دکوراسیون داخلی آرامش‌بخش

۰
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
ایجاد فضای آرام در خانه کار سختی نیست. با کمی تغییر در دکوراسیون می‌توانیم لحظات آرامش‌بخشی را در خانه داشته باشیم.
دکوراسیون آرامش‌بخش

برای اینکه پس از یک روز کاری طولانی، نگرانی‌ها و مشکلات خود را پشت سر بگذارید و مجدد انرژی بگیرید به خانه‌ای آرام نیاز دارید. بنابراین، ایجاد دکوراسیون داخلی آرامش‌بخش در زندگی، برای جوامع پر تنش امروزی ضروری است. در واقع خانه شما باید محلی باشد که به شما در ارتباط و تجدید روحیه کمک نماید. اما چگونه؟ برای آشنایی با ایجاد آرامش در منزل، با مجله دلتا همراه باشید.

روشنایی‌

نور یکی از مهمترین عناصر در ایجاد تغییرات مثبت است. نور، به ویژه نور طبیعی، تأثیر زیادی در خلق و خوی دارد و می‌تواند به شما کمک کند احساس خوش بینی و احساسات آرام‌تری داشته باشید. انتخاب نوع پنجره‌، پرده، رنگ و وسایل روشنایی همگی تصمیمات مهمی برای دور کردن استرس هستند.

وسایل روشنایی

چندین منبع نور را تنظیم کنید و از روشنایی گرم استفاده کنید. از چراغ‌های مستقیم که سایه ایجاد می‌کنند و گزینه‌های روشنایی که نور کم رنگی دارند خودداری کنید. دیمرها از انتخاب‌های عالی برای تنظیم نور متناسب با نیاز روزانه هستند.

دکوراسیون ضد استرس

پرده‌ها

از یک پرده دو لایه با پارچه‌های سبک و سنگین استفاده کنید که به شما امکان می‌دهد در شب و برای داشتن حریم خصوصی پرده را بسته و در طول روز با ضخامت کم پارچه پرده، نور کافی را دریافت نمایید.

رنگ

همانطور که می‌دانید هر پالت رنگی انرژی‌های خاصی را منتقل کرده و احساس بهتری را در شما ایجاد می‌کند. بهترین رنگ‌ها برای دکوراسیون منزل، شامل رنگ‌های آرامش بخش مانند آبی و یا رنگ‌هایی در تنالیته سبز هستند، از رنگ‌هایی استفاده کنید که به شما کمک می‌کنند تا شادی، امید و آرامش بیشتری را تجربه کنید.

دکوراسیون آرامش‌بخش

متریال‌های ضد استرس

متریال‌های طبیعی مانند چوب را انتخاب کنید واز الیاف طبیعی، پنبه، سنگ و متریال‌های دوست دار طبیعت که آرامش بیشتری را به ارمغان می آورند استفاده کنید!

گیاهان و طبیعت ضد استرس

در هر قسمتی از منزل که می‌توانید از گیاهان طبیعی استفاده کنید و علاوه بر زیبایی و ویژگی‌های سلامتی که به همراه دارند از خواص ضد استرس آن‌ها نیز بهره گیرید.

دکوراسیون داخلی

سازماندهی و نظافت

برای آرامش و هماهنگی خانه این شعار را فراموش نکنید! ” بیرون بریزید ، اهدا کنید و بازیافت کنید” سعی کنید همه چیز را منظم سر جای خود قرار دهید و از استرس حاصل از شلوغی و سردگمی دوری کنید. در ضمن، نحوه تمیز کردن خانه نیز نشانگر آن است که شما چه کسی هستید. به یاد داشته باشید ، خانه شما معبد شما است. مراقبت از معبد شما آرامش بیشتری را از آنچه تصور می‌کنید برایتان به ارمغان خواهد آورد.

گوشه‌ای دنج برای خودتان

قسمتی از منزل را برای خلوت با خود یا انجام کارهایی که علاقه دارید اختصاص دهید گوشه ای برای یوگا یا مطالعه! برای تماشای منظره بیرون و یا رسیدگی به گل‌ها! هر کاری که استرس را از روح شما دور و حتی زمان کمی از روز هم که شده احساس خوبی در شما ایجاد می‌کند!

آرامشبخش

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از انواع کابینت، مطلب “کابینت کلاسیک چیست” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۶ راهکار کم هزینه برای از بین بردن بوی بد فرش

گاهی اوقات یک فرایند ناخوشایند مانند پیچیدن بوی بد فرش در خانه ممکن است زندگی شما را مختل …