دانلود اپلیکیشن مجله دلتا
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا

تنوع در بازار آپارتمان‌های فروشی

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بازار فروش آپارتمان‌های مسکونی در پایتخت در مردادماه امسال با طیف متنوعی از عرضه املاک فروشی روبه‌رو شده است.
آپارتمان برای فروش

هرچند در مجموع حجم عرضه آپارتمان برای فروش در تهران در مقایسه با تابستان سال گذشته از سوی واسطه‌های ملکی به مراتب کمتر ارزیابی می‌شود، اما در عین حال میزان این عرضه به حدی است که جست‌وجوگران مصرفی بازار مسکن را تا حدودی راضی کند.

به گزارش مجله دلتا نگاهی به آگهی‌های ملکی سراسر پایتخت نشان می‌دهد که وضعیت عرضه در مناطق ۲، ۴ و ۵ تهران و نیز مناطق ارزان‌تر به‌ویژه محله‌های قیمت ‌مناسب واقع در مناطق ۷ تا ۱۴ به مراتب بهتر از سایر مناطق شهر تهران است، اما در سایر مناطق نیز دامنه آگهی‌های موجود برای جست‌وجو در گروه‌های متراژی مختلف نسبتا قابل قبول است و از هر گروه متراژی، آپارتمان‌های عرضه شده با سن بنای مختلف وجود دارد.

با وجود اینکه عرضه آپارتمان نوساز در بازار مسکن فعلی تقریبا در همه مناطق اندک است، اما این موضوع با توجه به قیمت‌های تند پیشنهادی فروش نوسازها، لطمه چندانی برای متقاضیان خرید مسکن نداشته است، چراکه آنها عملا تلاش برای یافتن آپارتمان نوساز با قیمت قابل قبول را عمدتا کنار گذاشته‌اند و از خیر خرید املاک کلید نخورده گذشته‌اند.

گفته می‌شود مشتری اصلی معدود واحدهای نوساز عرضه شده در بازار مسکن، سوداگرانی هستند که قصد فروش فوری این املاک در مدت باقی‌مانده از تابستان را دارند، هرچند طبعا در کنار این گروه همواره تقاضای مصرفی نیز از خرید آپارتمان نوساز مشروط بر اینکه قیمت پیشنهادی آن مناسب باشد، استقبال می‌کند.

در جدول زیر جدیدترین آگهی‌های آپارتمان برای فروش در تهران ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

قیمت خرید و فروش آپارتمان در تهران

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “یک سوءتفاهم درباره مالیات خانه‌های خالی” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

تبلیغات

جدیدترین مطالب