ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا
خانه گزارش های ملکی وام ودیعه مستاجران، جزییات پرداخت

وام ودیعه مستاجران، جزییات پرداخت

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
قرار است از محل منابع ۷۵ هزار میلیارد تومانی که برای مبارزه با کرونا تخصیص داده شده به منظور کمک به مستاجران نیازمند، وام ودیعه مسکن پرداخت شود.
وام ودیعه مسکن مستاجران

بر اساس اعلام وزیر راه و شهرسازی، حداکثر متراژ واحد مسکونی برای برخورداری از وام ودیعه مسکن مستاجران در تهران ۷۵ متر و در سایر شهرها ۹۰ متر در نظر گرفته شده است.

به گزارش مجله دلتا محمد اسلامی با بیان جزییاتی از تسهیلات کمک‌هزینه ودیعه مسکن، اظهار داشت: قرار است، کمیته تامین منابع ستاد ملی مبارزه با کرونا با محوریت بانک مرکزی، بخشی از منابع ۷۵ هزار میلیارد تومانی را که برای مبارزه با کرونا تخصیص داده شده است برای کمک به مستاجران نیازمند در نظر گرفته شود.

وی افزود: بر اساس تصمیم‌گیری‌های انجام‌شده به منظور پرداخت این تسهیلات، واحد مسکونی که در اختیار مستاجران قرار دارد باید مطابق با الگوی مسکن باشد؛ به این معنا که حداکثر متراژ واحد مسکونی مستاجران تهرانی برای بهره‌مندی از این تسهیلات ۷۵ و در سایر شهرهای کشور ۹۰ متر مربع در نظر گرفته شده است.

وزیر راه و شهرسازی نکته مهم دیگر برای پرداخت وام ودیعه را وجود قرارداد رسمی اجاره، میان موجر و مستاجر دانست و گفت: این تسهیلات پس از نهایی‌شدن به‌عنوان وام ودیعه مسکن مستاجران از طریق شبکه بانکی در اختیار مالکان قرار می‌گیرد و مستاجران صرفا کارمزد تسهیلات را پرداخت می‌کنند.

پیش از این طی مصوبه‌ای در ستاد ملی مقابله کرونا به منظور جلوگیری از افزایش قیمت‌های غیرمنطقی و خودسرانه، حداکثر میزان افزایش اجاره بها در هر شهر اعلام و تلاش شد تا بخشی از ودیعه مسکن و تسهیلاتی که این ستاد درنظر گرفته، به مستاجرانی ارائه شود که در گروه‌های هدف قرار می‌گیرند و واحدهای مسکونی آنان برابر الگوی طرح جامع مسکن است.

 محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسهیلات ستاد مقابله با کرونا گفته بود: این بسته حمایتی به عنوان کمک به ودیعه مسکن افرادی است که با هماهنگی بانک‌های عامل در اختیار مالک (موجر) قرار می‌گیرد و مستاجران فقط کارمزد آن را پرداخت می‌کنند؛ اصل ودیعه نیز در زمان سررسید قرارداد به بانک مسترد می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “نرخ اجاره در مناطق مختلف تهران” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن

تغییر دکوراسیون نشیمن با یک انتخاب هوشمندانه

برای اینکه بتوانید خانه‌ای زیبا داشته باشید باید به تمام نکات و الزامات در طراحی منزل خود دقت کنید. اتاق نشیمن یکی از مهم‌ترین بخش‌های خانه در طراحی و چیدمان دکوراسیون است. در چیدمان این بخش باید تمام دقت و امکانات به کار گرفته شود تا حساس‌ترین نقطه خانه که مرکز اصلی توجهات است به بهترین نحو ممکن ساخته و پرداخته شود.

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر