خانه نکات حقوقی خرید امن از پیج‌های اینستاگرام

خرید امن از پیج‌های اینستاگرام

۰
7
زمان مطالعه: 2 دقیقه
با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از فضای مجازی و امکاناتی که این فضای اینترنتی در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، روز به روز در حال افزایش است. یکی از این امکانات، فراهم آوردن امکان خرید و فروش محصولات از طریق فضای مجازی و بدون نیاز به مراجعه حضوری است.
خرید امن

اپلیکیشن اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی است که تمرکز آن بر به اشتراک گذاشتن عکس و ویدئو و یکی از ابعاد آن فراهم آوردن امکان خرید و فروش از طریق فضای مجازی است. از آنجا که فروشندگان اینستاگرامی نیازی به ثبت پیج خود نداشته و نظارت چندانی بر روند کار آن‌ها وجود ندارد، امکان سوء استفاده و کلاهبرداری در این بستر بسیار محتمل است. اما در این بین، راه‌هایی وجود دارند که بتوان با تکیه بر آن‌ها، خرید امن داشت.

اما از چه طریقی می‌توان امکان این قبیل سوء استفاده‌ها را کاهش داد؟ در صورتی که کلاهبرداری انجام گیرد آیا راهی برای پیگیری و شکایت وجود دارد؟ در ادامه به توضیحات کاملی در خصوص نحوه خرید امن و شکایت از پیج‌های اینستاگرام می‌پردازیم. با بخش حقوقی مجله دلتا همراه باشید.

خرید اینستاگرام

نحوه خرید امن از اینستاگرام

در این صفحات عکس‎هایی از محصول با توضیحاتی در خصوص قیمت و یا کیفیت محصولات درج می شود. اولین نکته‎ای که توجه به آن قبل از اقدام برای خرید ضروری است، آن است که از فروشنده بخواهید از خود محصولی که در اختیار دارد تصویری برای شما ارسال کند.

با این اقدام می‌توانید مطمئن شوید که تصویر به اشتراک گذاشته شده از عکس‌های ژورنالی محصول نبوده و کیفیت تصویر با کیفیت محصول برابر است. همچنین قبل از سفارش محصول، نظرات و کامنت‌های مخاطبان و تجربه آن‌ها از خریدشان را بررسی کنید.

بهترین راهی که پیش روی شما برای خرید امن از اینستاگرام قرار دارد آن است که، از پیج‌‎هایی که پشتوانه سایت دارند، خرید کنید. از آنجا که سایت‌های اینترنتی نظارت دقیق‌تری دارند و در اغلب موارد به ثبت می رسند، بسیار امن‌تر از پیج‌های اینستاگرامی است.

به همین دلیل در صورتی که پیجی پشتوانه سایت داشته باشد، می‌توانید تا حدودی اطمینان حاصل کنید که قابل اعتماد برای خرید و پرداخت است. همچنین توصیه می‌شود که خرید و پرداخت از طریق درگاه خود سایت انجام گیرد . در اغلب موارد، فروشنده از شما می‌خواهد که نصف قیمت و یا تمام مبلغ را پرداخت کنید تا محصول را برای شما ارسال کند.

قبل از پرداخت هرگونه وجهی بهتر است با فروشنده بر سر عودت و یا تعویض محصول، در صورتی که دارای مشکلی باشد به توافق برسید. برای پرداخت نیز با توافق فروشنده از درگاه های پرداخت امن استفاده کنید.

درگاه های پرداخت امن، این امکان را برای شما و فروشنده فراهم می‌آورند که مبلغ را قبل از ارسال محصول واریز کنید و در صورتی که محصول ارسال شود و تایید ارسال از جانب شما انجام گیرد، مبلغ به حساب فروشنده واریز شود. در این صورت، هم شما از تحویل محصول اطمینان حاصل می‌کنید و هم فروشنده از دریافت مبلغ کالای فروخته شده، مطمئن می‌شود.

یکی دیگر از راهکارهای ایمنی که پیش روی خریداران قرار دارد، پرداخت در منزل است. به این صورت که خرید انجام گرفته، محصول به دست خریدار رسیده و بعد از آنکه از سلامت محصول اطمینان حاصل کردید، مبلغ خرید را به پست یا پیک پرداخت می کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر “نحوه شکایت از پیج های اینستاگرامی” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

طلاق غیابی و نکاتی که باید بدانید!

در دعاوی طلاق، گواهی عدم سازش برای هر یک از زوجین صادر می‌شود و آن‌ها باید در مدت چند هفته…