خانه کوچک خود را دلبازتر کنید

۹
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در نگاه اول آپارتمان‌های كوچک، دلگير به نظر می‌رسند. اما برای هر مسئله‌ای راه‌حلی هم وجود دارد تا آن مشکل را برطرف کند.
چيدمان خانه‌ های كوچک

در این مطلب از مجله دلتا به صورت کوتاه راهکارهایی را برای چیدمان خانه‌ های کوچک ارائه داده‌ایم و مهم‌تر از آن، گفته شده است که چه کارهایی را نباید در چیدمان انجام داد تا بتوانید از این طریق خانه های کوچک خود را دلبازتر کنید.

تلویزیون را روی دیوار بدون کاربرد نصب کنید

دیواری را برای نصب تلویزیون انتخاب کنید که برای نشستن و چیدن مبلمان مناسب نباشد و همین‌طور میز تلویزیون را حذف کنید. می‌توانید با طراحی قفسه‌های افقی روی دیوار تلویزیون جایی برای وسایل تزیینی بسازید؛ این یعنی صرفه‌جویی در فضای اصلی خانه.

چیدمان خانه‌ های کوچک

میز ناهارخوری متناسب با خانه کوچک 

وقتی از ناهارخوری در دکوراسیون داخلی خانه‌های کوچک حرف می‌زنیم، منظورمان یک میز کوچک دونفره است. این میز بهتر است مستطیل شکل و ظریف باشد. اگر فضای کافی ندارید می‌توانید دو ضلع میز را به دیوار بچسبانید تا جای کمتری را اشغال کند.

برای چیدمان خانه‌ های کوچک از اشیای بزرگ استفاده نکنید

مجسمه‌های بزرگ، گلدان‌های حجیم، میزهایی با بدنه یک‌دست و مبل‌های درشت برای دکوراسیون داخلی خانه ‌های کوچک مناسب نیستند. آن‌ها ممکن است در مغازه زیبا به نظر برسند اما خانه شما را کوچک‌تر کرده و احساس خفقان ایجاد می‌کنند.

خانه کوچک

در خانه های کوچک از رنگ‌های تند استفاده نکنید

با اینکه رنگ‌های تند در نگاه اول جذاب هستند، اما سریع هم دل شما را می‌زنند. یادتان باشد خانه شما لباسی نیست که فقط در یک ‌مهمانی بپوشید. شما می‌خواهید در این خانه زندگی کنید و احتیاج به احساس آرامش طولانی مدت دارید، بنابراین از رنگ‌هایی مثل قرمز، نارنجی تند و زرد برای رنگ غالب فضا مثلا دیوارها و سقف استفاده نکنید. می‌توانید از این رنگ‌ها برای وسایل قابل تعویض مثل یک کاناپه یا یک گلیم کوچک کمک بگیرید.

پیشنهاد مطالعه: برسی انواع نکات حقوقی مانند جدایی زن با داشتن حق طلاق در مجله حقوقی دلتا به شما پیشنهاد می‌دهیم.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

گیاهان آپارتمانی که ماهی یکبار آب نیاز دارند

مراقبت و نگهداری از گیاهان در آپارتمان ممکن است کاری زمانبر بوده و برای همه مقدور نباشد به…