مبلمان مناسب خانه های کوچک

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کدام مبل مناسب خانه های کوچک است؟ بی ‎مقدمه بگوییم: برای مبله کردن خانه ‎های کوچک می ‎توانید از مبل‌ های ال، یا یک کاناپه تک به همراه چند صندلی، یا یک نیم ست و یا یک دست کامل یا ناقص مبلمان ظریف و جمع و جور استفاده کنید که دارای کمترین حد از انحنا و دسته باشند.
مبل مناسب خانه های کوچک

در بهترین ‎حالت برای تهیه مبل مناسب خانه های کوچک، می ‎توانید از مبل‌ هایی استفاده کنید که اصولاً فاقد دسته باشند و اسکلت‌ بندی آن‌ ها کاملاً بدون انحنا و در قالب خطوط مستقیم عمودی و افقی و نیز به گونه ‎ای طراحی شده باشند که بتوانند در کنج خانه نیز قرار گیرند تا امکان استفاده بهینه از فضای کوچک خانه شما به حداکثر خود برسد. چنین مبلمانی غالباً همان مبل ال خواهد بود. با صفحه دکوراسیون مجله دلتا همراه باشید.

مبل ال، گزینه مطرح مبل مناسب خانه های کوچک

ما معمولا مبل‌‌های ال را به صورت مبل‌های راحتی نه چندان زیبا و با کیفیت می‎ شناسیم اما امروزه انواع مدل‌های مبلمان ال به قدری متنوع‎اند که هر سلیقه‌ ای را می ‎توانند راضی نگه دارند. امروزه حتی مبل‌ های سلطنتی نیز به شکل مبل ال طراحی می ‎شوند که تنها در دو انتها دسته دارند. این مبل‌ ها از نظر بلندی پایه و تاج‌ ها و منبت ‎کاری و … کاملاً شبیه مدل های سبک مبل سلطنتی است با این تفاوت که همچون مبل‌ های ال در کنار هم قرار می ‎گیرند و تنها در دو انتها از دسته برخوردارند.

تهیه مبل مناسب

خلاصه اینکه هر نوع مبلی را که بپسندید نوع ال آن هم وجود دارد . البته مبل‌ های ال که به عنوان مبل مناسب خانه‌های کوچک انتخاب می‎‎شوند عمق کمی دارند و کوتاه‎اند هم به لحاظ اندازه بدنه و هم ارتفاع پشتی، تا فضا را کمتر پر کنند و گاه بهتر است که کلاً بدون پایه باشند تا ارتفاع آن‌ها به حداقل برسد. بنابراین هنگام انتخاب مبل مناسب برای خانه های کوچک، به اندازه پایه‌ ها، بدنه و پشتی دقت کنید.

همچنین در ساخت برخی مبل‌ های ال از چوب و در برخی دیگر از چرم، شیشه و روکش‌ های شبه فلز یا شبه شیشه استفاده می ‎شود که دسته اول حس و حال گرمتر و دنج‎ تری به خانه شما می‎‎بخشند و دسته دوم جلوه مدرن‌ تری ایجاد می‎کنند که شما می ‎توانید بسته به سلیقه و علاقه خود از میان انواع مختلف مبل ال دست به انتخاب بزنید.

همچنین مبل های ال گرد وارد بازار شده‌ اند که بسیار چشم نوازاست؛ همانطور که می ‎دانید خطوط بدون زاویه، نرم‌ تر، مهربان‌ تر و همچنین نوازشگرتر از خطوط دارای کنج و زاویه‎اند. این مبل‌ ها می‎‎توانند یکی از عناصر یک دکوراسیون مدرن و به روز باشند و حس و حال صمیمی‌ تری را به دکوراسیون منزل شما ببخشند؛ زیرا می‎‎توانند به راستی میهمانان شما را کنار و دور هم بنشانند.

انواع مبل

۴ انتخاب مطرح برای تهیه مبل مناسب خانه‌های کوچک

  • مبل ال
  • کاناپه تک به همراه هر نشیمن دیگری که می‎ پسندید از پاف و صندلی‎ های خاص و معمولی گرفته تا مبل تک
  • نیم ست
  • یک ست کامل یا ناقص از مبل‌ های جمع و جور با دسته های کوچک یا تقریبا حذف شده

ابتدای مقاله، در مورد مبل ال به تفصیل صحبت کردیم، اما اگر شما به هر دلیل مبل‌ های ال را دوست ندارید و در پی یک ست مبل مناسب برای خانه های کوچک هستید، گمان نکنید که به دلیل کوچک بودن خانه مجبور به تهیه مبل‎های خاص و محدودی هستید.

بلکه شما می‌ توانید یک کاناپه تک از مدل مبل مورد علاقه خود خریداری کنید و با اضافه کردن چند پاف ،صندلی یا مبل تک خاص، که می‎ تواند لزوما از مدل کاناپه هم نباشد، یک نیم ست درست کنید. مطمئن باشید که اگر این کارها را با سلیقه و دقت انجام دهید خانه شما زیبا خواهد شد

مبلمان ال

کیفیت برای دکوراسیون‌ هایی که با محدودیت‌ های عمومی مواجه اند یک نکته کلیدی است. کیفیت خوب اجزای دکوراسیونی که انتخاب می ‎کنید موجب جلوه بیشتر و راحتی بیشتر می‎شود که کاملاً نقص های احتمالی دکوراسیون شما را می‎ پوشاند.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

سرسبزی راه پله شما با گلدان‌های زیبا

تزیین راه پله با گلدان ایده جذابی است که زیبایی را مهمان راه‌پله‌های شما می‌کند و باعث جذا…