خانه دکوراسیون تزیین دیوار پذیرایی با ایده های بسیار شیک و کاربردی

تزیین دیوار پذیرایی با ایده های بسیار شیک و کاربردی

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
فضای اتاق پذیرایی از سایر نواحی منزل بزرگ‌تر و فراخ‌تر است. این بزرگی و فراخی در محیط منزل سبب استفاده از ایده‌های جذاب تزیینی می‌شود.
تزیین دیوار پذیرایی

معمولاً بیشترین فضای اختصاص یافته در هر منزلی معطوف به اتاق پذیرایی می‌شود. همه ما به دنبال زیبایی این اتاق هستیم، از این رو ایده‌های بسیاری را برای دکوراسیون آن به کار می‌بریم. در این مطلب از مجله دلتا چند ایده متفاوت از تزیین دیوار پذیرایی را به شما ارائه کرده ایم.

اصول کاربردی برای تزیین دیوار پذیرایی

تزیین دیوار پذیرایی باید با رعایت اصول و نظم اجرا شود. به عنوان مثال ابتدا فضای روی دیوار را در نظر بگیرید. برای تزیین دیوار باید فضای کافی در اختیار داشته باشید. اگر دیوار اتاق پذیرایی شما کوچک است، از طرح‌های ساده استفاده کنید. در چنین دیواری نباید از طرح‌های پر نقش و نگار یا شلوغ استفاده کنید. طراحی تزیینات دیوار باید با تناسبی از رنگ‌ها با رنگ دیوار اتاق پذیرایی انجام شود. به گونه‌ای که از یک رنگ خاص به طور مداوم استفاده نشود. مخصوصا اگر این رنگ جز رنگ‌های تیره باشد.

طراحی دیوار پذیرایی

ایده های جذاب طراحی دیوار پذیرایی

استفاده از استیکرهای جذاب و زیبا

برای طراحی دیوار اتاق نشیمن بنا به سلیقه شخصی می‌توانید از استیکرهای مختلف استفاده کنید. این استیکرها، چشم انداز منزل شما را متفاوت و زیبا می‌سازد.

نورپردازی

یکی از ایده‌های فوق العاده و جذاب برای تزیین دیوار پذیرایی, نورپردازی زیباست. بسیاری از نورپردازی‌ها به روش تاکیدی روی دیوار انجام می‌شوند. با اعمال این نورپردازی، بسیاری از تزیینات دیوار نیز جلوه می‌یابند.

استفاده از طرح های زیبا در دیوار اتاق

بسیاری از طرح‌ها دارای بعد است. با  اعمال این طرح‌ها در دیوار اتاق، به فضای اتاق پذیرایی بعد می‌بخشید. این گزینه زمانی مورد توجه و حائز اهمیت است که شما اتاق پذیرایی کوچکی داشته باشید. در این صورت بهتر است از طرح‌های سه بعدی در زمینه روشن کمک بگیرید.

تزیین پذیرایی

تابلوهای هنری

تابلوهای هنری دلخواه خود را متناسب با ابعاد اتاق انتخاب و  نیازی نیست در اتاق پذیرایی کوچک از تابلوهای هنری بزرگ استفاده کنید.

استفاده از نقش های برجسته روی دیوار

نقاط برجسته روی دیوار بسیار کاربردی است . این نقش‌های برجسته، دیوار اتاق را متمایزتر از همیشه نشان می‌دهند.

استفاده از قفسه و شلف روی دیوار

توجه داشته باشید که برای تزیین دیوار پذیرایی لازم نیست چیزی به دکوراسیون دیوار اضافه گردد. گاهی اوقات با وسایل ساده و عادی منزل از جمله قفسه‌های دیواری، طراحی دیوار را به شکل زیبا انجام می‌دهند. در این روش دیوار زیباتر شده و علاوه بر آن نیز بخش اعظمی از وسایل در جای مناسبی مستقر و ساکن شده‌اند.

دیوار پذیرایی

دکورها

شاید بیشترین تزیین و طراحی دیوار مربوط به استفاده از دکور است. دایره وسایل دکوری نیز بسیار وسیع است و بنا به نظر شخصی شما بسیار متفاوت و سلیقه‌ای است.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

ایده های کارآمد برای اتاق خواب مستطیلی

زمانی که صحبت از دکوراسیون داخلی اتاق‌خوابی باریک و مستطیلی شکل می‌شود، اولین مشکل و سوالی…