جاذبه‌های گردشگری رایگان استکهلم

۰
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
جاذبه‌های گردشگری فراوانی در شهر استکهلم وجود دارد که دیدار از آن‌ها آسیبی به حساب بانکی شما وارد نمی‌کند.
جاذبه‌های گردشگری رایگان استکهلم

تجربه‌ بازدید از جاذبه‌های کم هزینه در طول سفر صرفا به این معنا نیست که فقط اجازه داریم به نمای بیرونی ساختمان‌ها چشم بدوزیم. استکهلم از شهرهای گران دنیاست که پیش از سفر به آن باید پیش‌بینی هر هزینه‌ای را کرده باشید، با این‌حال، حتی گردشگران با بودجه‌های محدود نیز می‌توانند از برخی از جاذبه‌های این شهر به‌طور رایگان دیدن کنند. با مجله دلتا در معرفی جاذبه‌های گردشگری رایگان استکهلم همراه باشید.

شرکت در تورهای پیاده‌روی

شرکت در تورهای پیاده روی

تورهای رایگان بسیاری برای گردش در شهر استکهلم وجود دارند که از اکتشافات داخل مترو با بزرگ‌ترین گالری هنری جهان گرفته تا نگاهی عمیق‌تر به محله‌ قدیمی آن، متغیر است. این تورها به زبان‌های گوناگونی اجرا می‌شوند و تورهای خصوصی با تمرکز روی یک قسمت خاص هم قابل رزرو هستند. می‌توانید با این روش درباره‌ تاریخ خیره کننده‌ استکهلم، اطلاعات زیادی به دست آورید و هیچ هزینه‌ای نیز در قبال آن پرداخت نکنید.

یاد گرفتن زبان سوئدی

یاد گرفتن زبان سوئدی  شرکت در تورهای پیاده روی جاذبه‌های گردشگری رایگان استکهلم

قطعا نمی‌توانید در یک هفته مانند یک بومی به زبان سوئدی صحبت کنید، اما سیستم کتابخانه‌ای استکهلم در «تاک کافه‌ها» (Talk Cafés) به شما فرصتِ یاد گرفتن چندین عبارت کلیدی را می‌دهد که بتوانید در خرید و صرف شام در رستوران، کمی راحت‌تر باشید و بهتر اطرافتان را درک کنید. این کافه‌ها در کتابخانه‌های متعددی در سرتاسر شهر وجود دارند که از نقاط گوناگون دنیا، مردم را به خود جذب می‌کنند.

بازدید از موزه تاریخ سوئد

بازدید از موزه تاریخ سوئد یاد گرفتن زبان سوئدی  شرکت در تورهای پیاده روی جاذبه‌های گردشگری رایگان استکهلم

موزه‌های رایگان در استکهلم کم نیستند و حتی تعداد زیادی از سایر موزه‌ها هم در روزهای مشخصی هزینه‌ی ورودی دریافت نمی‌کنند. حالا که حسابی سوئدی را یاد گرفته‌اید، چرا به یادگیری بیشتر درباره‌ی تاریخ این کشور نمی‌پردازید؟ «موزه تاریخ سوئد» (the Swedish History Museum)، محل برگزاری یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های جهان است که شامل یک اتاق طلایی و حتی بازی‌های وایکینگی در فضای باز می‌شود. البته این بازی‌ها مختص تابستان است.

تماشای گارد سلطنتی آبی پوش

بازدید از موزه تاریخ سوئد یاد گرفتن زبان سوئدی  شرکت در تورهای پیاده روی جاذبه‌های گردشگری رایگان استکهلمتماشای گارد سلطنتی آبی پوش

خاندان سلطنتی سوئد شاید جزو خاندان‌های سلطنتی معروف و شاخص جهان نباشند؛ اما این به معنی کم بودن تشریفات و تجملات در این شهر نیست. از ماه می تا اواخر آگوست، می‌توانید شاهد مراسم تعویض گارد سلطنتی در ساعت ۱۲:۱۵، هفته به جز یکشنبه‌ها باشید که در این روز مراسم ساعت ۱:۱۵ دقیقه بعد از ظهر اجرا می‌شود. دیدن این رویداد رایگان خالی از لطف نیست.

