خانه همه عناوین آپارتمان‌های‎ مصرفی متراژ‎متوسط با قیمت‎های بالا!

آپارتمان‌های‎ مصرفی متراژ‎متوسط با قیمت‎های بالا!

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آپارتمان‎های‎ مصرفی متراژ متوسط در مناطق میانی شهر‎تهران تا اوایل پاییز پارسال همواره با قیمت‎هایی زیر یک میلیارد تومان خرید و فروش می‎شد.

این در حالی است که هم اکنون، شرایط بازار خرید و فروش خانه و آپارتمان و قیمت‌های پیشنهادی به اندازه‎ای تغییر کرده‎است که حتی برخی ازآپارتمان‌های‎ مصرفی نیز به قیمت میلیاردی خرید و فروش  می‌شوند.

آپارتمان های مصرفی متراژ متوسط

میزان معاملات آپارتمان‎های متراژ ‎متوسط در مردادماه

به گزارش مجله دلتا به نقل ازدنیای اقتصاد، از ابتدای مرداد ماه امسال تاکنون حدود ۲۳ درصد از معاملات خرید و فروش واحد های  مسکونی با قیمت‎های  بیش از یک میلیارد تومان انجام شده است.

تا پیش از ورود بازار مسکن به دوره رونق و بالارفتن قیمت‌ها، عمده معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی متراژمتوسط با قیمت‌های میلیاردی، در مناطق یک، ۲ و ۳ انجام می‌شده‎است.

معاملات املاک کلنگی و لوکس

در ضمن دراین میان ،معاملاتی هم انجام شده که مربوط به املاک مسکونی کلنگی یا خانه‌های لوکس درسایر مناطق کلانشهر تهران بود‎ه‎ که ارزش میلیاردی داشته‎است .

در عین حال پس از طی بیش‎از یک فصل نوسان قیمت‎های پی در پی در بازار مسکن، هم اکنون آپارتمان‌های مصرفی و ‌متراژمتوسط در فهرست آپارتمان‎های مسکونی فروخته شده با قیمت‎های  بیش از یک میلیارد تومان چندان هم نایاب نیست.

برای مثال در روزهای سپری شده از مردادماه سال ۹۷، یک‎واحد آپارتمان‎مسکونی ۸۵ مترمربعی ۵ ساله به‎قیمت یک میلیارد و ۸۰ میلیون تومان، یعنی مترمربعی ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در محله‎پونک واقع در منطقه ۵ تهران معامله شده است.

همچنین، آپارتمان مسکونی ۸۸ مترمربعی دیگری واقع در محله‎ازگل در منطقه‎۴ تهران با عمر بنای ۱۰ ساله در مردادماه امسال به قیمت مترمربعی ۱۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و قیمت کل یک میلیارد و ۸۵ میلیون تومان به‎فروش رسیده‎است .

بنا بر این گزارش، این معاملات با قیمت‌های بسیار‎بالا در حالی صورت گرفته که چنین آپارتمان‌هایی فراتر از قدرت مالی خریداران و متقاضیان‎مصرفی خانه و آپارتمان است.

بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

سفر به مدرسه جادوگری در یک قلعه انگلیسی!

مدرسه جادوگری بوث‌ول (Bothwell) مدرسه‌ای است که مهمانان آن، می‌توانند اجرای جادوگری به شکل…