دانلود اپلیکیشن مجله دلتا
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا

قیمت روز آپارتمان‌های نوساز نقلی

۱
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کاهش عرضه آپارتمان‌های نوساز 40 و 50 متری در شرایطی اتفاق می‌افتد که متقاضیان واحدهای نوساز به دلیل کاهش قدرت خرید تمایلی به خرید این واحدها نشان نمی‌دهند.
آگهی‌ آپارتمان‌ های نقلی
بررسی تازه‌ترین آگهی‌ آپارتمان‌ های نقلی نوساز و کلیدنخورده از جمله واحدهای ۴۰ و ۵۰ متری نشان می‌دهد که عرضه این آپارتمان‌ها بسیار کم‌تعداد f,ni و در برخی از محله‌های مصرفی نزدیک به صفر است.

به گزارش مجله دلتا ماجرای کمبود عرضه آپارتمان‌های نوساز در بازار فروش مسکن تهران جدید نیست و پیشینه دست‌کم یک ساله دارد. با این حال در تمام ماه‌های گذشته همواره در همه گروه‌های ملکی امکان جست‌وجوی واحدهای کلیدنخورده که از سوی سازنده‌ها برای تامین نقدینگی مورد نیاز شروع پروژه جدید، اصطلاحا «تک‌فروشی» می‌شد، وجود داشت.

هر چند که در ماه‌های گذشته در هر مجتمع مسکونی یک یا حداکثر دو واحد از آپارتمان‌های تکمیل شده متعلق به سازنده برای فروش عرضه می‌شد، اما همین مقدار نیز به دلیل کمبود متقاضی، تا حدودی پاسخگوی نیاز بازار بود، اما در چند هفته اخیر از تعداد آپارتمان‌های نوساز عرضه شده برای فروش در گروه واحدهای نقلی به شدت کاسته شده و تعدادی از فروشنده‌ها پس از اینکه خریدار اعلام آمادگی کرده، از فروش انصراف داده‌اند.

برخی از واسطه‌های ملکی می‌گویند از آنجا که روند تورم ملکی در ماه‌های اخیر با وجود رکود معاملاتی، متوقف نشده است، این گروه از فروشنده‌ها که به خوبی می‌دانند با توجه به میانگین استطاعت متقاضیان مسکن، امکان بهترین عرضه در تناسب با تقاضا را دارند، ترجیح داده‌اند از فروش دست بکشند.

از گذشته مرسوم بوده که آپارتمان‌های نقلی را به لحاظ زود نقدشوندگی با «طلا» و «پراید» مقایسه می‌کردند و به همین خاطر اکنون فروشندگان این املاک، دلیلی برای عجله نمی‌بینند، چراکه تصور می‌کنند در هر زمان می‌توانند آپارتمان‌های خود را برای فروش عرضه کنند و همواره برای این املاک مشتری وجود دارد.

در جدول زیر جدیدترین آگهی‌ آپارتمان‌ های نقلی در تهران ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

قیمت واحدهای مسکونی

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “یک سوءتفاهم درباره مالیات خانه‌های خالی” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

جاهای دیدنی دنیا

۵ مورد از دیدنی‌ترین مکان‌های دنیا

همه‌گیری کرونا بیش از همه به صنعت گردشگری ضربه زده است، اما این صنعت پس از تولید واکسن کرونا قصد دارد از جای خود بلند شود و نفسی تازه کند.

تبلیغات

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر