ایده‌هایی برای نورپردازی اتاق خواب

۲
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
هنگامی که صحبت از اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب می‌شود، بسیاری از افراد اهمیت نورپردازی را از یاد می‌برند. اما باید توجه داشت که برای جلوه بهتر دکوراسیون، نور مناسب و استاندارد اولین و ضروری‌ترین گزینه است.
دکوراسیون اتاق خواب

لازمه هر اتاقی، نورپردازی مناسب است و این قاعده در ارتباط با اتاق خواب نیز صدق می‌کند. در این مطلب از مجله دلتا با بهترین ایده‌ها برای نورپردازی اتاق خواب آشنا خواهید شد.

ترکیبی از منابع نوری مختلف

از اهمیت منابع مختلف نور در دکوراسیون اتاق خواب کوچک غافل نشوید. اگر اتاق خواب شما خیلی کوچک باشد، تنها به یک منبع نوری احتیاج دارید. در غیر این صورت باید ترکیبی از منابع نوری مختلف را برای نورپردازی اتاق خواب خود استفاده کنید.  

لوستر

طراحی‌های ساده 

لازم نیست که یک لامپ یا یکی از انواع مدل لوستر فانتزی، طراحی فوق العاده‌ای داشته باشند تا در دکوراسیون داخلی اتاق تاثیر شگرفی ایجاد نماید؛  طراحی‌های ساده می توانند تاثیری فوق العاده روی دکوراسیون اتاق خواب ایجاد کنند.

لوستر سقفی شیک

یکی از ساده‌ترین راه‌های ایجاد نورپردازی شیک در فضای اتاق خواب، استفاده از چراغ‌های سقفی به جای آباژورها است.

چراغ‌های توکار

چراغ‌های توکار ایده بسیار مناسبی برای ایجاد یک نور ملایم و استاندارد در شب است و می‌تواند در زیبا کردن فضای اتاق نیز موثر باشد.

نورپردازی

لوستر‌های کریستالی

جلوه‌ای که لوسترهای کریستالی ایجاد می‌کنند قابل مقایسه با هیچ منبع نوری در اتاق خواب نیست؛ این لوسترها بسیار شکیل و زیبا است که فضای اتاق خواب را بسیار جذاب خواهند کرد.

لوستر مدرن

در حالی که لوسترها اغلب طراحی سنتی دارند و از کریستال ساخته می‌شوند، اما تنها گزینه برای اتاق خواب‌ها محسوب نمی‌شوند. لوسترهای مدرن و زیبایی نیز برای نورپردازی اتاق، در بازار یافت می‌شوند.

لامپ‌های رشته‌ای در اتاق خواب

درست است که اغلب از چراغ‌های رشته‌ای، در اتاق نشیمن و آشپزخانه استفاده می‌شود، اما این بدان معنا نیست که این چراغ‌ها در اتاق خواب جایگاهی نخواهند داشت.

نورپردازی رنگی

یکی از راه‌های جذاب برای ایجاد فضای رنگی در اتاق خواب، استفاده از لامپ‌ها و چراغ‌هایی است که دارای روکش‌هایی با طرح و رنگ‌های فوق العاده است.

اتاق خواب

لوستر‌های چوبی

در این اتاق از المان‌های مختلف چوبی برای ایجاد سبکی سنتی یا کلاسیک در اتاق خواب استفاده شده که لوستر چوبی آن جلوه‌ای بسیار زیبا دارد.

آباژور‌های تکی

به جای استفاده از یک چراغ خواب خسته کننده و بی روح، می‌توانید از آباژورهایی جذاب و تکی استفاده کنید. برای مثال آباژور و چراغ خواب‌هایی با طرح جغد یا طراحی برجسته از یک اسب یا حتی یک صدف زیبا!

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

گیاهان آپارتمانی که ماهی یکبار آب نیاز دارند

مراقبت و نگهداری از گیاهان در آپارتمان ممکن است کاری زمانبر بوده و برای همه مقدور نباشد به…