دانلود اپلیکیشن مجله دلتا
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا

آپارتمان‌های زیر متری ۲۰ میلیون در تهران

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کمبود آپارتمان‌هایی با قیمت کمتر از ۲۰ میلیون تومان در هر مترمربع شرایط خرید مسکن برای متقاضیان مصرفی را در تهران دشوار کرده است.
قیمت هر متر آپارتمان

آخرین گزارش رسمی از تحولات بازار مسکن شهر تهران حاکی است که میانگین قیمت هر متر آپارتمان مسکونی در شهر تهران به حدود ۱۹ میلیون تومان رسیده است.

به گزارش مجله دلتا روند رشد قیمت طی ماه‌های اخیر سبب شده تا شرایط برای خریداران مصرفی در بازار مسکن سخت‌تر از گذشته شود و به ناچار بخش عمده‌ای از آنها از بازار خارج شوند.

در این میان معدودی از متقاضیان مصرفی در بازار که تلاش دارند به هر شکل ممکن تقاضای بالقوه خود را بالفعل کنند برای یافتن آپارتمان موردنظر و متناسب با بودجه خود با سختی بیشتری مواجه شده‌اند.

مشاوران املاک در مناطق نیمه جنوبی پایتخت عنوان می‌کنند: هم‌اکنون تعداد محدودی از آپارتمان‌های عرضه‌شده برای فروش در بازار، قیمت پیشنهادی کمتر از متری ۲۰ میلیون تومان دارند. نکته جالب آنکه حتی مالکان در مناطق کم برخوردار نیز این انتظار را دارند که ملک خود را با قیمت نزدیک به میانگین قیمت آپارتمان در شهر تهران به فروش برسانند.

این موضوع درخصوص آپارتمان‌های نوساز و کمتر از ۵ سال بیشتر قابل مشاهده است. از‌این‌رو بی‌تردید از میان گزینه‌های موجود برای این گروه از خریداران، رفتن سراغ واحدهای مسکونی با عمربنای بیش از ۱۵ سال است.

به گفته آنها هر چند در شرایط موجود بخش اندکی از سازنده‌ها به‌دلیل ناپایداری وضعیت اقتصادی، حاضر به پیش فروش واحدهای مسکونی پروژه خود هستند؛ اما اگر چنین گزینه‌ای در یک منطقه برای خریداران وجود داشته باشد، بهترین گزینه محسوب خواهد شد.

در جدول زیر جدیدترین قیمت خرید آپارتمان با قیمت کمتر از ۲۰ میلیون تومان در هر مترمربع ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

قیمت آپارتمان در تهران

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “قیمت رهن کامل آپارتمان‌های زیر ۶۰ متر” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

قدیمی ترین کشورهای جهان

قدیمی‌ترین کشورهای جهان کدامند؟

قدیمی ترین کشور جهان کجاست؟ آیا می‌توان پاسخ دقیقی به این پرسش داد؟ تمدن بشر هزاران سال قبل در این کره خاکی شکل گرفت و کشورها به‌تدریج معنای امروزی خود را پیدا کردند.

تبلیغات

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر