دانلود اپلیکیشن مجله دلتا
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا

ورود موجران به بورس با پول مستاجران

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تمایل موجران به ورود به بازار سرمایه موجب شده است تا تعداد آپارتمان‌های رهن کامل در شمال تهران افزایش یابد.
رهن و اجاره مسکن در شهر تهران
نگاهی به وضعیت بازار رهن و اجاره مسکن در شهر تهران نشان می‌دهد تقریبا به ازای هر آپارتمان اجاره‌ای که با بهای پیشنهادی ترکیبی از رهن و اجاره آپارتمان شده، یک واحد مسکونی اجاره‌ای با بهای پیشنهادی «رهن کامل» در سه منطقه شمالی شهر تهران وجود دارد.

به گزارش مجله دلتا عموم آپارتمان‌های اجاره‌ای در مناطق یک تا سه شهر تهران به بهای مترمربعی ۳ تا ۵ میلیون تومان ودیعه آگهی شده‌اند که البته تقریبا در نیمی از آگهی‌ها بخشی از این ودیعه با فرمول هر یک میلیون تومان ودیعه معادل ۳۰ هزار تومان اجاره ماهانه، به اجاره‌بها تبدیل شده است و نیمی از آگهی‌ها نیز به صورت «رهن کامل» عرضه شده‌اند.

انگیزه اصلی اغلب موجرانی که تمایل به انعقاد قرارداد رهن کامل دارند، این است که پول خود را وارد بازار سرمایه کنند. هر چند بورس قرمز رنگ و افت شدید شاخص در طول دو هفته گذشته سبب شد گروهی از سرمایه‌گذاران بورسی پا پس بکشند، اما هنوز تمایل به مشارکت در بازار سرمایه آن‌قدر بالاست که سبب شده تعداد آپارتمان‌های رهن کامل در بازار اجاره افت محسوسی نداشته باشد.

هرچند در مناطق لوکس شمال شهر رهن به بهای بیش از مترمربعی ۵ میلیون تومان نیز در آگهی‌های موجود دیده می‌شود، اما این موارد محدود به محله‌های خاصی بوده و در عمده محله‌های مصرفی و نیمه مصرفی این منطقه محدوده رهن پیشنهادی بین مترمربعی ۳ تا ۵ میلیون تومان است که میزان آن بستگی زیادی به شرایط ملک و محله، امکانات آپارتمان و نظایر آن دارد.

در جدول زیر جدیدترین قیمت رهن و اجاره مسکن در شهر تهران ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

رهن-کامل-آپارتمان-در-شمال-تهران

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “قیمت‌های شهریوری مسکن در تهران” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در دسته بندی نشده

همچنین بخوانید

این آینه دکوری شیک را خودتان بسازید +ویدیو

آینه دکوری یکی از وسایلی است که زیبایی چیدمان منزل شما را دوچندان می‌کند. برای اینکه یه آی…

پیشنهاد سردبیر

خلوت ترین شهرهای ایران در نوروز ۱۴۰۲

خلوت‌ترین شهرهای ایران در نوروز ۱۴۰۲

بر خلاف بسیاری از مردم که در عید نوروز به دنبال جنب و جوش هستند و از شلوغی دم عید لذت می‌برند، عده‌ای نیز به دنبال مکانی خلوت و با آرامش می‌گردند تا تعطیلات نوروز خود را در آنجا سپری کنند.

تبلیغات

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر