ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا
خانه گزارش های ملکی قیمت روز آپارتمان‌های ارزان در تهران

قیمت روز آپارتمان‌های ارزان در تهران

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بخش عمده معاملات مسکن در شهر تهران طی یک ماه اخیر در محدوده کمتر از میانگین قیمت در هر متر مربع منعقد شده‌ است.
آپارتمان ‌های ارزان قیمت

آخرین آمار رسمی از تحولات بازار مسکن از قرار گرفتن میانگین قیمت آپارتمان در کانال ۱۹ میلیون تومان خبر می‌دهد. با این حال فعالان بازار مسکن عنوان می‌کنند معدود متقاضیان مصرفی باقی مانده در بازار به دلیل کاهش شدید قدرت خرید، به معامله آپارتمان ‌های ارزان قیمت و کمتر از میانگین قیمت در شهر تهران اقدام می‌کنند. گزارش رسمی بانک مرکزی نیز این موضوع را تایید می‌کند.

به گزارش مجله دلتا توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب قیمت یک متر مربع زیربنا، در خردادماه نشان می‌دهد واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان به ازای هر متر مربع با سهم ۴/ ۱۰ درصد، بیشترین میزان از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده‌اند و دامنه قیمتی ۱۲ تا ۱۴ میلیون تومان، با سهم ۱/ ۱۰ درصد در رتبه بعدی قرار گرفته است.
در این ماه، توزیع تعداد معاملات به گونه‌ای بوده است که ۷/ ۵۵ درصد واحدهای مسکونی با قیمتی کمتر از میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان مسکونی شهر تهران معامله شده‌ و بخش عمده‌ای از معاملات مسکن به آپارتمان ‌های ارزان قیمت اختصاص داشته است. این در حالی است که به گفته مشاوران املاک، بخشی از فروشندگان با در نظر گرفتن تورم احتمالی در ماه‌های آینده، قیمت پیشنهادی خود را بسیار متفاوت از وضعیت کنونی بازار مسکن ارائه کرده‌اند.
این موضوع نیز سبب شده علاوه بر متقاضیان مصرفی، بخش زیادی از متقاضیان سرمایه‌ای، دارایی خود را از این بازار به سمت سایر بازارهای سرمایه‌ای سوق دهند.
در جدول زیر جدیدترین آگهی‌ آپارتمان‌های مسکونی در تهران ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

مظنه خرید آپارتمان در تهران

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “خبر خوش برای مستاجران؛ نرخ اجاره کاهش می‌یابد!” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

دهکده گیتورن

روستایی بدون خیابان، رویایی ترین روستای جهان

رویایی ترین روستای جهان، روستایی ست که در آن فقط صدای پرندگان و اردک ها شنیده می‌شود و حتی قایق‌های آن، موتورهای بی صدایی دارند تا مسافران از طبیعت زیبای گیتورن لذت ببرند. به گیتورن ونیز هلند می گویند اما گیتورن حتی یک خیابان هم ندارد در صورتیکه ونیز خیابان ها و کوچه های متعددی دارد.

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر