ترفندهایی برای دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل

۱۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
چیدمان دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل یک کار هنرمندانه است. نحوه چیدن وسایل در پذیرایی مستطیل شکل در زیبایی و جذابیت خانه تأثیر به سزایی دارد.
دکوراسیون پذیرایی مستطیل

شکل هندسی هر خانه‌ای، یک چیدمان خاصی را می‌پذیرد. بعنوان مثال چیدمان یک پذیرایی مربع شکل با چیدمان یک پذیرایی مستطیل شکل کاملا متفاوت است. وقتی می‌خواهید خانه‌ای را بخرید، اگر پذیرایی آن مستطیل شکل باشد، در بدو ورود به خانه احساس می‌کنید که وارد یک تونل تنگ و باریک شده‌اید. ولی با چیدمان صحیح این نوع پذیرایی‌ها، می‌توان شکل آن را تغییر داد، به نحوی که احساس خوبی به افرادی که به خانه وارد می‌شوند، می‌دهد. در این مطلب از مجله دلتا درباره ترفندهای دکوراسیون پذیرایی مستطیل صحبت خواهیم کرد.

پذیرایی کوچک

قبل از شروع چیدمان پذیرایی ابتدا باید ابعاد آن را اندازه گیری کنیم. سپس وسایل مورد نیاز با پذیرایی از قبیل مبلمان، تلویزیون، میز ناهارخوری و … را تهیه کنیم. در این قسمت ترفندهایی برای چیدمان صحیح پذیرایی مستطیل شکل ارائه خواهیم داد. نکته اول این است که محل شومینه، درها و پنجره‌ها را بررسی کرده و بعد با توجه به آن‌ها محل مبلمان و تلویزیون را تعیین کنیم.

پذیرایی مستطیل شکل کوچک

اگر صاحب یک خانه با پذیرایی مستطیل شکل کوچک هستید، بهتر است از مبلمان راحتی استفاده کنید. مبلمان را یک طرف سالن، پشت به دیوار بچینید و روبروی آن تلویزیون را قرار دهید. دقت داشته باشید که اگر پذیرایی شما دارای شومینه است، سعی کنید مبلمان را به گونه‌ای بچینید که جلوی شومینه را اشغال نکند. همچنین از قرار دادن وسایل اضافی در پذیرایی خودداری کنید تا فضا را کوچک‌ و دلگیر نکند.

پذیرایی بزرگ

پذیرایی مستطیل شکل بزرگ

اما اگر خانه‌ای با پذیرایی مستطیل شکل بزرگ دارید، به جای یک دست مبلمان می‌توانید از دو دست مبلمان استفاده کنید. یک دست را مبلمان راحتی و دست دوم را مبلمان مجلسی یا استیل انتخاب کنید. مبلمان راحتی را سمت شومینه و مبلمان مجلسی را در طرف دیگر بگذارید. با این دو دست مبلمان، خانه به دو قسمت تقسیم می‌شود و جدا کننده آن‌ها می‌تواند وسایل تزیینی باشد. می‌توانید هر دست مبلمان را به صورت گرد و پشت به هم بچینید. فقط دقت داشته باشید که رنگ مبل ها باید همخوانی داشته باشند.

همچنین در پذیرایی‌های مستطیل شکل بزرگ می‌توانید بجای استفاده از دو دست مبل، یک طرف پذیرایی را که قسمت نشیمن خانه است یک دست مبل قرار دهید. طرف دیگر را که فضای غذاخوری است با میز ناهارخوری پر کنید. در این حالت رنگ مبلمان و میز ناهارخوری باید همخوانی داشته باشند.

دکوراسیون پذیرایی

تاثیر رنگ‌ها

رنگ ها نیز در زیبایی پذیرایی تأثیر منحصر به فردی دارند. انتخاب رنگ مبلمان و بقیه وسایل سالن پذیرایی بستگی به سلیقه صاحب خانه دارد. رنگ‌های گرم و شاد مثل نارنجی و قرمز باعث ایجاد فضایی گرم در خانه می‌شود و صمیمیت بین اعضا را بیشتر می‌کند. همچنین رنگ‌های سرد مثل آبی و سبز، استرس و خستگی را از افراد دور می‌کند.

استفاده از رنگ‌های شاد در خانه‌هایی که ممکن است بعضی از اعضای آن افسردگی داشته باشند، بسیار تأثیرگذار خواهد بود. همچنین تاثیر زیادی در بزرگتر نشان دادن فضای خانه دارد. رنگ‌های سیاه و سفید نیز جزء رنگ‌های خنثی محسوب می‌شوند. ترکیب این دو رنگ با هم یک دکوراسیون شیک و منحصر به فرد ارائه می کند که معمولاً با هر سلیقه‌ای سازگار است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب ترفندهای افزایش نور طبیعی در دکوراسیون داخلی را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

با این ترفندها خانه خود را بزرگ‌تر کنید!

استفاده هوشمندانه از هر بخش فضا برای نگهداری وسایل، اولین راه حلی است که می‌تواند محدودیت …