راه‌های تزیین گوشه پذیرایی

۵
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تزیین فضاهای کنج خانه یکی از مواردی است که اغلب به آن توجهی نمی‌شود اما می‌توان با چند راهکار ساده بهترین استفاده را از آن قسمت‌ها برد.
تزیین گوشه پذیرایی

تا به حال به این فکر کرده‌اید که با فضاهای کنج خانه چه باید کرد؟ فضاهایی که نه وسایل بزرگ در آن جا می‌گیرند و نه می‌توان کاربرد خاصی از آن‌ها انتظار داشت. در این مطلب از مجله دلتا با شما هستیم تا به سراغ راه‌های تزیین گوشه پذیرایی برویم. پس این مطلب را از دست ندهید.

استفاده از گیاهان آپارتمانی برای تزیین گوشه پذیرایی

یکی از بهترین ایده‌ها، استفاده از گیاهان آپارتمانی است. همه ما دوست داریم که با کمک گل و گلدان‌های متنوع، فضای خانه خود را زیباتر کنیم. نور مناسب، خاک خوب، آب و هوای ایده آل و البته آبیاری درست برخی از معیارهای اصلی برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی هستند. استفاده از گیاهان آپارتمانی برای تزیین گوشه پذیرایی

استفاده از وسایل دکوری برای تزیین گوشه پذیرایی

یکی دیگر از راه‌های تزیین گوشه پذیرایی این است که به سراغ وسایل دکوری و تزیینی بروید و آن‌ها را در گوشه پذیرایی چیدمان کنید. برای این کار هم راه‌های بسیار متنوعی وجود دارد که کاملا به سلیقه شما بستگی خواهد داشت. برای مثال قرار دادن تعدادی فانوس نسبتا بزرگ در گوشه نشیمن باعث می‌شود که فضای بدون استفاده پذیرایی به بهترین شکل طراحی شود.

یکی دیگر از راه‌های استفاده از وسایل دکوری، استفاده از یک میز عسلی در این قسمت از خانه است. با این کار می‌توانید وسایل مختلفی مثل آباژور، گلدان، مجسمه و… را روی میز قرار دهید و به بهترین شکل ممکن بتوانید از گوشه بدون استفاده پذیرایی خود بهره بگیرید.

استفاده از وسایل دکوری برای تزیین گوشه پذیرایی

استفاده از کتابخانه برای تزیین گوشه پذیرایی

یکی از راه‌های هوشمندانه و مناسب، استفاده از یک کتابخانه است. شما می‌توانید به تناسب ابعادی که در گوشه پذیرایی‌تان دارید دست به انتخاب مدل کتابخانه بزنید.

یکی از مدل‌های ساده و ارزان‌تر، همان شلف‌های دیواری هستند که روی دو دیوار کنج نصب می‌شوند. با این کار می‌توانید فرصت مطالعه را نیز برای خودتان افزایش دهید.

استفاده از کتابخانه برای تزیین گوشه پذیرایی

استفاده از آباژور برای تزیین گوشه پذیرایی

اگر خانه‌تان نورپردازی کافی ندارد، می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید و با قرار دادن یک آباژور در گوشه پذیرایی، هم فضا را روشن‌تر کنید و هم استفاده مفیدی از گوشه پذیرایی داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با تاثیر رنگ در دکوراسیون، مطلب “تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی” را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

رنگ مبل با چه چیزهایی باید ست شود؟

 اصلی ترین آیتم رنگی که برای مبلمان سلطنتی در نظر گرفته می شود رنگ طلایی است. این مهم برای…