دانلود اپلیکیشن مجله دلتا
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا

خبر تازه برای خانه‌اولی‌های وام‌دار!

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
به گفته واسطه‌های ملکی، افزایش اخیر جست‌وجو در بازار مسکن، اثر مستقیم انتشار خبر تغییر شرط سن بنای وام صندوق یکم از ۱۵ به ۲۰ سال ساخت است.
آپارتمان-های-متری-20-میلیون-تومان

آپارتمان های متری ۲۰ میلیون تومان مناسب خانه‌اولی‌

از هفته گذشت که شرط سن بنا در خانه‌های مشمول وام خانه اولی‌ ها تغییر کرد و از ۱۵ به ۲۰ سال ساخت افزایش یافت، به تدریج بر شمار جست و جوگران بازار ملک که قصد استفاده از این نوع تسهیلات که عمدتا مناسب خرید آپارتمان های متری ۲۰ میلیون تومان و کمتر است را دارند، افزوده شده است.

به گزارش مجله دلتا ماه‌هاست که یک گروه از خانه اولی‌ها با وجود اینکه دوره سپرده‌گذاری آنها در صندوق پس‌انداز مسکن یکم تمام شده و در واقع نوبت دریافت وام آنها رسیده است، امکان خروج از این صندوق با دریافت تسهیلات و انجام خرید ملکی را نیافته‌اند، چراکه سرعت تورم ملکی در طول دو سال اخیر بسیار بالا بوده و آنها نتوانسته‌اند کمبود بودجه خود را جبران کنند.

تا چندی پیش که استطاعت بسیاری از خانه اولی‌ها در حد خرید خانه‌های قدیمی و شرط سن بنای تسهیلات صندوق یکم، ۱۵ ساله بود، این گروه از متقاضیان با در بسته برخورد کرده و نتوانسته بودند گزینه مناسب بودجه خود را در شهر تهران پیدا کنند. اما از هفته گذشته به تدریج بر تعداد جست‌وجوگران خانه اولی بازار ملک افزوده شده است

افزایش جست‌وجو در بازار اثر مستقیم انتشار خبر تغییر شرط سن بنای وام صندوق یکم از ۱۵ به ۲۰ سال ساخت است و به این ترتیب اکنون خانه اولی‌ها می‌توانند برای خرید آپارتمان‌هایی که سن بنای آنها از تاریخ صدور جواز حداکثر ۲۰ سال است، از امتیاز وام خود که در ازای سپرده‌گذاری حداقل یک ساله در شبکه بانکی به دست آورده‌اند، استفاده کنند.

در جدول زیر جدیدترین آگهی آپارتمان های متری ۲۰ میلیون تومان و کمتر در تهران ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

آپارتمان-متری-20-میلیون

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “اثر بورس قرمزپوش بر بازار اجاره مسکن” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

قدیمی ترین کشورهای جهان

قدیمی‌ترین کشورهای جهان کدامند؟

قدیمی ترین کشور جهان کجاست؟ آیا می‌توان پاسخ دقیقی به این پرسش داد؟ تمدن بشر هزاران سال قبل در این کره خاکی شکل گرفت و کشورها به‌تدریج معنای امروزی خود را پیدا کردند.

تبلیغات

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر