خانه سلامتی ۸ معجون لاغری

۸ معجون لاغری

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آنچه در این مطلب تحت عنوان معجون لاغری به شما معرفی می‌کنیم، نوشیدنی‌های ساده و قابل دسترسی است که شما می‌توانید به صورت روزانه مصرف و معجزه لاغری را تجربه کنید.
معجون لاغری

لاغری سریع با ۸ معجون

زمانی که از تغییر شیوه زندگی سالم حرفی در میان باشد، برخی از نوشیدنی‌ها در تقویت و لاغری موثرتر از سایرین است؛ نوشیدنی‌هایی از قبیل چای سبز، قهوه و نوشیدنی‌های پر پروتئین. تحقیقات نشان داده است که این نوشیدنی‌ها با بالا بردن سوخت و ساز بدن، باعث کاهش پرخوری و گرسنگی می‌شوند، در نتیجه کاهش وزن میسر خواهد شد. در ادامه این مطلب از مجله دلتا ۸ معجون لاغری که می‌توانید برای کاهش وزن و سلامتی در رژیم غذایی خود قرار دهید را به شما معرفی خواهیم کرد.

چای سبز

هرجا حرف از سلامت و کاهش وزن باشد، اغلب از چای سبز و خواص بی نظیر آنتی اکسیدانی آن برای سلامتی و لاغری نیز گفته می‌شود.
با بررسی ۱۴ پژوهش، مشخص شد افرادی که به مدت ۱۲ هفته چای سبز با غلظت بالا نوشیدند، به طور متوسط ۰.۴۴ تا ۷.۷ پوند (۰.۲ تا ۳.۵ کیلوگرم) بیشتر از افرادی که چای سبز نمی‌نوشند، وزن از دست دادند.

معجون لاغری با قهوه

قهوه توسط مردم در سراسر جهان برای تقویت سطح انرژی و بالا بردن متابولیسم بدن و کاهش خستگی استفاده می‌شود. این امر به این دلیل است که قهوه حاوی کافئین است؛ ماده‌ای که به عنوان یک محرک در بدن عمل می‌کند و ممکن است به کاهش وزن نیز کمک کند.

لاغری

چای سیاه

مانند چای سبز، چای سیاه نیز حاوی ترکیباتی است که ممکن است باعث کاهش وزن شود. چای سیاه نسبت به انواع دیگر چای اکسیداسیون (قرار گرفتن در معرض هوا) بیشتری دارد. در نتیجه، طعم قوی‌تر و رنگ تیره تری از دم کردن آن حاصل می‌شود.
چای سیاه سرشار از پلی فنول است. پلی فنول‌ها آنتی اکسیدان‌های قدرتمندی هستند که به کاهش وزن بدن کمک می‌کنند.

لاغری با نوشیدن آب

معجون لاغری، آب؟! تعجب نکنید! افزایش میزان مصرف آب بین وعده‌های غذایی یکی از ساده‌ترین راه‌هاست برای افزایش تعداد کالری‌هایی که می‌سوزانید. این امر به سادگی می‌تواند منجر به کاهش وزن شود. تحقیقات نشان می‌دهد که نوشیدن آب نیم ساعت قبل از غذا می‌تواند به کاهش کالری و کاهش وزن منجر شود.

لاغر شدن

سرکه سیب یک معجون لاغری سریع

سرکه سیب حاوی اسید استیک است که با کاهش سطح انسولین، بهبود متابولیسم بدن، سرکوب اشتها و سوزاندن چربی به کاهش وزن و لاغری کمک می‌کند. سرکه سیب تخلیه معده را کندتر می‌کند، این امر به شما کمک می‌کند تا مدت طولانی تری احساس سیری کنید و به میزان قابل توجهی از پرخوری بپرهیزید.

چای زنجبیل

زنجبیل معمولا به عنوان ادویه‌ای برای افزودن طعم به غذا‌ها و همچنین به عنوان داروی گیاهی برای درمان تهوع، سرماخوردگی و ورم مفاصل مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مطالعات نشان می‌دهد که نوشیدن ۲ گرم زنجبیل به همراه آب گرم یا چای برای صبحانه به کاهش اشتها و افزایش کالری و لاغری کمک می‌کند. یعنی تعداد کالری مورد نیاز برای هضم و جذب غذا را به میزان ۴۳ کالری افزایش داده است.

کاهش وزن

نوشیدنی‌های حاوی پروتئین بالا

نوشیدنی‌هایی که دارای پروتئین بالایی هستند و به عنوان یک میان وعده سریع و سالم در رژیم غذایی گنجانده می‌شوند، با کاهش گرسنگی و اشتها و بالابردن مدت زمان احساس سیری می‌توانند به یک معجون لاغری بدل شوند.

آب سبزیجات

اگرچه آب میوه با افزایش وزن ارتباط مستقیم دارد، نوشیدن آب سبزیجات تأثیر متضادی دارد. در یک پژوهش، بزرگسالانی که در کنار رژیم غذایی کم کالری، ۴۵۰ گرم آب سبزیجات کم سدیم نوشیدند، نسبت به افراد دیگر وزن کمتری به دست آوردند.
به علاوه، گروه آب سبزیجات به میزان قابل توجهی مصرف سبزیجات را افزایش داده و میزان مصرف کربوهیدرات را به میزان چشمگیری کاهش داده‌اند. (دو عامل بسیار مهم برای کاهش وزن)

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

چه زمان ‌به بروز کرونای انگلیسی شک کنیم؟

 متخصص بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه کرونای انگلیسی از نظر علائ…