ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا
خانه گزارش های ملکی ۸۸ میلیون؛ اختلاف قیمت هر متر خانه در پایتخت

۸۸ میلیون؛ اختلاف قیمت هر متر خانه در پایتخت

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تازه‌ترین گزارش‌ها از وضعیت معاملات مسکن در بهار امسال نشان می‌دهد که تفاوت قیمت فروش هر متر مربع خانه در تهران به 88 میلیون تومان رسیده است.
قیمت هر متر خانه در تهران

بررسی گزارش‌های مرکز آمار در رابطه با وضعیت معاملات مسکن در بهار امسال نشان می‌دهد که حداقل قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی برای یک واحد با میانگین عمر ۱۲ سال در تهران حدود ۲ میلیون و ۷۱۴ هزار تومان است که حداکثر قیمت فروش هر متر از چنین خانه‌ای به ۹۰ میلیون تومان می‌رسد، در این حالت قیمت بین کمترین و بیشترین قیمت هر متر خانه در تهران حدود ۸۸ میلیون تومان خواهد بود.

گزارش مجله دلتا حاکیست میانگین قیمت هر متر خانه در تهران در بهار امسال ۱۸.۸ میلیون تومان اعلام شده که نسبت به زمستان ۲۲.۸ و در مقایسه با بهار سال گذشته ۴۳.۸ درصد افزایش دارد. در میان ۲۲ منطقه شهر تهران بیشترین میانگین قیمت فروش هر متر خانه حدود ۳۹ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان با میانگین مساحت ۱۴۸ مترمربع و میانگین عمر بنای ۱۰ سال در منطقه یک و کمترین میانگین قیمت حدود هشت میلیون و ۶۴۰ هزار تومان با میانگین مساحت ۶۹ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۰ سال در منطقه ۱۸ بوده است.

همچنین در بهار امسال تعداد معاملات در مقایسه با زمستان حدود ۲۹.۳ درصد کاهش و در مقایسه با بهار سال گذشته ۳.۹ درصد افزایش داشته است.

 زمین ۵۰ درصد گران شد

بررسی وضعیت معاملات زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی در پایتخت در بهار امسال نشان می‌دهد که حداقل قیمت فروش یک متر مربع از زمین حدود سه میلیون و ۶۹۰ هزار تومان و حداکثر آن ۹۲ میلیون تومان بوده است.

میانگین قیمت فروش هر متر زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی به ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌رسد که در مقایسه با زمستان سال گذشته ۲۲.۶ و در مقایسه با بهار سال گذشته ۵۰.۴ درصد افزایش دارد. تعداد معاملات زمین ۲۰.۹ درصد نسبت به زمستان و ۱۸.۹ درصد به بهار سال ۹۸ کاهش یافته است.

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “متقاضیان وام اجاره به بانک‌ها مراجعه کنند” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

رنگ مناسب مبلمان

نکاتی برای انتخاب رنگ مبلمان

مبلمان یکی از مهم‌ترین اثاثیه اتاق پذیرایی است؛ پس انتخاب رنگ و طرح مناسب آن نقش مهمی در زیباترشدن جلوه خانه شما دارد. یک قاعده کلی در انتخاب رنگ مبلمان این است که در تضاد با سایر رنگ‌های اتاق یا مکمل آن‌ها باشد. حالت اول جلوه بیشتری به مبل می‌دهد؛ حالت دوم نیز باعث هماهنگی و ست شدن رنگ‌ها می‌شود.

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر