ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا
خانه گزارش های ملکی نرخ اجاره در مناطق مختلف تهران

نرخ اجاره در مناطق مختلف تهران

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در روزهای اخیر موجران در مواجهه با مستاجرانی با بودجه پایین‌تر از قیمت پیشنهادی، از قیمت خود عقب نشسته‌اند.
قیمت روز اجاره آپارتمان
قیمت روز اجاره آپارتمان در تهران نشان‌دهنده تمایل موجران به افزایش اجاره‌بهاست اما در روزهای اخیر انعطاف قیمتی نیز در میان برخی موجران از سوی واسطه‌ها گزارش شده است.

به گزارش مجله دلتا هنوز مقیاس دقیقی از میزان تاثیرگذاری تصمیم دولت درخصوص اعلام سقف افزایش اجاره‌بها در تهران و دیگر شهرهای کشور بر شرایط بازار اجاره وجود ندارد و در این میان واسطه‌های ملکی می‌توانند به‌عنوان حلقه واسط معاملات اجاره و فروش، اطلاعات اولیه را از آخرین وضعیت بازار و میزان همراهی موجران با این مصوبه ارائه کنند. البته با توجه به گذشت مدت کوتاهی از این مصوبه از یک‌سو و همزمان شدن این ماجرا با اوج‌گیری دوباره کرونا که سبب شده مستاجران و متقاضیان اجاره از مراجعات حضوری و بازدید فایل‌های موجود حذر کنند، آنچه واسطه‌های ملکی عنوان می‌کنند نیز چندان فراگیر نیست.

با این حال تحقیقات میدانی از ضلع سوم معاملات اجاره یعنی واسطه‌ها حاکی است در روزهای اخیر موجرانی که در زمان روبه‌رو شدن با تقاضای مستاجر با بودجه پایین‌تر از قیمت پیشنهادی اولیه آنها، از قیمت خود عقب نشسته‌اند و مقدار اجاره‌بهای ماهانه را کاهش داده‌اند تا هماهنگی بیشتری با توان متقاضی اجاره پیدا کند، بیشتر از خرداد بوده است.

البته بررسی آگهی‌های اجاره موجود نزد بنگاه‌های ملکی نشان می‌دهد قیمت‌های پیشنهادی پرت و نجومی در بازار اجاره‌بها چه در مورد آگهی‌های رهن کامل و چه در مورد رهن و اجاره همچنان وجود دارد و تعدادشان کم نیست. باید دید در روزهای آینده دامنه اثرگذاری اخبار مربوط به تعیین سقف برای اجاره‌بها تا سقف ۲۵درصد در تهران، تا چه اندازه موجران حاضر در بازار را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

در جدول زیر قیمت روز اجاره آپارتمان در تهران ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

نرخ اجاره

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “ودیعه مسکن مستاجران را دولت می‌پردازد” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن

تغییر دکوراسیون نشیمن با یک انتخاب هوشمندانه

برای اینکه بتوانید خانه‌ای زیبا داشته باشید باید به تمام نکات و الزامات در طراحی منزل خود دقت کنید. اتاق نشیمن یکی از مهم‌ترین بخش‌های خانه در طراحی و چیدمان دکوراسیون است. در چیدمان این بخش باید تمام دقت و امکانات به کار گرفته شود تا حساس‌ترین نقطه خانه که مرکز اصلی توجهات است به بهترین نحو ممکن ساخته و پرداخته شود.

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر