لباس مناسب باشگاه ورزشی

۱
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
باشگاه ورزشی هم مانند همه مکان‌های دیگر، دارای آدابی است که اگرچه قانون نیست، اما رعایت آن به زیبایی و البته راحتی ورزشکار کمک می‌کند.
باشگاه ورزشی

پوشش مناسب برای باشگاه

باشگاه ورزشی به سالن‌هایی گفته می‌شود که افراد با هدف‌های گوناگون مثل: رسیدن به‌تناسب بدنی، کم کردن وزن اضافی، پس از یک عمل جراحی، تلاش برای برگرداندن عضلات آسیب‌ دیده به حالت طبیعی و صرفا گذران اوقات فراغت همراه با انجام فعالیت منظم جسمانی به آن‌جا می‌روند. با بخش مد و زیبایی مجله دلتا همراه باشید.

لباس ورزشی

جنس لباس ورزشی

تعریق بدن در زمان ورزش دو برابر می‌شود؛ از این رو انتخاب جنس مناسب لباس ورزشی برای جلوگیری از عرق سوز شدن و ابتلا به بیماری‌های پوستی اهمیت زیادی دارد. لباس‌هایی از جنس تمام نخ یا نخ پنبه، بهترین جنس برای لباس‌های ورزشی هستند. لباس‌های نخی و پنبه‌ای عرق بدن را به خود جذب می‌کنند و جلوی عرق سوز و قرمز شدن بدن را می‌گیرند.

لباس‌های ورزشی با جنس نایلون عمر بیشتری دارند و راحت‌تر شسته می‌شوند اما لباس‌های نخی بیشتر از پوست بدن محافظت می‌کنند. اگر زیاد عرق می‌کنید از لباس‌های ورزشی با الیاف مصنوعی و بدون آستر نخی استفاده نکنید چون این لباس‌ها باعث تعریق بیشتر بدن می‌شوند و خیلی زود هم بوی بد عرق را به خود می‌گیرند.

ورزش

لباس ورزشی مناسب

معمولا دو نوع لباس ورزشی داریم، (تی‌شرت و شلوارک) و (گرم کن آستین بلند با شلوار). تی‌شرت و شلوارک برای افرادی که در سالن‌های ورزشی فعالیت می‌کنند مناسب است و گرمکن و شلوار مناسب برای ورزش در فضاهای باز مانند زمین چمن و پارک است. گرم کن و شلوار ورزشی از پوست در فضای باز محافظت می‌کند.

باشگاه

لباس ورزشی را چگونه بپوشیم

اگر دوست ندارید لباس ورزشی را زیاد بشویید که خراب شود، می‌توانید زیر گرم کن، یک تی‌شرت نخی جذب و زیر شلوار یک شلوار نخی نازک بپوشید. این کار باعث می‌شود عرق بدن جذب لباس‌های نخی زیر شود و دیگر مجبور نخواهید شد لباس ورزشی را برای از بین بردن بوی عرق، مدام بشویید.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر “۲ اشتباهی که شما را پیر نشان می‌دهد” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

چگونه بدون هزینه شیک‌‌پوش باشیم؟

دلتان می‌خواهد یک خانم یا آقای خوش‌لباس و شیک‌پوش باشید اما بودجه زیادی برای خرید لباس ندا…