دریاچه حلیمه جان، عروس گیلان

۸
6
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بسیاری از شما، مخصوصا مردمان خطه شمالی کشور، نام حلیمه جان را در آهنگ‌ها شنیده‌اید! اما حلیمه جان کجاست؟!
دریاچه حلیمه جان

دریاچه حلیمه جان که به دریاچه عروس گیلان هم معروف است، با اینکه مدت‌ها ناشناخته بوده، اما این روزها به یکی از جاذبه‌های گردشگری گیلان تبدیل شده است. با بخش گردشگری مجله دلتا همراه باشید.

آشنایی با دریاچه حلیمه جان

از زیبایی دریاچه زیاد گفته شده اما جالب‌ترینش این است که اول صبح‌‎ها، جلبک‌های سبز، سطح دریاچه را می‌پوشانند و آب که سبز رنگ است، باد که می‌وزد، کم کم جلبک‌ها کنار می‌روند و رنگ آبی دریاچه جلوه‌گری می‌کند؛ شاید هم به همین علت است که اسم دریاچه را عروس گذاشتند.
آشنایی با دریاچه حلیمه جان

دریاچه حلیمه جان کجاست؟

دریاچه عروس در روستایی به نام حلیمه جان واقع شده است. این روستا از توابع بخش رحمت آباد و بلوکات شهرستان رودبار است. این روستا به لحاظ طبیعت زیبا، معروف شده است و یکی از مکان‌هایی که مردم را سمت خود جذب می‌کند وجود دریاچه‌ای در این روستا است که به عروس معروف است. این دریاچه به دلیل طبیعت بکر اطراف آن، دارای زیبایی‌های خاصی است. این روستا به دلیل قرار گیری در ارتفاعات، در تابستان نیز هوایی خنک دارد.
بهترین زمان برای سفر به این روستا، تابستان و بهار است.  فصل‌های زمستان و پاییز نیز برای مشاهده زیبایی‌های وصف ناپذیر طبیعت این روستا، زمان بسیار مناسبی‌ است، اما امکان کمپ زدن در اطراف این دریاچه به علت گل آلود بودن مسیر‌های اطراف آن وجود ندارد.
دریاچه حلیمه جان کجاست؟

از چه مسیری به دریاچه برویم؟

بهترین راه دسترسی به روستای حلیمه جان، آزاده راه تهران–قزوین است. آزاده راه را که به سمت منجیل و رودبار طی می‌کنید تا به تونکابن (منظور شهر تنکابن در مازندران نیست) می رسید. بعد از آن تابلوی روستای حلیمه جان را خواهید دید و وارد خروجی روستای حلمیه جان شوید.

دیدنی‌های دریاچه حلیمه جان چیست؟

دیدنی‌های دریاچه حلیمه جان چیست؟

مجتمع تفریحی رفاهی برای معرفی در اطراف دریاچه وجود ندارد. همین بکر بودنش، باعث جذابیت بیشتر این دریاچه شده است. در واقع طبیعت منطقه و زیبایی دریاچه، برای طبیعت گردها و عاشقان عکاسی، بزرگترین ویژگی ا‌ست. اگر عاشق کمپینگ هستید، حتما باید سری به این دریاچه بزنید.
طبیعت بکر منطقه و مناظر خیره کننده‌ای که دریاچه خلق کرده است، بستر مناسبی برای آرامش و لذت بیشتر شما را در سفر به این روستای قدیمی فراهم می کند.
پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های ایرانگردی، از دالاهو چه می‌دانید؟ را در مجله گردشگری دلتا مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
 • قلعه اسپیناس

  اسپیناس، نماد طبیعت زیبای آستارا

  کوه اسپیناس با پوشش گیاهی سرسبز و انبوه خود یکی از مناطق مورد علاقه طبیعت دوستان و کوهنورد…
 • تور ارواح در هتل استنلی

  آیا به وجود ارواح اعتقاد دارید؟ به دنیای ماورا باور دارید؟ داستان هتل روح زده استنلی را می…
 • اقامتگاه لوله ای

  اقامت درون لوله‌ها در عسلویه

  حالا خانواده‌هایی که قصد ماندن در اقامتگاه لوله ای را دارند، می‌توانند با خیال راحت بدون ا…
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

اسپیناس، نماد طبیعت زیبای آستارا

کوه اسپیناس با پوشش گیاهی سرسبز و انبوه خود یکی از مناطق مورد علاقه طبیعت دوستان و کوهنورد…