دانلود اپلیکیشن مجله دلتا
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا

قیمت مسکن در محله‌های ارزان تهران

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مطابق با آمارهای رسمی سه منطقه 18، 20 و 17 به ترتیب ارزان‌ترین مناطق تهران برای خرید مسکن گزارش شده است.
خرید آپارتمان در مناطق ارزان تهران
نگاهی به آگهی‌های خرید آپارتمان در مناطق ارزان تهران نشان می‌دهد که این محله‌ها طی روزهای اخیر با کمبود آگهی فروش مواجه شده‌ و تنها تعداد محدودی آپارتمان برای فروش در این مناطق در سامانه‌های مجازی قابل جست‌وجو است.
به گزارش مجله دلتا البته از آنجا که عمده معاملات خرید و فروش مسکن در این مناطق به‌صورت سنتی و با مراجعه متقاضیان به بنگاه‌های مسکن انجام می‌شود تعداد آگهی‌هایی که این روزها در دسترس متقاضیان خرید وجود دارد به‌طور قطع بیشتر از تعدادآگهی‌‌هایی است که صرفا در فضای مجازی معرفی شده‌اند. اما مشکل و معضل کمبود عرضه در این مناطق نسبت به برخی دیگر محله‌ها و مناطق پایتخت مشهود است.

مطابق با آمارهای رسمی مربوط به تحولات بازار مسکن در خرداد امسال، منطقه ۱۸ ارزان‌‌ترین منطقه پایتخت به لحاظ میانگین قیمت فروش آپارتمان بوده است. در خرداد ماه هر متر مربع آپارتمان مسکونی در این منطقه به طور میانگین حدود ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش رسید که این میزان کمترین سطح میانگین قیمت فروش مسکن در میان ۲۲ منطقه شهر تهران است.

بعد از منطقه ۱۸ منطقه ۲۰ شهر تهران ارزان‌ترین منطقه پایتخت به لحاظ قیمت مسکن است. میانگین قیمت فروش هر مترمربع آپارتمان در این منطقه در خرداد ماه به ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید. منطقه ۱۷ شهر تهران با میانگین قیمت ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان نیز سومین منطقه پایتخت به لحاظ کمترین سطح میانگین قیمت فروش آپارتمان است. فقط در این سه منطقه میانگین قیمت فروش هر متر مربع مسکن در خردادماه کمتر از ۱۰ میلیون تومان گزارش شده است. بعد از این سه منطقه، مناطق ۱۵ و ۱۹ تهران با میانگین قیمت هر مترمربع ۱۰ میلیون تومان ارزان‌ترین مناطق شهر تهران در معاملات مسکن خردادماه بوده‌اند.

در جدول زیر جدیدترین قیمت خرید آپارتمان در مناطق ارزان تهران ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

سه منطقه ارزان تهران

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “قیمت رهن کامل آپارتمان‌های زیر ۶۰ متر” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

ارزان ترین کشورهای جهان

ارزان‌ترین کشورهای جهان کدام‌اند؟

با توجه به مشکلات عرض و ویزا، امکان مسافرت به خیلی از کشور‌ها برای ما ایرانیان، سخت و گاهی اوقات غیر ممکن است و مقرون به صرفه نیست. در این بخش از مجله دلتا ارزان ترین کشورهای جهان را به شما معرفی می‌کنیم.

تبلیغات

جدیدترین مطالب