آپارتمان‌های کوچک در صدر معاملات تهران!

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

 آپارتمان‎های کوچک و کمتر از۵۵  متر درتهران حدود ۲۰ درصد معاملات را در تیرماه امسال  از آن خود کرده‎اند. تا ۱۴ مردادماه ۹۷،  بالغ بر ۴۴۷۶ مورد خرید و فروش خانه در شهر تهران انجام شده‎ که از این تعداد ، ۹۷۹ مورد مربوط به آپارتمان‎های کمتر از ۵۵ متر مربع بوده است.

آپارتمان‎های کوچک

به گزارش مجله دلتا به نقل از اقتصادآنلاین، بررسی ها نشان می‎­دهد در تیرماه امسال بیشترین سهم از معاملات انجام شده برحسب سطح زیربنا به‎آپارتمان‎های ۶۰ تا ۷۰ متر مربع معادل ۱۵.۱ درصد اختصاص داشته است. آپارتمان­های دارای زیربنای ۵۰ تا ۶۰ متر و ۷۰ تا ۸۰ متر مربع به ترتیب با ۱۴.۹ و ۱۲.۳درصد  در رتبه­­‎های بعدی قرار دارند.

آیا بخش مسکن دوباره به رکود می‎رسد؟

در این شرایط، مسایل خارجی که باعث التهاب در بازارهای غیرمولد ایران شد کماکان به قوت خود باقی‎است و می‎تواند در میان مدت بخش مسکن را به سمت رکود بکشاند.

با آغاز دوباره تحریم‎های آمریکا کارشناسان می‎گویند: اگر در روابط بین الملل به تفاهم نرسیم باید با استفاده از ظرفیت کشورهای اروپایی، روسیه، چین وهند و نیز توان داخلی، در پی راهکارهایی برای کاهش آثار تحریم‎ها باشیم.

به گفته کارشناسان، شرایط آینده می‌تواند میل به زندگی در شهرهای بزرگ را در میان دو قشر مرفه و ضعیف کاهش دهد. کسانی که توان مالی دارند به مناطق خوش آب و هوای اطراف شهرهای بزرگ می‎روند و قشرهای ضعیف به شهرهای اقماری کوچ می‎کنند. بنابراین اگر دولت باید تمرکز خود را روی تامین مسکن دهک‎های ضعیف در اطراف کلانشهرها قرار دهد.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

با خروپف چه کنیم؟

خرو پف کردن در واقعیت علاوه بر صدای آزاردهنده برای اطرافیان کیفیت خواب خود فرد را نیز کاهش…