ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا
خانه گزارش های ملکی ورود موجران به بورس با پول مستاجران

ورود موجران به بورس با پول مستاجران

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تمایل موجران به ورود به بازار سرمایه موجب شده است تا تعداد آپارتمان‌های رهن کامل در شمال تهران افزایش یابد.
رهن و اجاره مسکن در شهر تهران
نگاهی به وضعیت بازار رهن و اجاره مسکن در شهر تهران نشان می‌دهد تقریبا به ازای هر آپارتمان اجاره‌ای که با بهای پیشنهادی ترکیبی از رهن و اجاره آپارتمان شده، یک واحد مسکونی اجاره‌ای با بهای پیشنهادی «رهن کامل» در سه منطقه شمالی شهر تهران وجود دارد.

به گزارش مجله دلتا عموم آپارتمان‌های اجاره‌ای در مناطق یک تا سه شهر تهران به بهای مترمربعی ۳ تا ۵ میلیون تومان ودیعه آگهی شده‌اند که البته تقریبا در نیمی از آگهی‌ها بخشی از این ودیعه با فرمول هر یک میلیون تومان ودیعه معادل ۳۰ هزار تومان اجاره ماهانه، به اجاره‌بها تبدیل شده است و نیمی از آگهی‌ها نیز به صورت «رهن کامل» عرضه شده‌اند.

انگیزه اصلی اغلب موجرانی که تمایل به انعقاد قرارداد رهن کامل دارند، این است که پول خود را وارد بازار سرمایه کنند. هر چند بورس قرمز رنگ و افت شدید شاخص در طول دو هفته گذشته سبب شد گروهی از سرمایه‌گذاران بورسی پا پس بکشند، اما هنوز تمایل به مشارکت در بازار سرمایه آن‌قدر بالاست که سبب شده تعداد آپارتمان‌های رهن کامل در بازار اجاره افت محسوسی نداشته باشد.

هرچند در مناطق لوکس شمال شهر رهن به بهای بیش از مترمربعی ۵ میلیون تومان نیز در آگهی‌های موجود دیده می‌شود، اما این موارد محدود به محله‌های خاصی بوده و در عمده محله‌های مصرفی و نیمه مصرفی این منطقه محدوده رهن پیشنهادی بین مترمربعی ۳ تا ۵ میلیون تومان است که میزان آن بستگی زیادی به شرایط ملک و محله، امکانات آپارتمان و نظایر آن دارد.

در جدول زیر جدیدترین قیمت رهن و اجاره مسکن در شهر تهران ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

رهن-کامل-آپارتمان-در-شمال-تهران

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “قیمت‌های شهریوری مسکن در تهران” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

قلیه ماهی

قلیه ماهی جنوبی و خوشمزه

قلیه ماهی یکی از خورشت‌های معروف و لذیذ جنوب کشور است. طعم و مزه قلیه ماهی به‌قدری بی‌نظیر است که اگر تابه‌حال آن را امتحان نکرده‌اید، حتما درست کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر