خانه گردشگری هاوانا و جاذبه‌های پنهان آن

هاوانا و جاذبه‌های پنهان آن

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کوبا، بزرگترین کشور در جزیره کارائیب پر از تاریخ، فرهنگ و اسطوره‌های فریبنده است. جاذبه‌های آن به سمت شگفتی‌های طبیعی می‌روند که در همه جای کشور، پراکنده شده‌اند.
جاذبه‌های پنهان کوبا

جاذبه‌های هاوانا پایتخت کوبا، گزینه‌های شگفت‌انگیزی را در برمی‌گیرد که شامل مکان‌های مخفی این کشور است. برخی از جاذبه‌های پنهان هاوانا آن‌قدر بکر است که حتی از دید مردم محلی هم مخفی مانده. در ادامه با مجله دلتا همراه شوید.

روما در منطقه قدیمی هاوانا

این کافه‌ پشت‌بامی جذاب میزبان برخی از داغ‌ترین میهمانی‌ها در پایتخت کوباست و در قلب منطقه‌ قدیمی قرار دارد. راهی این منطقه شوید تا به جمعی از جوانانی بپیوندید که در حال نواختن سازهای مختلف در هاوانا هستند.

جاذبه‌های پنهان هاوانا

آبشار سوروا در هاوانا

اکثر مردم یک‌راست از هاوانا راهی شهر وینالس (Vinales) می‌شوند و از این آبشارهای زیبا در طول مسیر چشم‌پوشی می‌کنند. اگر با خودرو در کوبا سفر می‌کنید، بد نیست توقفی کوتاه در این مسیر داشته باشید و در حوضچه‌های زیر آبشارهای سوروا (Soroa) شنا کنید. اینجا محل خوبی برای گرفتن عکس‌های زیبا است.

آبشار سوروا هاوانا

برج ماناکا ایزناگا

ماناکا ایزناگا (Manaca Iznaga)، بلندترین برج در منطقه‌ کشت نیشکر کوبا، در سال ۱۷۵۰ به‌منظور نظارت بر کار برده‌ها در زمین‌های زراعی ساخته شد. امروزه می‌توان از این سازه‌ هفت‌طبقه بالا رفت و مناظر اطراف دره‌ اینخِنیوس (Ingenios)، در فاصله‌ ۱۸ کیلومتری تا شهر ترینیداد را تماشا کرد.

برج ماناکا ایزناگا هاوانا

ماریا لا گوردا در کوبا

در دماغه‌ غربی جزیره‌ کوبا، ساحلی زیبا و بی‌رقیب به نام ماریا لا گوردا (Maria La Gorda) واقع شده. این ساحل در میان غواصان بسیار محبوب است. ماریا لا گوردای ساکت و آرام، یکی از بهترین نقاط غواصی در سراسر کوبا محسوب می‌شود.

ماریا لا گوردا کوبا

فوسترلاندیا در هاوانا

محله‌ فوسترلاندیا (Fusterlandia) در حومه‌ غربی هاوانا واقع شده است. هنرمند کوبایی، خوزه فوستر، خیابان‌های این منطقه را تبدیل به یک گالری هنری روباز کرده. او دیوارهای این خیابان‌ها را با موزاییک‌های رنگی و شخصیت‌های افسانه‌ای پوشانده است. فوسترلاندیا مکان جذابی برای گذراندن یک ساعت از وقت خود در هاوانا و فاصله گرفتن از مرکز این شهر است.

هاوانا کوبا

کشتی غرق شده سن پاسکال در کوبا

این نفت‌کش سابق در سال ۱۹۲۰ به آب افتاد و دوران طولانی و پرفرازونشیبی را پشت سر گذاشت. کشتی سن پاسکال در سال ۱۹۳۳ در ساحل کایو لاس بروخاس (Cayo Las Brujas) در شمال کوبا همراه با محموله‌ شیره‌ قند غرق شد. در این مدت از این کشتی به‌عنوان یک سکوی غواصی و همچنین یک هتل استفاده شده و اکنون به حال خود رها شده است.

کشتی غرق شده سن پاسکال

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با مطالب گردشگری آمریکای جنوبی جاذبه های دیدنی کوبا را بخوانید.

 • شهر مردگان

  در این شهر، مرده‌ها سکونت دارند!

  وقتی به این شهر می‌روید خانه‌های سفید رنگ کوچکی را در مقابلتان می‌بینید که در واقع دخمه‌ها…
 • والنسیا و سرگرمی‌های عجیب و غریبش!

  در سفر خود به اسپانیا بعد از اینکه تمام جاذبه‌های بزرگ را از لیست فعالیت‌هایتان خط زدید، ن…
 • شهر آبی استیلتزویل

  شهری که روی آب شناور است

  به طور معمول شهرها در نقاطی مانند کرانه رودخانه‌ها، دشت‌های وسیع، دامنه کوه‌ها، کنار جاده‌…
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

در این شهر، مرده‌ها سکونت دارند!

وقتی به این شهر می‌روید خانه‌های سفید رنگ کوچکی را در مقابلتان می‌بینید که در واقع دخمه‌ها…