تفاوت قیمت مسکن در مناطق گران و ارزان تهران

۱
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بر اساس گزارش دفتر اقتصاد مسکن، بالاترین قیمت آپارتمان در خردادماه 99 به منطقه یک و کمترین قیمت به منطقه 18 اختصاص داشته است.
قیمت مسکن در خرداد ماه 99

بررسی قیمت مسکن در خرداد ماه ۹۹ نشان می‌دهد که بالاترین قیمت هر متر مربع آپارتمان به منطقه یک با ۴۲ میلیون و ۴۹۹ هزار تومان و پایین‌ترین قیمت به منطقه ۱۸ با ۸ میلیون و ۸۰۸ هزار تومان اختصاص داشته است. همچنین، میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی آپارتمانی در خرداد امسال ۱۷ میلیون و ۲۰۸ هزار تومان ثبت شده که در مقایسه با ماه گذشته ۱۲.۱ درصد افزایش و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۴۲.۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

به گزارش مجله دلتا میانگین قیمت یک مترمربع واحد مسکونی آپارتمانی در سه ماهه نخست امسال ۱۷ میلیون و ۲۰۸ هزار تومان ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که میانگین قیمت خرید و فروش هر واحد مسکونی آپارتمانی ۱۲ میلیون و ۵۱۶ هزار تومان بوده، ۳۷.۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

تعداد معاملات نیز در خرداد امسال ۲۲ هزار و ۴۶ فقره بوده است که در مقایسه با ماه گذشته ۴.۵ درصد کاهش و در مقایسه با خرداد ۹۸، ۸۰.۳ درصد افزایش یافته است. کمترین میزان معاملات در خرداد ماه امسال در مناطق ۱۹ با ۶۹ معامله، در منطقه ۹ با ۱۰۵ معامله و در منطقه ۱۶ با ۱۲۰ معامله بوده است و بیشترین میزان معاملات نیز در منطقه ۵ با ۱۵۷۰ معامله، منطقه ۲ با ۸۹۳ معامله و منطقه ۴ با ۸۷۴ معامله ثبت شده است.

بر اساس این گزارش، بالاترین قیمت‌های معامله شده هر متر مربع آپارتمان در شهر تهران در منطقه یک با ۴۲ میلیون و ۴۹۹ هزار تومان، منطقه ۳ با ۳۳ میلیون و ۹۸۹ هزار تومان، منطقه ۲ با ۲۸ میلیون و ۹۵۴ هزار تومان و منطقه ۶ با ۲۵ میلیون و ۸۷۶ هزار تومان ثبت شده است.

کمترین قیمت‌های هر متر مربع آپارتمان نیز مربوط به مناطق ۱۸ با ۸ میلیون و ۸۰۸ هزار تومان، منطقه ۲۰ با ۹ میلیون و ۱۸۲ هزار تومان و منطقه ۱۷ با ۹ میلیون و ۵۹۴ هزار تومان بوده است.

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از آخرین گزارش های ملکی “قیمت رهن کامل آپارتمان در شمال تهران” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در دسته بندی نشده

همچنین بخوانید

محاسبه مهریه به نرخ روز

قانون‌گذار برای محاسبه‌ کردن مهریه یک فرمولی را تعیین کرده است. این فرمول عبارت‌ است از مت…