ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا
خانه گزارش های ملکی اثر بورس قرمزپوش بر بازار اجاره مسکن

اثر بورس قرمزپوش بر بازار اجاره مسکن

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نااطمینانی ایجاد شده نسبت به آینده سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در بورس طی روزهای اخیر ممکن است آثار خود را در روزهای آینده در بازار مسکن نشان دهد.
افت شاخص بورس

با وجود اینکه بازار سرمایه در روزهای اخیر، با افت تاریخی شاخص مواجه شده است، اما هنوز تمایل موجران به دریافت ودیعه بیشتر در ازای اجاره ماهانه کمتر پابرجاست و تغییری در قیمت‌های پیشنهادی آگهی‌های اجاره‌ با وجود افت شاخص بورس از سوی آنها صورت نگرفته است. 

به گزارش مجله دلتا رفتار سنتی موجران در ماه‌های اخیر تغییر کرده و تمایلشان به دریافت اجاره‌بهای ماهانه بیشتر در ازای دریافت ودیعه کمتر وارونه شده است به نحوی که به افزایش وزن رهن نسبت به اجاره یا حتی انعقاد قراردادهای رهن کامل با مستاجران روی آورده‌اند. این اتفاق از بهار امسال در بازار مشهود شده و در تابستان با افزایش عرضه در بازار اجاره، اوج گرفته است. در روزهای اخیر تقریبا از هر دو آگهی اجاره در موتورهای جست و جوی ملکی، یکی رهن کامل بوده یا دو سوم ارزش اجاره ای ملک به‌صورت ودیعه پیشنهاد شده است تا وزن اجاره ماهانه کاهش یابد.
این وضعیت که تحت تاثیر رونق بی‌سابقه بورس پدید آمده و به موجران انگیزه داده از خیر دریافت اجاره ماهانه بگذرند و به رهن کامل بسنده کنند، با وجود افت شاخص بورس در روزهای اخیر هنوز تغییری نکرده است.
افزایش آگهی‌های رهن کامل در بازار اجاره در مجموع به نفع مستاجران ارزیابی می‌شود، مگر اینکه آنها نیز ترجیح دهند پس‌انداز یا بخشی از ودیعه خود را به سرمایه‌گذاری در بورس اختصاص دهند. نااطمینانی ایجاد شده نسبت به آینده سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در بورس طی روزهای اخیر ممکن است آثار خود را در روزهای آینده در بازار مسکن نشان دهد و برخی موجران قیمت‌های اعلامی خود را  برای رهن کامل یا وزن بیشتر رهن نسبت به اجاره تغییر داده و به ذائقه سنتی خود روی بیاورند.
به نظر می‌رسد مادامی که آپارتمان‌های رهن کامل در بازار پرتعداد است، فرصت برای جست و جو و عقد قرارداد برای مستاجران فراهم است تا از پرداخت اجاره‌های ماهانه سنگین معاف شوند.
اثر بورس قرمزپوش بر بازار اجاره مسکن

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “قیمت مسکن در منطقه پررونق تهران” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

رنگ مناسب مبلمان

نکاتی برای انتخاب رنگ مبلمان

مبلمان یکی از مهم‌ترین اثاثیه اتاق پذیرایی است؛ پس انتخاب رنگ و طرح مناسب آن نقش مهمی در زیباترشدن جلوه خانه شما دارد. یک قاعده کلی در انتخاب رنگ مبلمان این است که در تضاد با سایر رنگ‌های اتاق یا مکمل آن‌ها باشد. حالت اول جلوه بیشتری به مبل می‌دهد؛ حالت دوم نیز باعث هماهنگی و ست شدن رنگ‌ها می‌شود.

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر