ویژگی صندلی مناسب پیشخوان

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تبدیل شدن آشپزخانه‌های کلاسیک و قدیمی به آشپزخانه‌های اپن، پای صندلی‌های مناسب پیشخوان را به خانه‌ها باز کرده است.
صندلی بار

ویژگی‌های صندلی پیشخوان

وجود صندلی‌های ابر در کنار کانتر، شرایط مناسبی را فراهم می‌آورد که مهمانان خودمانی برای گپ و گفت روی آنها بنشینند و در ارتباط نزدیک با صاحب‌خانه باشند. در این نوشتار از مجله دلتا نکات مهم در انتخاب این نوع صندلی مناسب را مورد بررسی قرار داده‌ایم، پس با ما همراه باشید.

صندلی بار 

انواع صندلی بار

انواع مختلفی از صندلی بار در بازار وجود دارد. اغلب این صندلی‌ها از چوب و یا فلز ساخته می‌شوند و در زیر آنها اغلب فضایی برای قرار دادن و استراحت‌ پاها وجود دارد. همچنین صندلی‌های بار بدون پشتی یا با تکیه‌گاه ساخته می‌شوند. بعضی از انواع این صندلی‌ها دسته دار و برخی بی‌دسته‌اند. برخی مدل‌های غیر چوبی این صندلی‌ها قابلیت تنظیم ارتفاع نیز دارند. همچنین این صندلی‌ها در انواع مناسب برای داخل و  فضای آزاد ساخته می‌شوند.

صندلی بار 

ارتفاع صندلی‌های پیشخوان

صندلی پیشخوان سه نوع در ارتفاع متفاوت دارد: کانتر، بار، و تماشاگر.
صندلی‌های کانتر برای ارتفاع استاندارد کانتر که ۹۰ سانتی‌متر است طراحی شده‌اند. در نتیجه ارتفاع استاندارد این صندلی‌ها در بازه‌ای بین ۶۰ تا ۶۵ سانتی‌متر قرار دارد.
صندلی‌ بار مناسب بخشی از کانتر آشپزخانه است که به صورت نرمال ۱۵ سانتی‌متر بالاتر از بقیه سطح کانتر است. بدین معنا که کانتر به جای ۹۰ سانتی‌متر، ۱۰۵ سانتی‌متر ارتفاع دارد. در نتیجه صندلی‌های بار استاندارد ارتفاعی در حدود ۷۵ سانتی متر دارند.
صندلی های تماشاگر یا استادیومی، بلندترین ارتفاع را در این بین دارند. این صندلی‌ها ارتفاعی بین ۸۵ تا ۹۰ سانتی‌متر دارند و برای کانترهای ۱۲۰ سانتی‌متری طراحی شده‌اند.
برخی از صندلی‌ها قابلیت تنظیم ارتفاع را، به وسیله جکی که در زیر صندلی تعبیه شده، دارند. در نتیجه می‌توان از این صندلی‌ها در مقاصد مختلف استفاده کرد. برخی از این صندلی‌ها چرخ دارند. چرخ‌دار بودن صندلی‌، در صورتیکه وزن بالایی داشته باشد، کمک بسیار زیادی به جابجایی صندلی، بدون فشار آوردن به کمر شما خواهد نمود.

صندلی کانتر

عواملی که یک صندلی اپن را راحت می‌کند

راحتی روی یک صندلی، اغلب بحث شخصی‌ و سلیقه‌ای است، اما لازم است به استانداردهای آن نیز توجه نمود. استاندارد ارتفاع که در قسمت قبل صحبت کردیم، یکی از عوامل ایجاد راحتی در استفاده از صندلی بار است.

عامل بعدی وجود پشتی یا تکیه‌گاه در صندلی ست. در صورتی که قرار باشد برای مدت طولانی روی این صندلی‌ها بنشینید، لازم است حتما از صندلی‌های پشتی‌دار استفاده کنید تا کمر آسیب نبیند. همچنین استفاده از بالشتک‌های نرم یا استفاده از صندلی‌هایی که نشیمنگاه آن تشک‌دار است راحتی و آسایش بیشتری را فراهم می‌آورد.
عامل دیگر، جا پای مناسب، در ارتفاع مناسب است. اگر جای پا زیادی پایین باشد، عملا باعث می‌شود پای شما نتواند استراحت کند. اما اگر این جای پا در ارتفاع بالایی قرار داده شده باشد، ممکن است در طولانی مدت به زانوی خم شده شما فشار بیاورد و آسیب وارد کند.

صندلی بار 

تعادل در صندلی‌های پیشخوان

هرقدر ارتفاع صندلی‌ها بیشتر می‌شود احتمال عدم تعادل در آنها بیشتر است. در نتیجه لازم است صندلی‌ هایی انتخاب کنید که هنگام نشست و برخاست روی آنها، احساس امنیت و پایداری داشته باشید. این حالت در صندلی‌هایی که غیراستاندارد ساخته می‌شوند وجود ندارد و کاربر را برای نشستن روی آنها دچار اضطراب افتادن می‌کنند.

 

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی بیشتر مطلب “انتخاب لوستر مناسب آشپزخانه” را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

میز جلومبلی را شیک و مدرن کنید +ویدیو

آیا می‌دانستید با یک وسیله تزیینی می‌توانید میز جلومبلی را تزیین کنید؟ در این ویدیو از مجل…