خانه دکوراسیون ترفندهایی برای دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل

ترفندهایی برای دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
چیدمان دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل یک کار هنرمندانه است. نحوه چیدن وسایل در پذیرایی مستطیل شکل در زیبایی و جذابیت خانه تأثیر به سزایی دارد.
دکوراسیون پذیرایی مستطیل

شکل هندسی هر خانه‌ای، یک چیدمان خاصی را می‌پذیرد. مثلاً چیدمان یک پذیرایی مربع شکل با چیدمان یک پذیرایی مستطیل شکل کاملا متفاوت است. وقتی می‌خواهید خانه‌ای را بخرید، اگر پذیرایی آن مستطیل شکل باشد، در بدو ورود به خانه احساس می‌کنید که وارد یک تونل تنگ و باریک شده‌اید. ولی با چیدمان صحیح این نوع پذیرایی‌ها می توان شکل آن را تغییر داد، به نحوی که احساس خوبی به افرادی که به خانه وارد می‌شوند، می‌دهد.در ادامه این بخش از مجله دلتا درباره ترفندهای دکوراسیون پذیرایی مستطیل صحبت خواهیم کرد، همراه ما باشید.

پذیرایی کوچک

قبل از شروع چیدمان پذیرایی ابتدا باید ابعاد آن را اندازه گیری  و سپس وسایل مورد نیاز با پذیرایی را از قبیل مبلمان، تلویزیون، میز ناهارخوری و … تهیه کنیم. در این قسمت ترفندهایی برای چیدمان صحیح پذیرایی مستطیل شکل ارائه خواهیم داد.

نکته اول این است که محل شومینه، درها و پنجره ها را بررسی و بعد با توجه به آن‌ها محل مبلمان ها و تلویزیون را تعیین کنیم.

اگر صاحب یک خانه با پذیرایی مستطیل شکل کوچک هستید، بهتر است از مبلمان راحتی استفاده کرده و مبلمان را یک طرف سالن پشت به دیوار بچینید و روبروی آن تلویزیون را قرار دهید. دقت داشته باشید که اگر پذیرایی شما دارای شومینه است، سعی کنید مبلمان را به گونه‌ای بچینید که جلوی شومینه را اشغال نکند. همچنین از قرار دادن وسایل اضافی در پذیرایی خودداری کنید تا فضا را کوچک تر و دلگیر نکند.

پذیرایی بزرگ

اما اگر خانه‌ای با پذیرایی مستطیل شکل بزرگ دارید، به جای یک دست مبلمان می‌توانید از دو دست مبلمان استفاده کرده که یک دست را مبلمان راحتی و دست دوم را مبلمان مجلسی یا استیل انتخاب کنید. مبلمان راحتی را سمت شومینه و مبلمان مجلسی را در طرف دیگر بگذارید. با این دو دست مبلمان، خانه به دو قسمت تقسیم می‌شود و جدا کننده آن‌ها می‌تواند وسایل تزیینی باشد یا اینکه هر دست مبلمان را به صورت گرد و پشت به هم بچینید. فقط دقت داشته باشید که رنگ مبلمان‌ها باید  همخوانی داشته باشند.

همچنین در پذیرایی‌های مستطیل شکل بزرگ می‌توانید بجای استفاده از دو دست مبل، یک طرف پذیرایی را که قسمت نشیمن خانه است با یک دست مبل و طرف دیگر را که فضای غذاخوری است با میز ناهارخوری پر کنید. در این حالت نیز رنگ مبلمان و میز ناهارخوری باید همخوانی داشته باشند.

دکوراسیون پذیرایی

رنگ ها نیز در زیبایی پذیرایی تأثیر منحصر به فردی دارند. انتخاب رنگ مبلمان و بقیه دکوراسیون و وسایل سالن پذیرایی بستگی به سلیقه صاحب خانه دارد. رنگ های گرم و شاد مثل نارنجی و قرمز باعث ایجاد فضایی گرم در خانه می‌شود و صمیمیت بین اعضا را بیشتر می‌کند. همچنین رنگ‌های سرد مثل آبی و سبز، استرس و خستگی را از افراد دور می‌کند.

استفاده از رنگ‌های شاد در خانه‌هایی که ممکن است بعضی از اعضای آن افسردگی داشته باشند، بسیار تأثیرگذار خواهد بود و به روند بهبودی آن‌ها کمک خواهد کرد همچنین تاثیر زیادی در بزرگتر نشان دادن فضای خانه دارد. رنگ های سیاه و سفید نیز جز رنگ‌های خنثی محسوب می‌شوند. ترکیب این دو رنگ با هم یک دکوراسیون شیک و منحصر به فرد ارائه می کند که معمولاً با هر سلیقه ای سازگار است.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

نکات جذاب تزیین دیوار پشت کاناپه

کاناپه‌ای که در مقابل یک دیوار قرار می‌گیرد، حتی اگر ظاهر بسیار زیبا و شیکی داشته باشد، گا…