خانه قابل توسعه ، پدیده ای نو در عرصه معماری

۰
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آیا از فناوری های جدید در حوزه ساخت و ساز مسکن اطلاع دارید؟
خانه قابل توسعه

خانه قابل توسعه پدیده‎ای نو در عرصه معماری است. این محصول به دلیل نوع فناوری، استراتژی‎های مالی و دستورالعمل‎های برنامه ریزی، کارایی زیادی دارد و حجم و اندازه آن با توجه به شرایط اجتماعی،فرهنگی و محیطی می‎تواند تغییر کند.

 

خانه قابل توسعه

به گزارش مجله دلتا، در عصر حاضر به دلیل شرایط بد اقتصادی در اکثر جوامع، داشتن یک خانه بزرگ، آن‎هم با همه امکانات به آرزوی دست نیافتنی افراد به ویژه نسل جوان تبدیل شده است. زندگی در خانه‎ها یا بهتر بگوییم سوئیت‎های کوچکی که در آن نه از اتاق خواب بزرگ، نه آشپزخانه مجزا و نه حتی اتاق پذیرایی مهمان خبری هست، بیشتر آدم را یاد سلول‎های انفرادی زندان می‎اندازد.

به تازگی اما، معماران متخصص در اندونزی تصمیم گرفته‎اند تا با بکارگیری فناوری‎های مدرن، آرزوی داشتن خانه‎ای با قابلیت‎ها و امکانات فراوان را تحقق ببخشند.

فناوری مدرن ساختمان

در پروژه‎ای که خانه قابل توسعه نام گرفته، معماران تلاش کرده‎اند تا از حداقل فضای موجود، حداکثر استفاده را ببرند. در واقع طراحی این خانه‎ها به گونه‎ای است که بر اساس نیازهای مالک، قابل توسعه خواهد بود و می‎تواند نقش ویژه‎ای در مدیریت آب، انرژی و پسماند ایفا کند. برهمین اساس سقف خانه در صورت دلخواه صاحبخانه، قابل جابه‎جایی است و فونداسیون خانه، تا افزایش سه طبقه به ساختمان را پوشش می‎دهد.

خانه مسکونی

همچنین تراکم داخلی خانه قابل افزایش در ابعاد عمودی است و می‎توان همزمان در یک ساختمان، دو طبقه تجاری و مسکونی داشت. به‎کارگیری این فناوری کاهش هزینه ایجاد شبکه‎های جاده‎ای آب شرب، برق و البته افزایش درآمد خانواده را به همراه خواهد داشت.

جمع‎آوری آب باران، فناوری تولید برق از انرژی خورشیدی و سیستم‎های فاضلاب نیز از جمله مزایا و قابلیت‎های خانه‎های قابل توسعه است.

معماری مدرن

مترجم:مریم حسینی

برای دیدن مطالب بیشتر در مورد معماری های خاص ، دکوراسیون داخلی و محوطه سازی از مجله دلتا دیدن کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

برای اتاق نشیمن میز جلومبلی بسازید!

برای تنوع دادن به وسایل منزل بدون پرداخت هزینه می‌توانید با کمی خلاقیت و استفاده از وسایلی…