ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا اپلیکیشن مجله دلتا را دانلود کنید
خانه گزارش های ملکی ردپای قیمت‌های عجیب در بازار مسکن

ردپای قیمت‌های عجیب در بازار مسکن

۰
0
تازه‌ترین گزارش‌ها از ردپای قیمت‌های عجیب در بازار مسکن و سردرگمی مالکان خبر می‌دهد.
آگهی آپارتمان های مسکونی در تهران
بررسی آگهی آپارتمان های مسکونی در تهران طی یک هفته گذشته نشان می‌دهد که بازار مسکن به یک سردرگمی قیمتی از سوی مالکان دچار شده است.

به گزارش مجله دلتا مطابق آمار رسمی منتشر شده از سوی دفتر اقتصاد مسکن و همچنین بانک مرکزی، میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان مسکونی در شهر تهران در پایان فصل بهار به حدود ۱۹ میلیون تومان رسید که در مقایسه با اردیبهشت‌ماه ۹۹ رشد حدود ۷/ ۱۱ درصدی را تجربه کرد. با شروع فصل تابستان نیز قیمت‌های پیشنهادی تحت تاثیر روند سایر بازارهای موازی همچون سکه، ارز و بورس و همچنین انتظارات تورمی سمت عرضه در بازار مسکن، به رشد خود ادامه دادند.

در مقابل گروهی از سازندگان و مالکان که با مشاهده شرایط بازار طی چندماه گذشته تصمیم قطعی به فروش واحد مسکونی و تبدیل به احسن آن پیدا کردند، سعی کردند اندکی قیمت پیشنهادی خود را تعدیل کنند.

رفتار این دو گروه از مالکان در بازار مسکن (گروهی که هنوز تصمیم قطعی برای فروش ندارند و گروه دوم که تصمیم قطعی دارند) سبب شده تا در عمده مناطق شهر تهران، قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های مسکونی مشابه، متفاوت از یکدیگر و با اختلاف قیمت تعیین شود. به‌طوری‌که در برخی مناطق قیمت‌های عجیب و غریب بدون توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه یا شرایط ملک از سوی مالک پیشنهاد شده است که سبب می‌شود تفاوت قیمتی قابل توجهی میان آگهی ‌های منطقه به وجود آید. این موضوع هم در مناطق لوکس شمالی شهر تهران و هم در مناطق مصرفی قابل مشاهده است.

در جدول زیر جدیدترین آگهی آپارتمان های مسکونی در تهران ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

آپارتمان تهران

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “آخرین تحولات بازار مسکن شهر تهران” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

در بازار اجاره خانه چه خبر است؟

قواعد بازار اجاره آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ با سایر گروه‌های متراژی قدری متفاوت است. در این …

پیشنهاد سردبیر

توقیف ملک

توقیف ملک برای مهریه

امروزه با مراجعه به دادگاه، متوجه تعداد بی شمار پرونده‌هایی می‌شویم که خانم‌ها برای مطالبه مهریه شان در دادگاه مطرح کرده‌اند؛ اما باید دانست تنها اموالی خاص را می‌توان برای مطالبه مهریه توقیف کرد.

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر
وب سایت دلتا؛ ثبت و جستجوی هر نوع ملک