ورزش در فضای باز

ورزش در فضای باز بازدید از موزه تاریخ سوئد یاد گرفتن زبان سوئدی  شرکت در تورهای پیاده روی جاذبه‌های گردشگری رایگان استکهلمتماشای گارد سلطنتی آبی پوش

سوئدی‌ها عاشق ورزش هستند و جای تعجب نیست که دولت، حامی سلامت شهروندان بوده و تعداد زیادی فضای ورزشی روباز در شهر و حومه برای آن‌ها تعبیه کند. این فضاها طوری طراحی شده‌اند که تمام قسمت‌های بدن را درگیر فعالیت کرده و معمولا در کنار مسیرهای پیاده‌روی و دو قرار دارند تا بتوانید ورزش‌های هوازی را نیز انجام دهید. البته اگر عاشق دویدن هستید، می‌توانید آزادانه در شهر بدوید و همزمان از فضاها لذت ببرید.

گردش در پارلمان سوئد

گردش در پارلمان سوئد ورزش در فضای باز بازدید از موزه تاریخ سوئد یاد گرفتن زبان سوئدی  شرکت در تورهای پیاده روی جاذبه‌های گردشگری رایگان استکهلمتماشای گارد سلطنتی آبی پوش

در راستای تعهد جدی سوئد به شفاف بودن امور دولتی، پارلمان سوئد به روی هر کسی که بخواهد به تماشای مجلس بنشیند باز بوده و می‌توانید در صورت تمایل در یکی از جلسات عمومی شرکت داشته باشید. شرکت در تورهای هدایت‌ شده می‌توانند مفیدتر باشند زیرا تاریخی از پارلمان سوئد را نیز در اختیارتان می‌گذارند و می‌توانید درباره چگونگی برگزاری مجلس و اتفاقاتی که در لحظه در حال وقوع هستند مطلع شوید.

بازدید از یک گالری عکس

بازدید از یک گالری عکس

شاید موزه‌ عکاسی توجه زیادی را به خودش جلب کند؛ اما نباید از گالری «کنتراست» (Kontrast) نیز غافل شد. این گالری رایگان، به طور خاص بر روی عکاسی مستند تمرکز دارد و نمایشگاه‌های موقتی را برپا می‌کند. اگر چه بسیاری از کارها برای فروش در نظر گرفته شده، اما می‌توانید به رایگان در آن‌ها به تماشای عکس‌هایی ارزشمند بنشینید.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری بیشتر “با تفریحات لاکچری دبی آشنا شوید!” را مطالعه کنید.

اکتشاف هلاس گوردن

اکتشاف هلاس گوردن سوئد

تنها در فاصله‌ای کمتر از ۱۵ دقیقه از مرکز شهر استکهلم می‌توانید «هلاس گوردن» (Hellasgården)، یک منطقه طبیعی حفاظت شده بزرگ و از جاذبه‌های گردشگری رایگان استکهلم را ببینید که در کل سال فعالیت‌ها و سرگرمی‌های متنوعی را به شما پیشنهاد می‌کند. البته برخی از این تفریحات رایگان نیستند که شامل اجاره‌ قایق کایاک می‌شود؛ اما خود ناحیه، بسیار بزرگ بوده و پر از مسیرهای کوهپیمایی و دریاچه‌ای برای شنا است. می‌توانید از ورزش‌های سالم و جذاب بدون هزینه آن لذت ببرید.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری بیشتر “تایلند شمالی بهتر است یا تایلند جنوبی؟” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

کوچک‌ترین کشورهای جهان کدام‌اند؟

کشورهایی در دنیا وجود دارند که بسیار کوچک هستند. همچنین این کشورها موقعیت‌های جغرافیایی خا…