خانه گردشگری دریاچه حلیمه جان

دریاچه حلیمه جان

۰
6
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بسیاری از شما، مخصوصا مردمان خطه شمالی کشور، نامه حلیمه جان را در آهنگ‌ها شنیده‌اید! اما حلیمه جان کجاست؟!
دریاچه حلیمه جان

دریاچه عروس رودبار

در این مطلب، شما را با دریاچه حلیمه جان (دریاچه عروس) آشنا خواهیم کرد. با بخش گردشگری مجله دلتا همراه باشید.

دریاچه حلیمه جان که به دریاچه عروس گیلان هم معروف هست، با اینکه مدت‌ها ناشناخته بوده، اما این روزها به یکی از جاذبه‌های گردشگری گیلان تبدیل شده و مردم از سراسر ایران در قالب تورهای طبیعت گردی و ایرانگردی برای تماشای آن راهی روستای حلیمه جان در نزدیکی شهرستان رودبار گیلان می‌شوند.

از زیبایی دریاچه زیاد گفته شده اما جالب ترینش این است که اول صبح‌‎ها، جلبک‌های سبز، سطح دریاچه را می‌پوشانند و آب که سبز رنگ است، باد که می‌وزد، کم کم جلبک‌ها کنار می‌روند و رنگ آبی دریاچه جلوه‌گری می‌کند؛ شاید هم به همین علت است که اسم دریاچه را عروس گذاشتند.

دریاچه

دریاچه حلیمه جان کجاست؟

دریاچه عروس در روستایی به نام حلیمه جان واقع شده است. این روستا از توابع بخش رحمت آباد و بلوکات شهرستان رودبار است و از نظر طبیعتی زیبا، معروف شده است و یکی از مکان‌هایی که مردم را سمت خود جذب می‌کند وجود دریاچه‌ای در این روستا است که به عروس معروف است. این دریاچه به دلیل طبیعت بکر اطراف آن، دارای زیبایی‌های خاصی است.

این روستا به دلیل قرار گیری در ارتفاعات، در تابستان نیز هوایی خنک دارد.

بهترین زمان برای سفر به این روستا تابستان و بهار است.  فصل‌های زمستان و پاییز نیز برای مشاهده زیبایی‌های وصف ناپذیر طبیعت این روستا، زمان بسیار مناسبی‌ست، اما امکان کمپ زدن در اطراف این دریاچه به علت گل آلود بودن مسیر‌های اطراف آن وجود ندارد.

حلیمه جان

از چه مسیری به دریاچه برویم؟

بهترین راه دسترسی به روستای حلیمه جان، آزاده راه تهران–قزوین است. آزاده راه را به سمت منجیل و رودبار طی می‌کنید تا به تونکابن (منظور شهر تنکابن در مازندران نیست) برسید و بعد از آن تابلوی روستای حلیمه جان را خواهید دید و وارد خروجی روستای حلمیه جان شوید.

گیلان

دیدنی‌های دریاچه حلیمه جان چیست؟

مجتمع تفریحی رفاهی برای معرفی در اطراف دریاچه وجود ندارد و همین بکر بودنش، باعث جذابیت بیشتر این دریاچه شده است. در واقع طبیعت منطقه و زیبایی دریاچه، برای طبیعت گردها و عاشقان عکاسی، بزرگترین ویژگی‌ست. اگر عاشق کمپینگ هستید، حتما باید سری به این دریاچه بزنید.

طبیعت بکر منطقه و مناظر خیره کننده ای که دریاچه خلق کرده است، بستر مناسبی برای آرامش و لذت بیشتر شما را در سفر به این روستای قدیمی فراهم می کند.

 

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر با مطالب گردشگری “دریاچه‌ توت فرنگی” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

دریاچه‌ای با ۲ میلیون عروس دریایی!

دریاچه‌های موجود در سطح این جزیره در پالائو به وسیله شکاف در صخره‌های آهکی به اقیانوس راه …