انواع یقه‌ لباس زنانه که نمی‌شناسید

۰
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
یقه لباس مجلسی زنانه در انتخاب مدل لباس و ظاهر فرد به دلیل نزدیک بودن به چهره و مو‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند.
یقه لباس زنانه

لباس مجلسی بدون یقه، مانند خانه بدون سقف است! یکی از فاکتورهای اساسی که نقش مهمی در طراحی و دوخت لباس‌های مجلسی دارد یقه است. یقه لباس زنانه نه تنها ارتباط مستقیمی با استایل آن دارد، بلکه به دلیل نزدیک بودن به چهره تاثیر بسزایی در ظاهر فرد نیز خواهد داشت. یقه لباس مجلسی مدل‌های متنوع بی‌شماری دارد که در این مطلب به ۷ مورد آن اشاره خواهیم کرد. با بخش مد و زیبایی مجله دلتا همراه باشید.

یقه لباس

۱. یقه چهار گوش یا خشتی

در این مدل معمولا شانه‌های کناری به صورت اپل‌دار یا پفی و اغلب از مدل‌های قدیمی هستند، اگرچه همچنان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. همراه با لباس‌های یقه خشتی بهتر است از گردنبند‌های کوتاه استفاده شود. این مدل یقه برای صورت و فک زاویه دار مناسب نیست اما اگر از زاویه‌دار کردن گوشه‌های یقه کاسته شود این مشکل رفع خواهد شد.
یقه چهار گوش

۲. یقه هالتر

این مدل یقه به این صورت است که به دور گردن گره می‌خورد و معمولا بدون آستین و پشت باز است. این مدل یقه برای افراد با شانه‌های خوش فرم مناسب است و می‌تواند همراه با پارچه اصلی یا بر روی یقه دکلته یا قلبی به عنوان یقه تزیینی سوار شود. پوشیدن لباس مجلسی با یقه هالتر برای افرادی که گردن کوتاهی دارند توصیه نمی‌شود.

۳. یقه فرنچ

یقه فرنچ نوعی یقه ایستاده و منحنی‌دار است که با پارچه‌های سفت و خشک دوخته می‌شود. کاربرد این مدل یقه در لباس‌های پوشیده شب، لباس مجلسی کوتاه دخترانه و لباس پوشیده خانم‌های مسن است.
یقه فرنچ

۴. یقه حلزونی

یکی از نمونه یقه‌های شلوغ است که در آن از چین‌های ریز و لَختی استفاده می‌شود. البته با چین‌های پهن نیز برای افراد با شانه‌های کوچک و صورت کشیده به کار می‌رود. بهتر است به همراه این یقه سایر اجزای لباس ساده باشد. استفاده از یقه حلزونی برای لباس‌های پوشیده بسیار مناسب است.

۵. یقه دراپه

این مدل یقه بیشتر به عنوان یقه لباس مجلسی زنانه کاربرد دارد. در مدل یقه دراپه، قسمت جلوی سینه از شانه تا کمر یقه آزاد است و چین‌های بزرگی در این قسمت تشکیل می‌دهد. برای این مدل یقه از پارچه‌های لخت استفاده می‌شود و برای افراد لاغر با شانه‌های کوچک مناسب است؛ زیرا بالاتنه را چاق‌تر نشان می‌دهد.
یقه دراپه

۶. یقه ایستاده

این مدل یقه در تمام طول خود به صورت ایستاده و تا نخورده دور گردن قرار می‌گیرد. برخی در قسمت جلو پیوسته بوده و برخی هم‌پوشانی دارند و با یک دکمه بسته و گاهی نیز با فاصله از هم قرار می‌گیرند.
یقه ایستاده

۷. یقه بلیزری

این یقه به یقه انگلیسی شباهت دارد و تفاوت آن‌ها در این است که این مدل دارای دال با نوک تیزتر بوده و توجه را به سمت شانه‌ها می‌برد و باعث پهن‌تر به نظر رسیدن شانه‌ها می‌شود.
یقه بلیزری
پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر “۷ عادت افراد خوش پوش” را مطالعه کنید.
دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

بهترین ترکیب‌های رنگی برای لباس!‌

اگر می‌خواهید در یک موقعیت غیر رسمی استایل مونوکروم داشته باشید، می‌توانید از رنگ‌های مثل …