خانه دکوراسیون نکات کلیدی در انتخاب کاغذ دیواری

نکات کلیدی در انتخاب کاغذ دیواری

۰
0
کاغذ دیواری عنصری دکوری است که برای زیباتر کردن فضا به کار می‌رود. اما برای انتخاب کاغذ دیواری باید مواردی را در نظر داشته باشید و به آن‌ها دقت کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید و از آن پشیمان و نا امید نشوید.
خرید کاغذ دیواری

کاغذ دیواری از عناصر دکوراسیونی است که به فضای داخلی روح می دهد و آن را زیباتر و جذاب تر می کند. کاغذ دیواری انواع گوناگونی دارد و به همین دلیل باید در انتخاب آن دقت زیادی داشت. در این مطلب از مجله دلتا نکات مهمی را که لازم است برای خرید کاغذ دیواری مناسب بدانید با شما مطرح می کنیم.

کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذ دیواری اتاق خواب بهتر است رنگ ملایمی داشته باشد. رنگ‌های گرم باعث می‌شوند فضا صمیمی‌تر شود و رنگ‌های تند مانع خواب راحت خواهند شد..

کاغذ دیواری اتاق پذیرایی

برای اتاق پذیرایی کاغذ دیواری باید با سبک دکوراسیون خانه هماهنگ باشد. همچنین باید به رنگ وسایل دقت و کاغذ دیواری را که ترکیب رنگی هماهنگ با آن‌ها دارد انتخاب کنید. کاغذ دیواری با طرح‌های شلوغ برای دکوراسیون و مبلمان ساده و بدون طرح مناسب است، اگر از طرح‌های پیچیده و شلوغ در کنار مبلمان و وسایل نقش دار استفاده کنید فضا کوچک تر  و در دکوراسیون هرج و مرج و آشفتگی دیده می‌شود.

کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری اتاق کار

کاغذ دیواری‌هایی که رنگ‌های شارپ دارند و یا گل دار و شلوغ اند مناسب برای اتاق کار نیستند. این طرح‌ها باعث جلب توجه و حواس پرتی افراد می‌شوند. برای این فضا بهتر است طرح‌های ساده و یا طرح‌هایی که رسمی‌اند مانند راه راه یا طرح‌های هندسی ظریف را انتخاب کنید. همچنین کاغذ دیواری‌هایی که طرح‌های آن بصورت سایه روشن دیده می‌شوند و یا خودشان بافت و طرح دارند برای اتاق و یا دفتر کار مناسب‌اند.

کاغذ دیواری اتاق کودک

اگر کاغذ دیواری را برای اتاق کودک می‌خواهید انواعی که دارای شخصیت‌های کارتونی مورد علاقه فرزندتان است و یا انواعی که طرح‌های فانتزی و کودکانه و رنگ های شاد و یا ملایم دارند مناسب اند.

انواع کاغذ دیواری عبارتند از

  • کاغذ دیواری کاغذی
  • کاغذ دیواری PVC  با روکش وینیل
  • کاغذ دیواری نانو
  • کاغذ دیواری مخملی
  • کاغذ دیواری سه بعدی

انواع کاغذ دیواری

کاغذ دیواری کاغذی

کاغذ دیواری کاغذی نازک و غیر قابل شستشو است. دوام آن ۱ تا ۲ سال است و نکته‌ای که باید در نظر گرفت این است که به راحتی پاره می‌شود.

کاغذ دیواری PVC با روکش وینیل

کاغذ دیواری PVC با روکش وینیل محکم و دوام آن ۵ سال است و به راحتی پاره نمی‌شود. این نوع کاغذ دیواری قابل شستشو و ضدخش بوده و به همین دلیل گزینه مناسبی برای اتاق کودکان است.

کاغذ دیواری نانو

کاغذ دیواری نانو با تکنولوژی نانو ساخته می‌شود. این نوع کاغذ دیواری علاوه بر تمام ویژگی‌های کاغذ دیواری PVC ، مزیت‌های دیگری نیز دارد:

  • ضد دوده و کثیفی است.
  • ضد حساسیت است.
  • در برابر آفتاب مقاوم است.
  • پاره نمی شود.
  • عایق گرما و صدا است.

همچنین به این دلیل که در ساخت آن از تکنولوژی نانو استفاده شده است قیمت بالاتری نسبت به سایر انواع کاغذ دیواری دارد.

جنس کاغذ دیواری

کاغذ دیواری مخملی

کاغذ دیواری مخملی زمینه‌ای از جنس پارچه یا کاغذ دیواری  PVC دارد که نقش و نگارهای روی آن از جنس مخمل پارچه‌ای یا مخمل پلاستیکی است. وجود نقش و نگارهای مخملی باعث می‌شود تا این نوع کاغذ دیواری قابل شستشو با مواد شوینده نباشد. کاغذ دیواری مخملی معمولا طرح‌های کلاسیک و رنگ‌های تیره دارد. برای خانه‌هایی که سبک دکوراسیون کلاسیک و لوکس دارند بهترین انتخاب است و به خوبی با مبلمان هماهنگ می‌شود. این نوع کاغذ دیواری بسیار خاص و زیباست و از کاغذ دیواری‌های معمولی قیمت بیشتری دارد.

کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی از فاصه چند متری به دلیل طرح‌ها و سایه‌هایی که روی آن داده شده، برجسته دیده می‌شود. همچنین این نوع کاغذ دیواری قابل شستشو بوده و بسیار پرطرفداراست. پس اگر می‌خواهید فضای خاصی داشته باشید و به آن بعد جدیدی بدهید این کاغذ دیواری مناسب است.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

از دیوارها ساده نگذرید!

گاهی اوقات فکر می‌کنیم که دکوراسیون منزل بی‌عیب و نقص است ولی دقیقا زمانی که حس می‌کنیم هم…