باغ لاستیکی زیبا بسازیم!

۰
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سالهاست که افرادی خاص با ارائه ایده های خلاقانه این موضوع را اثبات کرده اند که با مواد بازیافتی و دور ریختنی پلاستیکی نیز می توان محوطه سازی کرد و باغ لاستیکی زیبا ساخت.
باغ لاستیکی

باغ لاستیکی زیبا بسازیم! بسیاری از کشور ها تولید محصولاتشان را از مواد خام متوقف کرده­‎اند و محصولات جدید را ازمواد بازیافتی تولید می­‎کنند.

درایران، اما در این عرصه سرمایه‎گذاری صورت نمی­‎گیرد. مواد بازیافتی مانند لاستیک بجای آنکه دوباره به لاستیک تبدیل شوند در بهترین حالت‎، بصورت کیسه زباله به چرخه مصرف باز می­‎گردند.

باغ لاستیکی

در این مطلب که در مجله وب سایت دلتا به نظرتان می­‎رسد، قصد داریم ازهمین لاستیک‎های دور ریز ایده‎هایی را برای ساخت باغ لاستیکی زیبا به شما معرفی کنیم.

ساخت برکه ‎ای کوچک در فضای سبز خانه

داشتن برکه­‎ای کوچک در فضای سبزخانه بسیار لذتبخش است بنابراین، می­‎توانید با یک لاستیک، مقداری پلاستیک، لوله آب و یک نازل فواره این برکه و آب نما را ایجاد کنید.

مواد بازیافتی

برای اینکار ابتدا تکه­­‎ای ازیک لاستیک را ببرید و سپس گودالی به اندازه طول لاستیک در زمین حفر و داخل گودال را پلاستیک پهن کنید. سپس لاستیک را داخل گودال قرار دهید و دوباره با چند متر پلاستیک، فضای داخلی لاستیک را  تا لبه‎های بیرونی آن را بپوشانید .آنگاه  لوله آب را با یک زانو به کف برکه رسانده و دور تا دور برکه را سنگ چین  و جریان آب را برقرار کنید.

این برکه زیبا که به همین سادگی در حیاط خانه خود ایجاد می‎کنید، آنچنان هزینه‎ای نخواهد داشت. می­­­­­‎توانید با سنگ های ساحل رودخانه، کف برکه را که پلاستیک  پهن کرده‎اید برای اینکه دیده نشود بخوبی بپوشانید.

محوطه سازی

با لاستیک، گلدان‎ های زیبا بسازیم

همچنین، از همین لاستیک ها به عنوان گلدان و باغچه کوچک هم می‎شود برای درست کردن باغ لاستیکی زیبا استفاده کرد. ابتدا لاستیک‎ها را بشویید و آنها را به دلخواه رنگ آمیزی کنید، سپس لاستیک را به شکل دلخواه در محیط بچینید و آن را با خاک پر کنید و بوته و گیاه مورد نظر را در آن بکارید.

معماری

تهیه مبلمان در فضای سبز خانه را فراموش نکنیم

از تهیه مبلمان در فضای سبز نیز نباید غافل شد. مبلمان و صندلی ها در فضای سبز می‎بایست به گونه‎ای تهیه شوند تا در برابرتابش آفتاب و رطوبت بالا مقاوم باشند.

معماریهای خاص

برای تهیه مبلمان می­‎شود با استفاده از لاستیک، یک  قوطی رنگ  و یک کفی با روکوب پلاستیکی یا حتی پارچه‎ای یک ست مبلمان با کمترین هزینه بسازید.

ترجمه و تالیف : دکتر ابراهیم یوسفی

برای دیدن مطالب بیشتر در مورد معماری های خاص ، دکوراسیون داخلی و محوطه سازی از مجله دلتا دیدن کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این گلدان‌ها خانه شما را دیدنی می‌کنند

در این مطلب از مجله دلتا به معرفی ایده های استفاده از گلدان های آویز در منزل می‌پردازیم. ب…