه می‌توان از آن استفاده کرد؛ به همین دلیل در اکثر خانه‌ها نیز دیده می‌شود. درست است که این گیاه برگ‌های پهنی ندارد اما ساختار رشد شاخ و برگ آن به شما کمک خواهد کرد تا با قرار دادن تعدادی از آنها در کنار هم به هدف مورد نظرتان دست پیدا کنید.

پوشاندن تراس

گیاه گلداری که دید را به تراس خانه شما محدود می‌کند!

مگنولیای گل درشت یکی از انواع مشهور پرورش یافته‌ مگنولیاهای همیشه سبز است. این درخت دارای انواع گوناگونی است که هر کدام خصوصیات متفاوتی دارند. مگنولیای گل‌درشت می‌تواند تا ۱۵۰ سانتی‌متر رشد کند.

پوشاندن دید تراس

گیاهی با رنگ و رویی منعطف و ترکیبی

گیاه شمشیری یا سانسوریا، گیاهی همیشه سبز و از محبوب‌ترین گیاهان زینتی خانگی محبوب به شمار می‌رود. شمشیری که به نام «زبان مادر شوهر» نیز شناخته می شود، می‌تواند رشدی تا ارتفاع۱۴۰ سانتی‌متر داشته باشد؛ بنابراین هنگامی که آن را به صورت فشرده و در کنار هم بکارید و در حاشیه بالکن خانه قرار دهید، مرز میان تراس خانه و فضای اطرافش را تعیین خواهد کرد.

پوشاندن تراس

گیاه رونده و پیچک ‌مانند برای از بین بردن دید

شاید بتوان به جرات گفت که یکی از بهترین گزینه‌ها برای از بین بردن دید همسایه‌ها به فضای تراس خانه استفاده از گیاهان رونده مانند پوتوس است. گیاه پوتوس به عنوان گیاهان آپارتمانی یا خانگی بسیار مناسب است؛ البته این را فراموش نکنید که فضاهای زیاد روشن برگ‌های آن را می‌سوزاند و در نهایت گیاه را از بین می‌برد. در صورتی که بالکن آپارتمان شما در سایه قرار نمی‌گیرید، بهتر است از این گیاه استفاده نکنید.

پوشاندن دید تراس

شاید تراس‌های فرورفته در بدنه ساختمان مکان مناسبی برای رشد و نگهداری این گیاه باشند. پوتوس می‌تواند تا ۵/۲ متر رشد کند. این گیاه زیبا با حالت آبشاری می‌تواند از اطراف سقف بالکن خانه شما آویزان شود یا با تهیه داربست به شکل دهی آن کمک کنید. همچنین می‌توانید شاخه‌های این پیچک را با قلاب طوری به دیوار وصل کنید که از اطراف دیوار تراس خانه شما بالا برود.

پیشنهاد مطالعه : برای مطالعه بیشتر نوشتار “ایده‌های طراحی دکوراسیون تراس کوچک” را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

ترفندهای طلایی برای رشد سریع گیاهان آپارتمانی

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که علاقه زیادی به نگهداری از گل‌ها و گیاهان در منزل…