ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا
خانه گزارش های ملکی قیمت رهن کامل آپارتمان‌های زیر ۶۰ متر

قیمت رهن کامل آپارتمان‌های زیر ۶۰ متر

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تمایل موجران به عرضه آپارتمان‌های اجاره‌ای نقلی خود به‌صورت رهن کامل، می‌تواند به نفع یک گروه از مستاجران که پرداخت اجاره ماهانه را دشوارتر از تامین ودیعه می‌دانند، تمام شود.
آپارتمان تا 60 متر مربع

نگاهی به آگهی‌های فروش آپارتمان تا ۶۰ متر مربع در تهران نشان می‌دهد که تعداد این آپارتمان‌های نقلی که اجاره‌بهای پیشنهادی آنها از سوی موجر به‌صورت «رهن کامل» اعلام شده است، در حال افزایش است.

به گزارش مجله دلتا واسطه‌های ملکی افزایش آپارتمان‌های رهن کامل در بازار واحدهای نقلی تا ۶۰ مترمربع را عمدتا به شرایط رونق در بورس مرتبط می‌دانند. شواهدی که آنها از بازار اجاره دریافت کرده‌اند نشان می‌دهد امسال حتی برخی از مستاجران که پیش‌تر با قرارداد ترکیبی از رهن و اجاره در یک واحد آپارتمان سکونت داشته‌اند، به دلیل اصرار موجر به تمدید قرارداد صرفا به شکل رهن کامل، ناگزیر به جابه‌جایی شده‌اند.

تمایل موجران به عرضه آپارتمان‌های اجاره‌ای نقلی خود، به‌صورت رهن کامل می‌تواند به نفع یک گروه از مستاجران که همواره پرداخت اجاره ماهانه را دشوارتر از تامین ودیعه می‌دانند، تمام شود؛ اما این منفعت مشروط به آن است که قیمت پیشنهادی عادلانه باشد. در برخی از محله‌های مصرفی تهران در حالی که ارزش آپارتمان‌های اجاره‌ای تا سال گذشته در قراردادهای رهن کامل زیر مترمربعی ۲ میلیون تومان بوده، اکنون قیمت‌های پیشنهادی به بهای مترمربعی ۳ میلیون تومان رهن مشاهده می‌شود که از استطاعت خانوارهای مستاجر ساکن در این مناطق به مراتب بالاتر است. طبیعی است مستاجرانی که قدرت پرداخت ودیعه آنها برای یک واحد آپارتمان رهنی ۵۰ مترمربعی حداکثر ۱۰۰ میلیون تومان بوده، امکان افزایش ۵۰ میلیون تومانی این رقم را برای تمدید قرارداد در سال جاری ندارند؛ آن هم بدون اینکه بر مطلوبیت واحد اجاری آنها افزوده شود.

در جدول زیر جدیدترین آگهی‌‌های فروش آپارتمان تا ۶۰ متر مربع در تهران ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

رهن و اجاره آپارتمان 60 متری

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “وام ودیعه مسکن به کدام خانه‌ها تعلق می‌گیرد؟” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن

تغییر دکوراسیون نشیمن با یک انتخاب هوشمندانه

برای اینکه بتوانید خانه‌ای زیبا داشته باشید باید به تمام نکات و الزامات در طراحی منزل خود دقت کنید. اتاق نشیمن یکی از مهم‌ترین بخش‌های خانه در طراحی و چیدمان دکوراسیون است. در چیدمان این بخش باید تمام دقت و امکانات به کار گرفته شود تا حساس‌ترین نقطه خانه که مرکز اصلی توجهات است به بهترین نحو ممکن ساخته و پرداخته شود.

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر