خانه مد و زیبایی رنگ کردن مو با قهوه

رنگ کردن مو با قهوه

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رنگ کردن مو با قهوه یک روش کاملا ساده و طبیعی برای تغییر رنگ موهاست که به راحتی می‌توان آن را در منزل انجام داد.
رنگ کردن مو با قهوه

رنگ کردن موها همیشه کار ساده‌ای نیست؛ به خصوص با وجود مواد شیمیایی موجود در رنگ‌هایی که در سالن‌های زیبایی است یا از فروشگاه‌ها تهیه می‌کنیم. رنگ کردن مو با قهوه یک روش طبیعی است و شما می‌توانید با استفاده از قهوه موهای خود را چند درجه تیره‌تر کنید. با مد و زیبایی مجله دلتا همراه باشید تا با رنگ کردن مو با قهوه آشنا شوید.

رنگ مو با قهوه

دم کردن قهوه

رنگ کردن مو در خانه با قهوه، بسیار آسان است و زمان زیادی نمی‌خواهد. برای این کار یک یا دو فنجان قهوه ارگانیک را دم کنید. قهوه باید ارگانیک باشد، زیرا قهوه‌های غیر ارگانیک مقداری مواد شیمیایی و نگهدارنده دارد که به آ‌نها اضافه شده است. بهتر است از قهوه تیره یا اسپرسو استفاده کنید، این باعث می‌شود رنگ موها تیره‌تر شود. شما می‌توانید قهوه را هر طوری که راحت هستید دم کنید؛ چه با دستگاه قهوه ساز چه روی اجاق گاز. بگذارید قهوه سرد شود و هنگامی که کاملا سرد یا ولرم بود، از آن استفاده کنید.

ترکیب قهوه با نرم کننده مو

هر مدل نرم کننده مو را می‌توانید با قهوه مخلوط کنید؛ ولی نرم کننده‌های قوی‌تر تاثیر بهتری دارد. یک فنجان از قهوه‌ای را که دم کرده‌اید با ۳۰ میلی‌لیتر یا دو قاشق غذاخوری نرم کننده مو و دو قاشق غذاخوری پودر قهوه ارگانیک مخلوط کنید. اگر موهای شما بلند است، می‌توانید مقدار موادی را که گفته شد، بیشتر کنید. فقط توجه داشته باشید که نسبت مواد رعایت شده و دقیق باشد.

رنگ کردن مو با قهوه در خانه

مخلوط را به موهای خود بزنید

مخلوط به دست آمده را با دست روی موها پخش کنید و از شانه دندانه درشت برای پخش کردن این مواد بین تارهای مو کمک بگیرید. بعد از این کار موها را بالای سر جمع کرده و بگذارید مواد یک ساعت روی موهای شما باقی بماند. بهتر است موها را با کلاه مخصوص رنگ یا کیسه فریزر بپوشانید تا بهتر رنگ بگیرد. یک حوله یا پارچه روی شانه‌های خود بیندازید تا مخلوطی که برای رنگ کردن مو آماده کردید، روی لباستان نریزد.

موهای خود را بشویید

وقتی موها رنگ گرفت، آنها را بشویید. به موها شامپو نزنید و فقط با آب بشویید و پاک کنید. اگر می‌خواهید از رنگ کردن مو با قهوه بهترین نتیجه را بگیرید و موهایتان خوش‌رنگ شود، در طول روزهای مختلف چند بار این کار را تکرار کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با انواع رنگ مو “رنگ موی مناسب پوست و چهره شما” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

راهنمای کامل خرید انواع کفش مردانه

کفش‌ها همراهان جدایی ناپذیری که در بیشتر لحظات زندگی و خاطرات خوب و بد همراهی‌مان می‌کنند.…