خانه مد و زیبایی ۴ نکته‌ در انتخاب کوله پشتی مدرسه

۴ نکته‌ در انتخاب کوله پشتی مدرسه

۰
5
زمان مطالعه: 3 دقیقه
لازم است در انتخاب کوله پشتی مناسب برای فرزندانمان، دقت کافی داشته باشیم.
کوله پشتی

انتخاب کوله پشتی

این روزها داستان کیف و کوله پشتی مدرسه با گذشته متفاوت شده است؛ زمانی داشتن چند کتاب سبک و یک دفتر برای رفتن به مدرسه کافی بود، اما حالا با شروع سال تحصیلی، اکثر دانش‌آموزان علاوه بر تعداد زیادی دفتر و کتاب، ممکن است لپ‌تاپ و وسایل سنگین دیگری را هم هر روز به دوش بکشند. برای جلوگیری از آسیب دیدن ستون فقرات و استخوان‌بندی بچه‌ها در سنین حساس رشد، باید در انتخاب کیف دقت کنیم. با بخش مد و زیبایی مجله دلتا همراه باشید.

کوله

۱. باید از ستون فقرات حمایت کند

یک کوله پشتی خوب باید سنگینی کیف را بین هر دو کتف به طور مساوی تقسیم کند. همچنین وجود پد روی دسته‌های کوله پشتی می‌تواند فشاری را که کیف به کتف‌ها و کمر دانش‌آموز وارد می‌کند کاهش دهد.

بهتر است در بخش پشتی کوله که روی کمر قرار می‌گیرد هم پد به کار رفته باشد تا به شکل بهتری از ستون فقرات حمایت و در طولانی‌مدت از درد گرفتن و خستگی بیش از حد عضلات پشت دانش‌آموز جلوگیری کند.

۲. هرگز از کیف دوشی کج و یک‌طرفه استفاده نکنید

همانطور که گفتیم کوله پشتی باید وزن را به صورت مساوی بین کتف‌ها تقسیم کند. این موضوع به‌ویژه زمانی که وسایل شما زیاد و سنگین است اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. به این ترتیب کیف‌های دوشی کج یا یک‌طرفه باید کلا از بازی خارج شوند؛ حتی اگر فکر می‌کنید خیلی زیبا و جذاب هستند.

کیف‌های دوشی یک‌طرفه تمام وزن را روی یک شانه می‌اندازند، در حالی که کوله پشتی دو بند وزن را بین شانه‌ها تقسیم می‌کند. تقسیم شدن وزن بین دو کتف نه تنها فشار وارد شده به کمر و شانه‌ها را کمتر و از انحراف ستون فقرات در کودکان جلوگیری می‌کند، بلکه برای حفظ سلامت زانو و ساق پا هم بهتر است.

علاوه بر این، فراموش نکنید که کوله پشی دو بند را هم نباید به‌صورت یک‌طرفه روی دوش انداخت، چرا که در این حالت تفاوتی با کوله‌ی یک‌طرفه ندارد و در طولانی‌مدت می‌تواند منجر به آسیب‌های جدی از جمله انحراف ستون فقرات شود.

مدرسه

۳. بندهای آن باید قابل تنظیم باشد

مطمئن شوید کوله پشتی مدرسه‌ را که انتخاب می‌کنید بندهای قابل تنظیم داشته باشد. بند قابل تنظیم اجازه می‌دهد کوله را کاملا به کمر نزدیک کنید.

اگر بند کوله شل باشد و کوله از کمر فاصله بگیرد، وزن کیف بدن را به عقب می‌کشد و فشار بیشتری را به کمر وارد می‌کند.

۴. کوله‌ سبک انتخاب کنید

وزن کوله پشتی مدرسه اهمیت زیادی دارد. طبق توصیه‌ اکثر پزشکان متخصص ارتوپدی وزن کوله پشتی نباید بیش از ۱۰ درصد وزن دانش‌آموز باشد.

دانش آموز

کوله پشتی سنگین نه تنها باعث درد در ناحیه‌ی گردن و کمر می‌شود، بلکه خود به تنهایی می‌تواند با به هم زدن تعادل ستون فقرات از عوامل ایجاد انحراف در ستون فقرات و مهره‌ها باشد.

بنابراین، بهتر است از ابتدا یک کوله پشتی سبک‌تر انتخاب کنید تا بتوانید میزان بیشتری وسایل را در آن جای دهید.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر “ست کردن کیف و کفش مجلسی” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

لباس مجلسی طوسی را با چه رنگی ست کنیم؟

اگر نگاهی به اطراف خود بیندازید متوجه خواهید شد که رنگ خاکستری نیز دارای طیف رنگی بسیار زی…