نکات کلیدی در انتخاب کاغذ دیواری

۱۷
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کاغذ دیواری عنصری دکوری است که برای زیباتر کردن فضا به کار می‌رود. اما برای انتخاب کاغذ دیواری باید مواردی را در نظر داشته باشید و به آن‌ها دقت کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.
خرید کاغذ دیواری

کاغذ دیواری از عناصر دکوراسیون است که به فضای داخلی روح می‌دهد و آن را زیباتر و جذاب‌ تر می‌‌کند. کاغذ دیواری انواع گوناگونی دارد و به همین دلیل باید در انتخاب آن دقت زیادی داشت. در این مطلب از مجله دلتا نکات مهمی را که لازم است برای خرید کاغذ دیواری مناسب بدانید با شما مطرح می‌کنیم.

کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذ دیواری اتاق خواب بهتر است رنگ ملایمی داشته باشد. رنگ‌های گرم باعث می‌شوند فضا صمیمی‌تر شود و رنگ‌های تند مانع خواب راحت می‌شوند.

کاغذ دیواری اتاق پذیرایی

برای اتاق پذیرایی کاغذ دیواری باید با سبک دکوراسیون خانه هماهنگ باشد. همچنین باید به رنگ وسایل دقت شود. کاغذ دیواری که ترکیب رنگی هماهنگ با وسایل دارد را انتخاب کنید. کاغذ دیواری با طرح‌های شلوغ برای دکوراسیون و مبلمان ساده و بدون طرح مناسب است. اگر از طرح‌های پیچیده و شلوغ در کنار مبلمان و وسایل نقش‌دار استفاده کنید فضا کوچک‌تر  و در دکوراسیون هرج و مرج و آشفتگی دیده می‌شود.

کاغذ دیواری سه بعدی

انواع کاغذ دیواری عبارتند از

  • کاغذ دیواری کاغذی
  • کاغذ دیواری PVC  با روکش وینیل
  • کاغذ دیواری نانو
  • کاغذ دیواری مخملی
  • کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری کاغذی

کاغذ دیواری کاغذی نازک و غیر قابل شستشو است. دوام آن ۱ تا ۲ سال است و نکته‌ای که هنگام خرید کاغذ دیواری باید در نظر گرفت این است که به راحتی پاره می‌شود.

کاغذ دیواری PVC با روکش وینیل

کاغذ دیواری PVC با روکش وینیل محکم و دوام آن ۵ سال است و به راحتی پاره نمی‌شود. این نوع کاغذ دیواری قابل شستشو و ضدخش بوده و به همین دلیل گزینه مناسبی برای اتاق کودکان است.

کاغذ دیواری نانو

کاغذ دیواری نانو با تکنولوژی نانو ساخته می‌شود. هنگام خرید کاغذ دیواری نانو علاوه بر تمام ویژگی‌های کاغذ دیواری PVC، مزیت‌های زیر را نیز دارد:

  • ضد دوده و کثیفی است.
  • ضد حساسیت است.
  • در برابر آفتاب مقاوم است.
  • پاره نمی شود.
  • دارای عایق گرما و صدا است.

جنس کاغذ دیواری

کاغذ دیواری مخملی

کاغذ دیواری مخملی زمینه‌ای از جنس پارچه یا کاغذ دیواری PVC دارد که نقش و نگارهای روی آن از جنس مخمل پارچه‌ای یا مخمل پلاستیکی است. وجود نقش و نگارهای مخملی باعث می‌شود تا این نوع کاغذ دیواری قابل شستشو با مواد شوینده نباشد.
کاغذ دیواری مخملی معمولا طرح‌های کلاسیک و رنگ‌های تیره دارد. برای خانه‌هایی که سبک دکوراسیون کلاسیک و لوکس دارند، بهترین انتخاب است و به خوبی با مبلمان هماهنگ می‌شود. این نوع کاغذ دیواری بسیار خاص و زیباست و از کاغذ دیواری‌های معمولی قیمت بیشتری دارد.

کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی از فاصله چند متری به دلیل طرح‌ها و سایه‌هایی که روی آن داده شده، برجسته دیده می‌شود. همچنین این نوع کاغذ دیواری قابل شستشو بوده و بسیار پرطرفدار است. پس اگر می‌خواهید فضای خاصی داشته باشید و به آن بعد جدیدی بدهید این کاغذ دیواری مناسب است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب دکوراسیون اتاق های بدون پنجره را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

ترفندهای نظم دادن به دکوراسیون خانه

تقارن، یک روش طبیعی برای نظم دادن به دکوراسیون خانه است. این روش تعادل بصری را حفظ می‌کند.…