دانلود اپلیکیشن مجله دلتا
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا

چرا آپارتمان‌های نوساز تجهیز نشده پرطرفدارند؟

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نگاهی به آمار خرید و فروش مسکن نشان می‌دهد که متقاضیان حاضر در بازار تمایل به خرید آپارتمان‌های تجهیز نشده زیر قیمت دارند.
قیمت‌ آپارتمان‌های نوساز

مشاوران املاک پایتخت می‌گویند با وجود اینکه قیمت‌ آپارتمان‌های نوساز به دلیل بالا بودن، گروهی از متقاضیان مسکن را از جست‌وجوی این آپارتمان‌ها منصرف کرده است، اما همچنان یک گروه از متقاضیان خرید خانه، فقط به جست‌وجوی آپارتمان‌های کلیدنخورده می‌پردازند.

به گزارش مجله دلتا بازار آپارتمان‌های نوساز هم‌اکنون فقط با یک گروه خاص از متقاضیان مصرفی روبه‌رو است. این متقاضیان کسانی هستند که تمایل دارند آپارتمان‌های تجهیز نشده را زیر قیمت خریداری کنند و به این ترتیب به نوعی بودجه خود را با وضعیت قیمتی این آپارتمان‌ها تطبیق دهند.

طی سال‌های اخیر در هر شرایطی آپارتمان‌های نوساز تا حداکثر پنج سال همواره در صدر تقاضای خرید عموم خریداران مسکن بوده‌اند. البته این سهم در شرایط رکود تورمی یک سال اخیر رو به کاهش گذاشت اما باز هم تقریبا هیچ‌گاه به زیر ۴۰ درصد از کل معاملات ماهانه مسکن سقوط نکرد. هم‌اکنون نیز یک گروه از متقاضیان مسکن در حال جست‌وجو در بازار، کسانی هستند که همچنان در جست‌وجوی آپارتمان‌های کلیدنخورده هستند.

قیمت‌های پیشنهادی فراتر از محدوده انتظار این متقاضیان سبب شده آنها از واسطه‌های ملکی درخواست معرفی آپارتمان‌هایی را داشته باشند که در مرحله نهایی ساخت قرار دارد و فقط تجهیز داخلی آنها مثل نصب کابینت، شیرآلات، پکیج، هود و گاز و نظایر آن باقی مانده است. آنها با این حربه معمولا رقم قابل توجهی از قیمت فروش ملک در شرایط تجهیز شده را کاهش می‌دهند و به این ترتیب تامین بخشی از کسری خود را برای حضور پای معامله به وقت دیگری موکول می‌کنند.

در جدول زیر جدیدترین قیمت‌ آپارتمان‌های نوساز در شهر تهران ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

آپارتمان کلید نخورده

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از آخرین گزارش های ملکی “فرار از مالیات خانه‌های خالی کلید خورد!” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

تبلیغات

جدیدترین مطالب