آشپزخانه جزیره‌ای برای فضا‌های کوچک

۳
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌های امروزی، جزیره به یک عنصر ضروری بدل شده است. یک جزیره آشپزخانه، به کارایی آشپزخانه می‌افزاید و نحوه کار در آشپزخانه را به کل تغییر می‌دهد.
جزیره آشپزخانه کوچک

جزیره یکی از محبوب‌ترین امکانات آشپزخانه‌های امروزی است که از جلوه‌های دکوراسیون آشپزخانه مدرن محسوب می‌شود و موجب زیبایی بیشتر، افزایش کارایی و بهینه‌سازی فضای آشپزخانه می‌شود. اگر آشپزخانه‌‌های جزیره‌‌دار را می‌پسندید، در این نوشتار از مجله دلتا با اید‌ه‌های نو برای انتخاب جزیره آشپزخانه کوچک آشنا می‌شویم.

 گسترش فضای پیشخوان

جزیره آشپزخانه

به‌سادگی می‌توانید با تعبیه‌ جزیره‌ در آشپزخانه از فضای روکابینتی بیشتری بهره‌مند شوید. هرچه فضای روکابینتی بیشتر باشد، راحت‌تر می‌توانید آشپزی کنید یا حتی چندنفری به‌اتفاق غذا بپزید. پیشخوان جزیره همچنین فضای مناسبی برای صرف غذا است. صفحه‌ روی جزیره می‌تواند از جنس یا رنگ متفاوتی با سایر کابینت‌ها باشد.

 ایجاد فضای نشیمن

جزیره

اگر در آشپزخانه‌ میز غذاخوری ندارید یا به‌ دنبال ایجاد فضایی خودمانی‌تر برای نشیمن هستید، می‌توانید کارایی جزیره آشپزخانه را با تعبیه‌ چند صندلی پیشخوان ارتقا دهید و محیطی گرم برای صرف غذا و گفت‌و‌گو بین آشپز و مهمان ایجاد کنید. اما اگر به جزیره، پیشخوان صبحانه یا میز غذاخوری اضافه کردید، حتما فضایی هم در زیر آن درنظر بگیرید تا وقتی از صندلی‌ها استفاده نمی‌کنید به داخل هل‌شان دهید.

 جاگذاری وسایل آشپزخانه

طراحی جزیره آشپزخانه

می‌توانید سینک ظرفشویی یا گاز رومیزی‌ را روی جزیره آشپزخانه نصب کنید. اما این جاگذاری درصورتی خوب از آب در خواهد آمد که هوشمندانه انجام شود. باید به جزئیاتی مثل محل قرارگیری سیستم تهویه یا مسیر لوله‌کشی دقت کنید. وقتی که گاز روی جزیره آشپزخانه نصب باشد، برای سیستم تهویه باید از هودهای جزیره‌ای که مستقیما به سقف وصل می‌شوند استفاده کنید.

 جادارتر کردن آشپزخانه

جزیره آشپزخانه کوچک

با تعبیه‌ جزیره آشپزخانه کوچک نه تنها فضای روکابینتی بیشتری در اختیار خواهید داشت، بلکه از کابینت‌های بیشتری نیز برخوردار می‌شوید و می‌توانید تمام وسایل اضافی را از جلوی چشم بردارید. یا اگر هم با سلیقه‌تان جور درمی‌آید، می‌توانید برای قسمتی از فضای زیر جزیره قفسه‌های تزئینی درنظر بگیرید و کتاب‌های آشپزی یا هر وسیله‌ نمادار دیگری را در این قفسه‌ها بچینید.

 بهینه‌سازی فضای بالای جزیره

جزیره آشپزخانه کوچک

با نصب قفسه‌های معلق می‌توانید از فضای بالای جزیره برای چیدمان یا آویختن وسایلی مثل سرویس قابلمه یا ظروف دیگر استفاده کنید. اگر از این ایده‌ خوش‌تان نمی‌آید، همچنین می‌توانید قسمت بالای جزیره را با لامپ‌های آویز تزیین کنید یا اگر روی جزیره گاز نصب کرده‌اید، می‌توانید با انتخاب هود جزیره‌ای، نمای بهتری به فضای بالای جزیره بدهید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۷ ایده طلایی برای بلندتر نشان دادن سقف خانه

سقف خانه یکی از بخش‌هایی است که در دلگیر و گرفته بودن خانه یا برعکس، بزرگ و دلپذیر بودن خا…