ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا
خانه گزارش های ملکی یک اتفاق متفاوت در بازار مسکن

یک اتفاق متفاوت در بازار مسکن

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
گزارش واسطه‌های ملکی از وضعیت کنونی بازار مسکن نشان می‌دهد که تعداد واحدهای کوچک‌متراژ به طور محسوسی کاهش پیدا کرده است.
قیمت-هر-متر-مربع-آپارتمان

در سال‌های گذشته، به طور معمول قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های کوچک‌متراژ در هر متر مربع در مقایسه با آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ پایین‌تر بود؛ به این معناکه در هر منطقه شهر تهران، قیمت هر مترمربع آپارتمان نقلی نسبت به قیمت هرمترمربع آپارتمان بزرگ‌متراژ بالاتر تعیین می‌شد. این در حالی است که مشاوران املاک از برهم خوردن این رویه قیمت‌گذاری میان آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ و کوچک‌متراژ در چندماه اخیر خبر می‌دهند.

به گزارش مجله دلتا مشاوران املاک می‌گویند در مناطق مختلف شهر تهران در حوزه قیمت پیشنهادی در هر مترمربع ، آپارتمان‌ های بزرگ‌متراژ از کوچک‌متراژ سبقت گرفته‌اند.

به گفته آنها در چندماه اخیر، واحدهای بزرگ‌متراژ عرضه شده در بازار خرید و فروش ملک، قیمت پیشنهادی بالاتری در هرمتر مربع نسبت به واحدهای کوچک‌متراژ یک منطقه دارند. نکته قابل توجه آنکه در وضعیت کنونی بازار، تعداد واحدهای کوچک‌متراژ در بازار به طور محسوسی کاهش پیدا کرده است.

برخی از مشاوران املاک نیز عنوان می‌کنند هم‌اکنون تورم قیمتی در عمده مناطق شهر تهران در بخش واحدهای مسکونی بزرگ‌متراژ قابل مشاهده است. عمده واحدهای مسکونی عرضه شده در این گروه متراژی با بیش از ۱۰۰ مترمربع، با قیمت بسیار متفاوت از میانگین قیمتی در منطقه معرفی می‌شوند.

این موضوع فقط در میان آپارتمان‌های نوساز این منطقه قابل مشاهده نیست، بلکه در تمام گروه‌های سنی، عمده آپارتمان‌های با زیربنای بیش از ۱۰۰ مترمربع، با قیمتی نامتعارف در بازار عرضه شده اند.

در جدول زیر جدیدترین قیمت هر مترمربع آپارتمان‌ (نوساز و چند سال ساخت) در شهر تهران ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

قیمت-پیشنهادی-آپارتمان-های-مسکونی

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “اجاره مسکن تا پایان امسال چقدر بالا می‌رود؟” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

وبگردی

جدیدترین مطالب